Szczytno.Pomagamy kotom ze schroniska. 109 kotów w DS.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 28, 2013 12:37 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

dana.b pisze:Kolejna dobra wiadomość! viewtopic.php?f=13&t=149856&start=405
Nowa_Sztno pisze:W poniedziałek zawożę Mię do nowego domu :piwa:
Trzymamy :ok: :ok: :ok:

Mia jednak nie pojedzie :cry:
Nowa_Sztno pisze:Nie wiem co się dzieje... dlaczego Mia cały czas ma pod górkę...
Właśnie odebrałam tel od pani, że "trochę im się sytuacja pozmieniała" i nie mogą teraz adoptować Mii :(

dana.b

 
Posty: 3583
Od: Śro lis 09, 2011 12:01
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post » Pon lip 01, 2013 19:48 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

Odnośnie Mii, to sytuacja dziś się trochę zmieniła :wink:
Mia pojechała "na próbę" do nowego domu: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=13&t=149856&start=405

Jeśli nic się nie zmieni, jutro w jej miejsce w lecznicy, wstawię 2 kociaki. Tam szybciej znajdą domy.
Mam tylko dylemat: które?
Chyba "wystawię" Mechanika i Bonifacka. Obaj szybko powinni domki znaleźć, a wtedy może jeszcze pójdą w ich miejsce kolejne. Im są młodsi, tym większe szanse na szybką adopcję mają.
Miała co prawda iść tam nasza dzika kicia, ale pójdzie, jak już wyadoptujemy maluchy. Ona "przyblokuje" klatkę na kolejne miesiące pewnie, a w tym czasie kilka maluszków może znaleźć dom, zamiast dorastać w schronisku.
Dobrze kombinuję? Doradźcie coś.


Dzisiaj zapłaciłam też zbiorczo (z pieniędzy forumowych przelanych mi przez Alę) za zaległości.
Tutaj jest potwierdzenie zapłaty 200zł za całość:
Obrazek

A w tym:
1. sterylizacja Mii:
Obrazek

2. leczenie kici z wrodzoną wadą okrężnicy oraz "wspomagacze" dla Krecika, gdy jednego dnia zaniemógł:
Obrazek

3. wizyta dot. Evity po tym, jak dołączyłam jej obce maluchy do wykarmienia:
Obrazek
Ostatnio edytowano Wto lip 02, 2013 19:31 przez Nowa_Sztno, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno

Post » Wto lip 02, 2013 0:34 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

Ja już się boję cieszyć, więc nie będę póki Mia nie zostanie tam na zawsze :roll:

Kciuki potrzymam :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nowa_Sztno pisze:Dobrze kombinuję? Doradźcie coś.
Dobrze Julia, dobrze kombinujesz :P :ok: :ok: :ok:

dana.b

 
Posty: 3583
Od: Śro lis 09, 2011 12:01
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Post » Wto lip 02, 2013 19:40 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

dana.b pisze:
Nowa_Sztno pisze:Dobrze kombinuję? Doradźcie coś.
Dobrze Julia, dobrze kombinujesz :P :ok: :ok: :ok:


No to skoro dobrze, to tak też uczyniłam :ok:
"Odstawiłam" Mechanika i Bonifacka do lecznicy.
Mechanikowi zaczęły łzawić dziś oczy. Nie ropieją, ale łzawią. Pewnie coś w lecznicy od razu mu zaaplikują na to.

A tu nasz Filipe, rośnie w oczach :D

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno


Post » Wto lip 02, 2013 19:52 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

Śliczny :)

To popatrzcie sobie jeszcze na adoptowane wcześniej czarnuszki: Danciaka i Ludwisia :1luvu:

Obrazek
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno


Post » Śro lip 03, 2013 21:11 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

Jest szansa, że do końca tygodnia, jedna część kwarantanny będzie już gotowa :ok:

ObrazekObrazekObrazek


A tu nasze chłopaki w lecznicy :)

Obrazek
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno

Post » Śro lip 03, 2013 21:23 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

A jak Mija? Są jakieś zażalenia?
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Czw lip 04, 2013 20:17 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

Pamiętacie Ronalda?

Nowa_Sztno pisze:Jest też od kilku dni nowy kot - taka bieda jakich mało :(
Dziadek taki, ze 100 lat pewnie ma. Do tego bez oka, z posklejaną sierścią prawie jak dredy i po wypadku - starym już wypadku, takim, co to pewnie trochę go połamało i samo się zrosło :(
Kot jest miziasty i proludzki. Chodzi sam, choć tylne łapy ma bardzo osłabione. Załatwia się normalnie i wyłącznie do kuwety. Ze zrozumiałych względów nie skacze i nie ucieka, wychodzi przed klatkę w trakcie jej sprzątania, ociera się o człowieka i mruczy. Jak mu się siedzenie w klatce nudzi, nawołuje człowieka. Niesamowita siła życia w nim siedzi.

ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek


Poprosiłam ewexoxo o wstawienie jego zdjęć na JaPaczeSercem - Ewelinka oczywiście, jak zwykle, zgodziła się bez wahania :1luvu:
Dziś miałam zrobić Ronaldowi zdjęcia dla Eweliny, ale najpierw musiałam chłopaka wykąpać, bo posklejany był, brudny, śmierdzący. To dziadunio po wypadku, nie jest w stanie domyć się sam :(
W trakcie kąpieli mruczał - jest taki kochany :1luvu:
Ale zdjęć już mu dziś nie zrobiłam. Po kąpieli wystawiłam go w klatce na słonko, żeby wysechł. Potem trochę wyczesałam i powycinałam dredy. Ale jest już stary, i zmęczył się tymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Leżał bardzo spokojnie i wtulił się we mnie, ale już go zdjęciami nie chciałam męczyć. Zrobię mu w weekend.
Podczas kąpieli dopiero, tak naprawdę dało się zauważyć, jaka to kupka nieszczęścia jest :(
Chudziusieńki (skóra i kości normalnie), powykręcany (widać, że kości źle mu się pozrastały), z dziurą po oku i guzem na szyi. Zębów prawie nie ma, a te co ma są w opłakanym stanie. Co prawda niewiele, ale jednak je, ale pomyślałam dzisiaj, że chyba mu będę mieliła mięso, albo zakupię paszteciki. No bieda z nędzą taka z niego, przy czym taki jest kochany i mruczący, że nie sposób go nie lubić.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno

Post » Czw lip 04, 2013 20:23 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

alab108 pisze:A jak Mija? Są jakieś zażalenia?


Na razie cisza...
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno

Post » Czw lip 04, 2013 20:25 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

Nowa_Sztno pisze:
alab108 pisze:A jak Mija? Są jakieś zażalenia?


Na razie cisza...

To chyba dobrze :ok: Bądź szczęśliwa koteńko :1luvu:
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Pt lip 05, 2013 7:08 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

Ronald śliczny mimo posklejanego, a później mokrego futerka :1luvu:
Wola życia faktycznie niesamowita, tyle musiał przejść..
po_prostu_kaska
 

Post » Pt lip 05, 2013 8:20 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

A jaka jest historia Ronalda?
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Pt lip 05, 2013 8:36 Re: Szczytno. Pomagamy kotom ze schroniska! Kocięta w potrze

A tego nie wiem. Został przyniesiony do schroniska w takim stanie, w jakim wygląda.
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 226 gości