Bardzo Chora Kotka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 16, 2013 13:42 Bardzo Chora Kotka

Witam, opiszę tu całą sytuację jaka miała miejsce i prosiłbym o pomoc;)
Otóż przed wczoraj (Wtorek 14.05.2013) około 19, kotka wślizgnęła się w drzwi i została nimi przytrzaśnięta(mały kot około 1.5 miesiąca to była wszędzie). Z ucha poleciała jej krew, odrazu po zajściu poszliśmy do weterynarza w okolicy. Została tam na noc, dostała kilka zastrzyków i następnego dnia wróciła do nas do domu. Niestety jak zawsze jest jakieś ALE... Nie ma z nią w ogóle kontaktu. Niekiedy miałknie, poruszy się. Prawego oka nie umie zamknąć a lewego otworzyć, gdy damy ją luźno to przekręca głowę w lewą stronę i przyciska lewe ucho do ciała. Nie wiem co robić, weterynarz daje jej czas do następnego piątku(według wet. ma obrzęk na mózgu). Jeśli nie zejdzie do następnego piątku to radzi ją uśpić żeby się nie męczyła za bardzo. Co wy o tym sądzicie? Z góry dziękuję za pomoc.

majko132

 
Posty: 7
Od: Czw maja 16, 2013 13:32

Post » Czw maja 16, 2013 13:44 Re: Bardzo Chora Kotka

idź do innego weta, szybko
Obrazek
http://www.pustamiska.pl
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta George Bernard Shaw

merka

 
Posty: 217
Od: Śro cze 09, 2010 9:09
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw maja 16, 2013 13:46 Re: Bardzo Chora Kotka

I on chce czekać aż domniemany obrzęk się sam wycofa? Bez żadnych leków?

Szybko idź do innego weterynarza :!:

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw maja 16, 2013 13:48 Re: Bardzo Chora Kotka

Tutaj są i weci, ale nikt nie poradzi Ci bez zbadania kota, a właściwie kociaczka, to maleństwo przecież.Możesz spróbować skonsultować z innym wetem, ale wygląda to dramatycznie :cry:

ewar

 
Posty: 54974
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw maja 16, 2013 13:59 Re: Bardzo Chora Kotka

A może mi ktoś napisać tu albo dać link do jakiegoś artykułu gdzie są zawarte objawy obrzęku mózgu u kotów?

majko132

 
Posty: 7
Od: Czw maja 16, 2013 13:32

Post » Czw maja 16, 2013 14:29 Re: Bardzo Chora Kotka

Ty nie czekaj na linki tylko do weta pędź. Prześwietlenie, usg, badania...trzeba zrobić. To nie wygląda dobrze. Czas działa na niekorzyść małej. Nieźle ją przycisnęliście tymi drzwiami.Może mieć rozległe obrażenia skoro aż jej krew poszła. Do weta!!! To już 3 dni.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw maja 16, 2013 14:30 Re: Bardzo Chora Kotka

Nikt Ci nie zdiagnozuje kota przez net.
Tutaj:
viewforum.php?f=22
jest podforum "Weci polecani" z podziałem na regiony.
Wyszukiwarka też działa, jeśli wpiszesz nazwę miejscowości i wybierzesz ten dział.
Spiesz się, żeby pomóc malutkiej :!:
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34251
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw maja 16, 2013 14:31 Re: Bardzo Chora Kotka

Z jakiego miasta jesteś?? ktoś na pewno doradzi dobrego weterynarza!!!
Obrazek

FUNDACJA STAWIAMY NA ŁAPY - NASZ WĄTEK NA FB https://www.facebook.com/stawiamynalapy/

katgral

 
Posty: 3407
Od: Pt gru 29, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw maja 16, 2013 14:37 Re: Bardzo Chora Kotka

katgral pisze:Z jakiego miasta jesteś?? ktoś na pewno doradzi dobrego weterynarza!!!

Dopisz w tytule wątku miejscowość (tytuł się zmienia, edytując pierwszy post wątku) i że dobry wet potrzebny.
Uśpić kotkę zawsze zdążysz, najpierw spróbuj jej pomóc!
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34251
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Czw maja 16, 2013 14:40 Re: Bardzo Chora Kotka

objawy na podstawie tego artykułu:
http://www.petplace.com/cats/cerebral-e ... page1.aspx



objawy u kotów: otępienie, brak reakcji na bodźce, brak przytomności - wszystko aż do stanów wegetatywnych czyli śpiaczki. Częste objawy to utrata wzroku, trudności lub utrata umiejetności chodzenia, drgawki, ogólna słabość.

