Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob mar 14, 2015 22:20 Re: Święta Krowa II.

Ochroniarka na budowie 8O
Mam nadzieję, ze nie stałaś na straży trzeźwości, wysiłek na tym stanowisku jest, jakby to powiedzieć....stracony ? :mrgreen:

Krówczaty z Pruszynem wykańczają poremontowo mieszkanie nadając mu niezbędnego designerskiego sznytu.
Nie wiem, czy mogę zdradzić, ale obaj pracują w pocie łapek nad zupełnie nowym rodzajem tkaniny, takiej nawet w NASA nie mają i mieć nie będą.
Bardzo wstępna, robocza nazwa tego cuda to : skóra ekologiczna frottte, z dużą ilością "t".
Obiektem testowym jest nowo zakupione leże do salooonu, boki ma już pięknie opracowane, spód właśnie się robi, w opracowaniu środka napotkali pewną hmmm...przeszkodę :twisted: ale myślę, ze wszystko jest do przejścia....niestety.

Swoją drogą, gdyby tak wypromować taki rodzaj tkaniny, jaka byłaby to ulga.
Zamiast wstydliwie kocować zmechlone sprzęty można by na pełne życzliwości pytanie : O kotek zniszczył ? spojrzeć z wysoka na ignoranta i rzec: Jak mniemam nie śledzi Pan/Pani najnowszych trendów światowego wzornictwa ? :mrgreen:

Tylko Maluś jest grzeczny, kotek - króliczek - terapeuta, podjął się ciężkiego zadania wyduszenia ze mnie wszystkich smutków i każdą wolną ( od spania i jedzenia ) chwilę poświęca tej misji udeptując mnie i miętosząc.
Czasem leżąc już w wyrku i mając tuptającego Malusia uplasowanego gdzieś w okolicach żołądka zastanawiam się co wyjdzie prędzej smuteczek, czy kolacja :roll:
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1272
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Sob mar 14, 2015 23:45 Re: Święta Krowa II.

Jesteś niesamowita :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie mar 15, 2015 9:55 Re: Święta Krowa II.

Ale super szkolenie miałaś :ryk:
Ja mam w kuchni łapodzieła moich kotów - krzesła są tak wydrapane, do żywej gąbki :) Artystyczny sznyt pazurzy :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Pon mar 16, 2015 1:21 Re: Święta Krowa II.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :1luvu:
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21729
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon mar 30, 2015 21:34 Re: Święta Krowa II.

Jesteś prawdziwą kocią MAMĄ :D Przeczytałam cały wątek. Z tej małej kudłatej kluseczki wyrósł przepiękny kot :) Nawet nie umiem sobie wyobrazić jaka więź musi Was łączyć, skoro znałaś go od urodzenia :) Podziwiam Twoje samozaparcie i odwagę!
„Oswoić” znaczy „stworzyć więzy”.Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Jeśli mnie oswoisz, ty będziesz dla mnie jedyny na świecie i ja będę dla ciebie jedyny na świecie."

Cycuś [*] 11.01.15- zaginął , Horacy [*] 29.03.15- FIP , Presia [*] 11.06.2016 - FIP i kocia białaczka, Julian [*] 20.08.21 - rak wątroby

Horek

Avatar użytkownika
 
Posty: 358
Od: Pt mar 20, 2015 10:18
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Pon mar 30, 2015 23:45 Re: Święta Krowa II.

Witaj Horku :)
Miło mi, że chciało Ci się przedzierać przez ten gąszcz wirtualnych stron 8)

Faktycznie z takim "na cycu" odchowanym zwierząsiem jest trochę inny rodzaj relacji, ale żeby nie było, wszystkie są dla mnie równie ważne i równo kochane.

