Pogryziona? bezdomna kotka z działek dziękuje za pomoc:)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob maja 25, 2013 20:57 Pogryziona? bezdomna kotka z działek dziękuje za pomoc:)

Jeśli chcesz coś zrobić dla zwierząt, to zrób to teraz, potem może być już za późno, bo
odwrócić głowę od problemu jest najprościej.


Dobrze, że dzisiaj pojechałam na działki aby umówić się z karmicielem co do kastracji kocurów,
bo 3 kotki już zostały wysterylizowane niedawno. viewtopic.php?f=1&t=152219&start=60
Otóż dowiedziałam się, że jedną z tych kotek prawdopodobnie coś pogryzło w szyję, i kotka, około 3-4 latka, zakrwawiona była rano na działkach bo ją widziano, ale teraz jej nie ma.
Ja oczywiście zaraz zaczęłam łazić po działkach jej szukać ale bez skutku. Powiedziałam Panu, że jak tylko się kotka pokaże, aby do mnie zadzwonił to pojadę z nią do lecznicy. Kotkę widziało z tego co się dowiedziałam, kilka osób, ale każdego z nich ona widać nie obchodziła na tyle, aby jakoś jej pomóc.
Nie upłynęło dużo czasu jak facet przychodzi do mnie(oczywiście telefon został w domu) i mówi, że kotka przyszła.
Kotkę w kontenerek, co nie obyło się bez ran szarpanych u Pana i wte pędy do Łodzi do Centrum Seidla na Pojezierską.

Pani doktor obejrzała kotkę i stwierdziła, że kotka ma małą dziurę na szyi. Może to być konsekwencją ugryzienia (wbitego kła) albo nabicia się kotki na jakiś przedmiot, np siatkę metalową. Od jakiegoś czasu prawdopodobnie zbierała się w tym miejscu krew i powstał ropień.
Dzisiaj ten ropień się wylał kotce na szyję, dlatego była taka zakrwawiona i przez to też nie można było dokładnie stwierdzić czy jest tam może jeszcze jakaś inna rana gryziona, szarpana. Bardzo było czuć tą ranę, bo już jak ją wiozłam w aucie to tak jakoś zalatywało od niej.
Dlatego na dziś dzień pozostają nam tylko spekulacje, bo kicia nie opowie nam swojej historii. Jutro mamy mieć więcej informacji od Pani Ani, bo kotka została w szpitalu w Seidlu i pod narkozą miała mieć obejrzaną i wymytą tą ranę/ rany.


Tutaj jeszcze w kontenerku,
Obrazek

a tutaj już pod narkozą
Obrazek Obrazek Obrazek

Proszę o pomoc dla niej, bo wizyta i szpital, w którym musi być kilka dni, będzie do opłacenia, a ja najwyraźniej w świecie nie mam na to funduszy.
Ostatnio edytowano Nie cze 02, 2013 17:49 przez Anna61, łącznie edytowano 5 razy
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Sob maja 25, 2013 21:54 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek, proszę o pomoc.

Ło matulu, jaka okropna rana, dobrze Aniu, że jej pomogłaś.
Podeślę 50 zł, ale dopiero po wypłacie, czyli w czwartek. Może ktoś się jeszcze dołoży ?
Proszę w imieniu tego biedactwa :!:
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 26, 2013 6:40 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek, proszę o pomoc.

pisiokot pisze:Ło matulu, jaka okropna rana, dobrze Aniu, że jej pomogłaś.
Podeślę 50 zł, ale dopiero po wypłacie, czyli w czwartek. Może ktoś się jeszcze dołoży ?
Proszę w imieniu tego biedactwa :!:

Bardzo dziękuję w imieniu tej bezdomnej koteczki. :1luvu:

Dobrze, że przyszła jeszcze wieczorem, bo bym spać ze zmartwienia w nocy nie mogła, że ona tam gdzieś jest bez pomocy i narażona na niebezpieczeństwo ze strony innych zwierząt.
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie maja 26, 2013 8:38 Re

Biedna kotka :( Dobrze, że jej pomogłaś.
kicikicimiauhau
 

Post » Nie maja 26, 2013 9:54 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek prosi o pomoc.

