Maść do siusiaka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 20, 2013 16:04 Maść do siusiaka

Hej!

Jaką maścią można kocurowi smarować siusiaka, aby zmniejszyć obrzęk i ból po cewnikowaniu?

Myślałam o Sudocremie, ale chyba jednak nie :oops:
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
Oscar Wilde

Plamka13

 
Posty: 59
Od: Nie mar 27, 2011 21:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon maja 20, 2013 20:33 Re: Maść do siusiaka

Myślę że tu wet jest konieczny.
Jeśli bolesność czy obrzęk (widzisz to na prąciu? jest opuchnięte?) są widoczne - konieczna jest pomoc lekarza, trzeba zastosować leki przeciwzapalne, najprawdopodobniej nie tylko miejscowe, możliwe że i antybiotyk, to absolutnie nie jest coś co można leczyć domowymi sposobami.
Pomijając cierpienie kota - opuchnięte prącie to ryzyko fatalnego uniedrożnienia cewki moczowej, którego nie da się pokonać cewnikowaniem, to naprawdę groźna sprawa :(

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pon maja 20, 2013 20:44 Re: Maść do siusiaka

Wiem, wiem, dostaje antybiotyk i przeciwzapalne też dostawał przez jakiś okres, ale weci kazali odstawić przedwczpraj, bo nie jest to zbyt zdrowe. Antybiotyk może mu przedłużą, jutro zobaczymy. Także spokojnie, nic nie robię bez wiedzy lekarzy, myślałam, że ktoś miał podobne doświadczenia, czy coś:)
Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los.
Oscar Wilde

Plamka13

 
Posty: 59
Od: Nie mar 27, 2011 21:12
Lokalizacja: Gdańsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 280 gości