Krówczaty, Krowasiński, Krowaśnia.
Niewdzięczny, chciałabym zawołać ( jak Telimena do Tadeuszka), niewdzięczny co mojej pracy nie szanuje i nie docenia :placz:
Drapak-wspinadło mu chciałam zrobić, przyjemność znaczy się i co ? I ofuczana zostałam.
A było to tak :
Krowencjusz uważa, ze jego miejsce dowodzenia mieści się na szafie, szafa sięga sufitu, na jej szczyt skacze się z parapetu, powodując u mnie postępującą siwiznę, odległość ta bowiem wynosi w pionie ok 175 cm. Droga powrotna to lot koszący z szafy na łóżko około 240 cm w pionie.
Umyśliłam, że zrobię mu wspinadło, bezpieczniej, jak umyśliłam, tak zrobiłam, gruba tuba po zwoju wykładziny, listewki wzmacniające, sześćdziesiąt metrów grubej liny sizalowej, pół dnia roboty i włala.
Zamontowałam, poświęcając całość szafy i ......
A dzie tam, dziady skakały, ojce skakały to i on skakał będzie :roll:
Zdemontowałam, co by sobie krzywdy jeszcze większej nie zrobił, przeniosłam do przedpokoju, wysypałam pół opakowania kocich ziółek i po tygodniu mam sukces w postaci nieuważnych, przypadkowych drapnięć.
Wspinać się ? dobre dla małp,...... ale na ogródku to każde drzewko się do tego nadaje :evil:

A takie miałam szeroko zakrojone plany zrobienia ścianki wspinaczkowej i teraz nie wiem :? robić, czy nie, a jak się łaskawca znów wypnie ?
I chciej tu człowieku dobrze....

Na budowie mam nowy kłopot, poważny, kibelkowy, no nie ma, znaczy się jest, ale jakoby go nie było. Sama kwintesencja, conchą zwana jest, ale drzwi nie ma, a miejsce przelotowe i odsłonięte. Właściwie to nawet nie do końca ich nie ma, można powiedzieć, że są, takie trochę nietypowe, za drzwi robi bowiem......betoniara 8O , taki bęben na stelażu na kółkach (zepsutych zresztą), waży to chyba z pięćdziesiąt kilo i pomijając wagę jest takie jakby hmmmm...ażurowe :mrgreen: .
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1272
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Wto mar 31, 2015 7:11 Re: Święta Krowa II.

Tak.... z tymi kotami to już tak jest. :)
A sprawa z wc jak rozwiązać? :) Nieźle masz na tej budowie :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Wto mar 31, 2015 9:51 Re: Święta Krowa II.

Wilber, właśnie się zastanawiałam- Ty jesteś konserwatorem zabytków? Widziałam w wątku zdjęcia malowideł sufitowych i tak się zastanawiam... Czy artystą plastykiem? Przepraszam, że tak wypytuję, ale ja po architekturze to to takie trochę po części "moje tereny".
Co do drapaka- ja też zrobiłam mojemu poprzedniemu kotu. Architektonicznie rozrysowałam, projekt zaawansowany prawie wspomagany komputerowo :lol: , mąż sięgnął bo nieproste narzędzia i wyszło. (kosztem szafy, która posłużyła jako materiał) Nasz poprzedni kot- Cycusjusz (Cycuś) bardzo lubił to miejsce. Potem Horuń też pieknie drapał tą jedną łapką z przodu, a Presia Księżniczka (ta odkurzaczka, którą mam obecnie) drapie mi dywan w salonie- i to tak mocno, że podnosi całe rogi do góry oraz przyssała się do zwiniętego w rulon innego dywanu. Toż to wykładzinowa dama. Drapak zrobiony przez nas z sercem stoi i służy jej jako leżaczek :D ale i tak jestem szczęśliwa. Może Twoje kotki też wkrótce zaczną więcej drapać. Ja dawałam moim na początku przysmaki na drapaku i potem kojarzyły, że tam jest coś super, drapały ładnie przed otrzymaniem dobrego jedzenia.
Pokażę kiedyś zdjęcia mojego pierwszego architektonicznego zrealizowanego dzieła :twisted:
„Oswoić” znaczy „stworzyć więzy”.Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Jeśli mnie oswoisz, ty będziesz dla mnie jedyny na świecie i ja będę dla ciebie jedyny na świecie."