jak dla mnie Twój kot ma objawy neurologiczne i powinnaś koniecznie udać się z nim do innego weta jak najszybciej.

margoth82

 
Posty: 1409
Od: Pon lut 15, 2010 21:10

Post » Czw maja 16, 2013 14:41 Re: Bardzo Chora Kotka

Ja jestem z Pszczyny(nie 20KM o Bielska Białej). Na 17:30 jesteśmy umówieni do weterynarza w bielsku, będziemy robić badanie neurologiczne oraz RTG. Zamieszczam też kartkę od tutejszego weterynarza: Jest tam błąd jest to samica i ma około 1.5 miesiąca.
http://imgur.com/c5FF9LI

majko132

 
Posty: 7
Od: Czw maja 16, 2013 13:32

Post » Czw maja 16, 2013 15:27 Re: Bardzo Chora Kotka

Nie można powiedzieć że ten wet nie zajął się koteczką.
Zastosował leki przeciwobrzękowe, podał lek przeciwkrwotoczny, bardzo łagodnie podaje kroplówkę - tak naprawdę co więcej można w takim przypadku zrobić?

Maleńka kocina z bardzo kruchymi kośćmi i ciałkiem oberwała drzwiami, to wcale nie musiało być silne z punktu widzenia człowieka uderzenie, przecież to jeszcze kruszynka.
Najprawdopodobniej ma obrzęk mózgu, a raczej ma na pewno.
Pytanie czy przy okazji ma krwiak.
Ale to też pytanie pro forma - bo odpowiedź na nie wiele nie zmienia.

Teraz kotka potrzebuje dużo spokoju, ciszy, pilnowania żeby się nie wyziębiła, ochrony oka które się nie zamyka (trzeba je zakraplać lub założyć szew), nawadniania, dokarmiania (jeśli się da to delikatnie do pyszczka - może będzie ssała z butelki? To bardzo pierwotny odruch, często u kotów z silnymi uszkodzeniami mózgu się utrzymuje, jeśli się nie da to kroplówkami), podawania leków osłonowych, i dania malutkiej koteczce szansy. Myślę że przyszły piątek to bardzo rozsądny czas na to by podjąć jakieś decyzje.

Wiek kotki daje jej ogromną szansę, organizm wtedy ma największe możliwości regeneracji.
Warto powalczyć.

Jeśli jest szansa pokazania jej neurologowi - to super, na pewno się na tym lepiej zna, może zleci inne leki, da jakieś zalecenia.
Czasem koty w takim stanie wprowadza sie w stan śpiączki farmakologicznej na kilka dni - zaoszczędza im to cierpienia, przyspiesza powrót do zdrowia.

Ale na pewno nie wieszałabym psów na obecnym wecie.
Stara się.
Wielu kociaka w tym stanie po prostu by uśpiło.


Zmieniłam autora/kę postu na własciwą osobę. N/K

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw maja 16, 2013 15:29 Re: Bardzo Chora Kotka

Powyższy post jest mojego autorstwa, przepraszam, nie zauważyłam że mój małżonek się zalogował na forum i napisałam z jego loginu, wylogowałam się i nie pamiętam jakie ma hasło by przeredagować posta :)

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw maja 16, 2013 15:42 Re: Bardzo Chora Kotka

majko132 pisze:Ja jestem z Pszczyny(nie 20KM o Bielska Białej). Na 17:30 jesteśmy umówieni do weterynarza w bielsku, będziemy robić badanie neurologiczne oraz RTG. Zamieszczam też kartkę od tutejszego weterynarza: Jest tam błąd jest to samica i ma około 1.5 miesiąca.
http://imgur.com/c5FF9LI



SUPER!!! Trzymamy kciuki i koniecznie napisz jak wrócicie co i jak!!!!!
Obrazek

FUNDACJA STAWIAMY NA ŁAPY - NASZ WĄTEK NA FB https://www.facebook.com/stawiamynalapy/

katgral

 
Posty: 3407
Od: Pt gru 29, 2006 19:04
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw maja 16, 2013 17:28 Re: Bardzo Chora Kotka

majko132 pisze:Ja jestem z Pszczyny(nie 20KM o Bielska Białej). Na 17:30 jesteśmy umówieni do weterynarza w bielsku, będziemy robić badanie neurologiczne oraz RTG. Zamieszczam też kartkę od tutejszego weterynarza: Jest tam błąd jest to samica i ma około 1.5 miesiąca.
http://imgur.com/c5FF9LI

No i jak?
Bo jest 18.30 i widzę Cię na forum...
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34251
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], kasiek1510 i 284 gości