Białe "kępki" sierści u kota.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 21, 2013 21:11 Białe "kępki" sierści u kota.

Witam serdecznie.
Kilka miesięcy temu adoptowałam ośmiomiesięcznego kota ze schroniska. Kot przebył grzybicę, nadal ma zmiany na pazurkach i w uszkach, z którymi walczymy.
Ostatnio zaczęłam zauważać u niego białe, małe kępki sierści na grzbiecie, zaraz za głową (Kot jest czarny). Może mieć to jakiś związek z przebytą grzybicą, a może ma to związek z linieniem, czy jeszcze czymś innym?
Zanim pójdę do weterynarza, chciałabym mieć jako takie pojęci, bo pierwszy przeoczył grzybicę i świerzba, drugi na badanie zeskrobin zdecydował się dopiero, kiedy u mnie stwierdzono grzybicze zmiany na skórze.
Przeszukałam Kocie ABC, użyłam wyszukiwarki, ale nie bardzo wiem jak określić taką dolegliwość, toteż nie znalazłam niczego podobnego. Jeśli powielam istniejący temat - z góry przepraszam.
Pozdrawiam, Karolina.

finezja

 
Posty: 11
Od: Wto maja 21, 2013 20:52

Post » Wto maja 21, 2013 23:28 Re: Białe "kępki" sierści u kota.

Czasami po infekcjach skórnych albo uszkodzeniach skóry odrastająca sierść jest w innym kolorze.
Poza tym, niektóre koty dość dlugo się wybarwiają.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro maja 22, 2013 8:11 Re: Białe "kępki" sierści u kota.

Mojej kocie (też czarnulka) z początkiem wiosny też na grzbiecie futro zmieniło kolor na biały. Ale tylko w miejscach gdzie ma ślad po szczepieniach, nie jest tego dużo. Może jakiś witamin naszym kotom brakuje?

strongbaby

 
Posty: 663
Od: Śro wrz 12, 2012 10:27
Lokalizacja: Warszawa/Bielany

Post » Śro maja 22, 2013 9:19 Re: Białe "kępki" sierści u kota.

A ja mam podobny problem. Mój kot ma niezarastającą plamę nagiej skóry na boku. Badania były: posiew na grzyba - negatywny, morfologia ok, skóra jest zdrowa (histopatologia była). utrata sierści zaczyna się właśnie białymi kłaczkami. Potem sierść wypada. Lekarze nie wiedzą co z tym robić. Kot jest generalnie zdrowy ale gubi sierść. Lekarka mi powiedziała,że to może być odpowiednik bielactwa albo łysienia plackowatego....szlag mnie trafia. Nikt nie potrafi postawić diagnozy....

kotkubinat

 
Posty: 375
Od: Wto lut 22, 2011 22:10

Post » Śro maja 22, 2013 9:53 Re: Białe "kępki" sierści u kota.

Moja kicia miała już jedną taką kępkę, jak go wzięłam do domu,. Potem to zniknęło, a zaczęła się potyczka z grzybicą. Teraz znowu wraca, ale jest tego znacznie więcej. Troszkę się obawiam, bo mam w domu jeszcze 3-letnią kotkę, a nie chcę żeby to się rozprzestrzeniło, o ile w ogóle jest taka możliwość.
Dziękuję za odpowiedzi.

finezja

 
Posty: 11
Od: Wto maja 21, 2013 20:52




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], ryniek i 474 gości