Cycuś [*] 11.01.15- zaginął , Horacy [*] 29.03.15- FIP , Presia [*] 11.06.2016 - FIP i kocia białaczka, Julian [*] 20.08.21 - rak wątroby

Horek

Avatar użytkownika
 
Posty: 358
Od: Pt mar 20, 2015 10:18
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Wto mar 31, 2015 13:44 Re: Święta Krowa II.

Co do wyszukanego WC to przypomniało mi się jak lata świetlne temu byłam u kolegi na przysiędze w Warszawie. Luda od groma i rząd wychodków w jednym szeregu ustawionych- " drzwiami " były jakieś gumowe ustrojstwa z dziurami że głowa wchodziła :mrgreen: ćwierć wieku minęlo a ja do tej pory pamiętam te wyszukane sraczyki :mrgreen:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19624
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Śro kwi 01, 2015 19:48 Re: Święta Krowa II.

wilber pisze:Ochroniarka na budowie 8O
Mam nadzieję, ze nie stałaś na straży trzeźwości, wysiłek na tym stanowisku jest, jakby to powiedzieć....stracony ? :mrgreen:



ekhm Wilberku jakby to powiedzieć...
nie dość, że nie stałam na straży trzeźwości, to jeszcze wręcz o współudział powinni mnie sądzić, gdyż ubogą studenciną będąc na budowę jeździłam z akademika na rowerze calusieńki rok (zima była ciepła). I każdego dnia panowie pożyczali ode mnie rower żeby reszcie ekipy przywieźć napoje z hurtowni alkoholi położonej nieopodal :D
Mogłabym książkę napisać o tej budowie ;) ale oddać honor trzeba dekarzom- oni nie pili w pracy z uwagi na wysokość.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Nie maja 10, 2015 10:56 Re: Święta Krowa II.

Wilber, jak tam u Was? :)
„Oswoić” znaczy „stworzyć więzy”.Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Jeśli mnie oswoisz, ty będziesz dla mnie jedyny na świecie i ja będę dla ciebie jedyny na świecie."

Cycuś [*] 11.01.15- zaginął , Horacy [*] 29.03.15- FIP , Presia [*] 11.06.2016 - FIP i kocia białaczka, Julian [*] 20.08.21 - rak wątroby

Horek

Avatar użytkownika
 
Posty: 358
Od: Pt mar 20, 2015 10:18
Lokalizacja: Rzeszów

Post » Pt maja 15, 2015 8:58 Re: Święta Krowa II.Urodziny, urodziny....juz lata dwa :)))

Jak w tytule 8)

Dzisiaj Krowencjusz kończy dwa lata z mam nadzieję czekających go stu dwudziestu (co najmniej) :mrgreen:

Braki w bieżących sprawozdaniach postaram się nadrobić wieczorem :201461
Krówcia przekazuje serdeczne pozdrowienia dla wszystkich (nie za dużo, bo to w biegu za myszą, czasu nie ma ) :1luvu:
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1272
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Pt maja 15, 2015 9:04 Re: Święta Krowa II.Urodziny, urodziny....juz lata dwa :)))

Wszystkiego naj dla Krówki i w ogóle dla Was - szczęśliwego życia :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Pt maja 15, 2015 9:06 Re: Święta Krowa II.Urodziny, urodziny....juz lata dwa :)))

Krówci to wszystkiego najkocieńszego dla ciebie urodzinkowo - dużo głasków, miziaczków i mniamniuśności. :birthday: :balony: :catmilk:

Moja krówka dwa dni temu skończyła 4 latka. :D
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt maja 15, 2015 9:07 Re: Święta Krowa II.Urodziny, urodziny....juz lata dwa :)))

Krówciu wszystkiego naj........

anka1515

 
Posty: 4111
Od: Nie gru 25, 2011 16:05

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: magnolia.bb, Meteorolog1 i 287 gości