Sterylizacja kotek w laktacji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 20, 2013 9:50 Sterylizacja kotek w laktacji

Wiem od Jany że nie wolno tego robić ,ale się robi.I lekarz też nie powinien sterylizowac ,a jeżeli już to dłużej trzymać kotkę.Czy to się praktykuje?
wiem że jest jedna osoba która nagminnie łapie kotki w laktacji i oddaje do sterylizacji ,nie myśląc co będzie z kotką i kociakami które z reguły nie znajduje .Co można zrobić w takiej sytuacji ,jak wpłynąc .Osoba ta postawiła sobie chyba za cel wyciąc wszystko nie patrząc na to jaki procent kotek przeżyje.
Obrazek

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów

Post » Pon maja 20, 2013 12:32 Re: Sterylizacja kotek w laktacji

Kotek w laktacji nie powinno się zabierać na sterylki z kilku powodów - pierwszy to śmierć kociąt, które ona karmi (chyba, że wiemy, ze kociaki są na tyle duże i samodzielne, że sobie bez problemu poradzą). Drugi problem to zapalenie sutków, opuchlizna po nagłym odstawieniu kociąt - jezeli kotka jest cięta na linii białej, to szew może sie przez tę opuchliznę "rozejść". Raz miałam kotkę, która za szybko poszła na sterylkę (miała jeszcze mleko) i łapałam ją do poprawki - musiała mieć założony dodatkowy szew.
Poza tym od wetów wiem, że sterylka mlecznej kotki jest problematyczna.

Wiem też, że są osoby, które łapiąc kotkę z laktacją, tną ją bocznie i wypuszczają tego samego lub nastepnego dnia, żeby mogła wrócić do kociaków. Podobno operowana tak kotka może normalnie karmić. Nie podoba mi się takie podejście, ale wiem, że ma miejsce.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Pon maja 20, 2013 12:54 Re: Sterylizacja kotek w laktacji

Dzięki Jana ,ale nie jest to zabronione ,więc tylko sumienie ..a jej chyba nie zależy na kociakach ,zgina to zginą będzie mniej .
Obrazek

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów

Post » Pon maja 20, 2013 14:31 Re: Sterylizacja kotek w laktacji

A weci godzą się na to? Robią te sterylki? Nie interesuje ich co się dzieje z kociakami?

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Pon maja 20, 2013 14:45 Re: Sterylizacja kotek w laktacji

Tych co robią na talony z gminy często chyba nie interesuje.Oni powinni od razu sprawdzić czy kotka karmi ,a nie dzwonią np po 2 dniach jak wysterylizują.Ale pewnie są i tacy którzy dobrze wiedzą że karmi a tną.
Obrazek

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów

Post » Wto maja 21, 2013 8:20 Re: Sterylizacja kotek w laktacji

Chyba powinno się ustalić jakieś standarty dot.sterylizacji.Gdzieś była afera że lekarz nie chce ciąć kotek w ciąży.
Normalne że duża cześć kotek jest w ciązy jak się lapie ,ale jak karmi i gdzieś już są kociaki to chyba jednak coś innego.A tym bardziej że samej kotce grozi np .puszczenie szwu.
W końcu to nie jest kot bezdomny ,za którego weźmie się kasę i wszystko jedno co się z nim stanie.Te kotki znikają ,czyli coś jednak się dzieje.
Wiem że w przychodni na Dzikiej jakaś lekarz tnie kotki w laktacji i następnego dnia wypuszcza,przypuszczam że jest to cięcie boczne.Ale większośc kotek jest wypuszczana po 7 dniach .Czy kociaki będą jeszcze czekać? :(
Obrazek

Henia

 
Posty: 3068
Od: Pt mar 10, 2006 14:29
Lokalizacja: Warszawa-Muranów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Majestic-12 [Bot], WllkeiLap i 155 gości