Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 20, 2013 12:54 Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

Jestem kocią nowicjuszką, niedawno przygarnęłam ciężarną kotkę, kotka 7 tygodni temu okociła się, wczoraj straciliśmy jednego kociaka przez źle dobrany żwirek zbrylający się. Starałam się wybrać najwyżej rekomendowany w jednym z angielskich sklepów zoologicznych ( mieszkam w UK), niestety nikt nie pisał o tym, że żwirek nie nadaje się dla kociąt, na opakowaniu również nie było takiej informacji. Nasze kociątko dostało niedrożności jelit i wczoraj odeszło...:(
Jak uchronić pozostałe dwa kocięta przed podobną sytuacją. Jaki wybrać żwirek aby zapewnić czystość i higienę, i aby był bezpieczny dla kotki i kociąt.?

Millena.M.

 
Posty: 6
Od: Pt maja 10, 2013 15:53

Post » Pon maja 20, 2013 13:31 Re: Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

Ja używam Cats best Eco plus, to żwirek drewniany, ekologiczny, i bardzo wygodny, wyrzuca się urobej do toalety :ok: :ok:

http://www.zooplus.pl/shop/koty/zwirek_ ... best/30773
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

Post » Pon maja 20, 2013 13:41 Re: Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

On jest zbrylający...

Z niezbrylających tylko typu pellet, są też sanicaty niezbrylające
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon maja 20, 2013 13:59 Re: Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

Millena.M. pisze:Jestem kocią nowicjuszką, niedawno przygarnęłam ciężarną kotkę, kotka 7 tygodni temu okociła się, wczoraj straciliśmy jednego kociaka przez źle dobrany żwirek zbrylający się. Starałam się wybrać najwyżej rekomendowany w jednym z angielskich sklepów zoologicznych ( mieszkam w UK), niestety nikt nie pisał o tym, że żwirek nie nadaje się dla kociąt, na opakowaniu również nie było takiej informacji. Nasze kociątko dostało niedrożności jelit i wczoraj odeszło...:(
Jak uchronić pozostałe dwa kocięta przed podobną sytuacją. Jaki wybrać żwirek aby zapewnić czystość i higienę, i aby był bezpieczny dla kotki i kociąt.?

I na żadnym z nich takiej informacji nie znajdziesz.
Dla kociąt najlepiej nadaje się żwirek drewniany NIEZBRYLAJĄCY.

Współczuję straty kociaczka. :(
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34272
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon maja 20, 2013 16:48 Re: Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

Za kociakiem płaczę ca chwila, to był najśliczniejszy kociak w miocie, najodważniejszy, najbardziej przyjazny i ufny, najweselszy i najbardziej skłonny do zabaw i wycieczek po całym domu. :(
Co do żwirków to mam na uwadze ten kukurydziany World's Best z z tym, że z racji tego, że on się zbryla nie jestem pewna czy będzie bezpieczny, chociaż z tego co wiem on nie robi tej gliniastej lepkiej brei, która jest powodem niedrożności no i jest w 100% roślinny...sama nie wiem.
Przeszukałam internet w języku angielskim o zagrożeniach ze stosowania zbrylających się żwirków, tam jest całe mnóstwo informacji, szkoda, że nie znalazłam tego jak szukałam na stronach polskich...:(
Tu jest bardzo ciekawy artykuł na ten temat:
http://www.thelighthouseonline.com/articles/clump.html

Jeżeli chodzi o żwirki niezbrylające, to powiem szczerze, że nie wiem jak umiejętnie ich używać, aby używanie było ekonomiczne i higieniczne, czy te niezbrylające żwirki, które polecacie chłoną zapachy..?, ile sypać tego żwirku do kuwety, co jaki czas wymieniać?
Kotka przed porodem nauczona była załatwiać się na podwórku, dopiero przy kociakach zastosowałam kuwetę i nie bardzo wiem jak umiejętnie utrzymywać ją w czystości. :|

Millena.M.

 
Posty: 6
Od: Pt maja 10, 2013 15:53

Post » Pon maja 20, 2013 19:32 Re: Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

Przy małych kotach zrezygnowałabym ze wszystkich ulepszaczy.
Żwirek niezbrylający, niepochłaniający zapachów - to wszystko jakieś dziwne dodatki, a maluchy eksplorując świat lubią go też próbować zjeść więc niemal wszystko może im zaszkodzić.
Zostałabym przy drewnianym, niezbrylającym, bez dodatków.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Pon maja 20, 2013 19:38 Re: Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

Takiego właśnie używałam przy pierwszym miocie i się sprawdzil (dla nich, przynajmniej) bo dla mnie, niestety, nie. Zapach (chociaż nie, zapachem tego nie moge nazwać) był powalający no i miałam go wszędzie. musiałam odkurzać/zamiatać kilka razy w ciągu dnia.
Przy tym miocie chyba wybiorę jakiś inny
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto maja 21, 2013 14:10 Re: Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

podczepię się pod temat bo też szukam czegoś na początek, zabieram pozostałą 2kę z ulicy, małemu na początku musiałam żwirek z buźki wyciągać na szczęście był to ten drewniany, teraz na lajcie bez zjadania załatwia się w bentonitowy zbrylający, który jest bardzo ekonomiczny i nie capi w całym domu. Z drewnianym szło opakowanie na tydzień. I właśnie nie wiem czy zacząć z gazetami/zwykłym piachem/drewnianym a potem stopniowo zmieniać na zbrylający? To nie są młode kociaki ale wiadomo wszystko je ciekawi i interesuje dodatkowo 2 to straszne żarłoki :D.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Wto maja 21, 2013 14:20 Re: Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

Też troche żwirków przetestowałam, mam 2 koty i niestety z kasą bywa różnie.W tej chwili od pół roku stosujemy z Rossmanna, i wszyscy łącznie z kotami jesteśmy zadowoleni :D .W domu mamy dwie kuwety ,żwirek kosztuje niecałe 8 zł, czasami jest promocja i wtedy jest jeszcze taniej.I nam takie opakowanie 5 kg starczy na 2,5 tygodnia :D
Szyszka ............................................. Moris .............................................. Glutek i Muszka
Obrazek Obrazek Obrazek [url=https://naforum.zapodaj.net/e1a033c7ccbe.jpg.html][url=https://naforum.zapodaj.net/35b4fd9e2ec9.jpg.html]

iwaka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2711
Od: Pt sie 12, 2011 18:33
Lokalizacja: Warmińsko - Mazurskie

Post » Wto maja 21, 2013 15:40 Re: Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

iwaka, chodzi o żwirek bezpieczny dla kociąt...
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34272
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto maja 21, 2013 15:42 Re: Proszę polećcie mi najlepszy żwirek

vivien pisze:Przy małych kotach zrezygnowałabym ze wszystkich ulepszaczy.
Żwirek niezbrylający, niepochłaniający zapachów - to wszystko jakieś dziwne dodatki, a maluchy eksplorując świat lubią go też próbować zjeść więc niemal wszystko może im zaszkodzić.
Zostałabym przy drewnianym, niezbrylającym, bez dodatków.

U nas się taki sprawdził przy kociętach.
Nasypywałam go niedużo i wymieniałam 2 razy dziennie, myjąc też kuwetę.
Brzydkich zapachów nie było, a kociaki bezpieczne.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34272
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], ryniek i 525 gości