Ojej... :(

tamiss

 
Posty: 6179
Od: Śro lut 10, 2010 17:08

Post » Nie maja 26, 2013 13:33 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek, proszę o pomoc.

pisiokot pisze:Ło matulu, jaka okropna rana, dobrze Aniu, że jej pomogłaś.
Podeślę 50 zł, ale dopiero po wypłacie, czyli w czwartek. Może ktoś się jeszcze dołoży ?
Proszę w imieniu tego biedactwa :!:


Aniu wplacilam rowniez 50 zl dla Kici :1luvu:

Bardzo prosimy o pomoc dla koteczki nawet najmniejsze sumy sa wazne :ok:
ObrazekObrazek

marysienka

 
Posty: 2526
Od: Pt gru 10, 2010 3:08
Lokalizacja: Szwecja

Post » Nie maja 26, 2013 14:16 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek prosi o pomoc.

skoro uważasz, że każdy grosz jest ważny :oops: to proszę Aniu o numer konta na grosik :D

widziałam koteńkę już w nocy :cry: :cry:
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21729
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie maja 26, 2013 16:53 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek, proszę o pomoc.

marysienka pisze:
pisiokot pisze:Ło matulu, jaka okropna rana, dobrze Aniu, że jej pomogłaś.
Podeślę 50 zł, ale dopiero po wypłacie, czyli w czwartek. Może ktoś się jeszcze dołoży ?
Proszę w imieniu tego biedactwa :!:


Aniu wplacilam rowniez 50 zl dla Kici :1luvu:

Bardzo prosimy o pomoc dla koteczki nawet najmniejsze sumy sa wazne :ok:

Bardzo dziękuję Marysiu. :1luvu:

puszatek pisze:skoro uważasz, że każdy grosz jest ważny :oops: to proszę Aniu o numer konta na grosik :D

widziałam koteńkę już w nocy :cry: :cry:

Basiu, ziarnko do ziarnka, aż zrobi się miarka, dziękuję. :1luvu:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie maja 26, 2013 17:05 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek prosi o pomoc.

Az dziw, ze ja tez tu calkiem przypadkiem zajrzalam :roll:
Aniu - jak zwykle jestes zawsze wtedy tam gdzie bezbronne zwierzaczki sa w potrzebie.
Jestes kochana :ok: :1luvu:
Chociaz grosikiem postaram sie wesprzec :roll:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Nie maja 26, 2013 17:14 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek prosi o pomoc.

Czy wiadomo co ją tak pochlało?
Biedna kiciunia :(
Też proszę o nr konta na pw - nie mam za wiele bo 10 daleko ale też się dorzucę :ok:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 26, 2013 17:29 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek prosi o pomoc.

Cindy pisze:Az dziw, ze ja tez tu calkiem przypadkiem zajrzalam :roll:
Aniu - jak zwykle jestes zawsze wtedy tam gdzie bezbronne zwierzaczki sa w potrzebie.
Jestes kochana :ok: :1luvu:
Chociaz grosikiem postaram sie wesprzec :roll:

Dziękuję Bogusiu :1luvu: cieszę się że zajrzałaś. :1luvu:

Ewa L. pisze:Czy wiadomo co ją tak pochlało?
Biedna kiciunia :(
Też proszę o nr konta na pw - nie mam za wiele bo 10 daleko ale też się dorzucę :ok:

Dziękuję :1luvu: :cat3:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Nie maja 26, 2013 18:00 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek prosi o pomoc.

Ok przelew poszedł :ok:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie maja 26, 2013 18:38 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek prosi o pomoc.

ja też poproszę dane - wyślę parę grosików na leczenie bidulki
ma szczęście że trafiła na Ciebie i tego Pana - nie wiadomo, co mógł ten zapach z rany zwabić :strach:
Urwis [*] 01.03.2014 r.; Franek [*] 07.11.2014 r.; Młody zaginął 24.09.2019 r.; Adek [*] 08.03.2020 r.; Morf [*] 02.06.2021 r.; Kotka Polka zaginęła w lipcu 2022 r. - kiedyś się spotkamy

isabell36

 
Posty: 10542
Od: Pt gru 25, 2009 17:56
Lokalizacja: Rewal

Post » Nie maja 26, 2013 19:21 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek prosi o pomoc.

Ewa L. pisze:Ok przelew poszedł :ok:

Dziękuję :1luvu:

isabell36 pisze:ja też poproszę dane - wyślę parę grosików na leczenie bidulki
ma szczęście że trafiła na Ciebie i tego Pana - nie wiadomo, co mógł ten zapach z rany zwabić :strach:

Już piszę pw.
Dziękuję :1luvu:
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40255
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Pon maja 27, 2013 8:27 Re: Pogryziona? bezdomna kotka z działek prosi o pomoc.

Przelew poszedł dla biedactwa.

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: florka i 381 gości