[Inowrocław] Potrzebna pomoc dla mamy z maluchem

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto maja 14, 2013 20:56 [Inowrocław] Potrzebna pomoc dla mamy z maluchem

Moja koleżanka, która nie ma tu konta, poprosiła mnie o znalezienie wsparcia. Sytuacja wygląda tak:

Rzecz się dzieje w okolicach Inowrocławia. Państwo - ojciec z córką - mają kocicę. Kocica co jakiś czas rodzi. Małe co jakiś czas znikają. W tej chwili kota siedzi w szopie i ma jednego malucha, około 3 tygodni. Córka generalnie jest gotowa pomóc - to znaczy ma zrobić zdjęcia i pozwolić na wywiezienie koty na sterylkę, z opcją nie wracania. Moja koleżanka jest gotowa tę sterylkę sfinansować, ale niestety ma własny duży zwierzyniec i nie może wziąć koty z małym na dt.

Więc potrzebujemy pomocy - dt, który przetrzyma kicię po sterylce i dopóki nie odchowa małego, a potem wyadoptuje małego i kotę, opcjonalnie można oddać kotę państwu. Kota pewnie przyzwyczajona do wychodzenia i mieszkania na wsi, więc utrzymanie jej w domu może być problemem.
Przydałby się też ktoś z samochodem, żeby pomóc dowieźć kotę do lecznicy, moja koleżanka nie ma transportu.

Jeśli jest ktoś z okolic Inowrocławia, kto może nam pomóc, to proszę o kontakt, będziemy się umawiać przez PW.

Arian

 
Posty: 243
Od: Śro lut 27, 2013 15:48
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Śro maja 15, 2013 8:46 Re: [Inowrocław] Potrzebna pomoc dla mamy z maluchem

Wstaw zdjecia kotki i małego - jesli ktoś się zdecyduje, to na pewno musi wcześniej zobaczyć jak koty wyglądają.

Opisz charakter kotki. Czy jest dzika czy domowa, ale wychodząca. Ile ma lat. Czy szczepiona?
Jaka do ludzi? dzieci? innych kotów?

ci państwo nie mogą sami zawieść kotki do lecznicy? przecież można ją wziąć w transporter i pojechać np autobusem
dlaczego akurat samochodem?

jak maluch ma 3 tygodnie -to na sterylke za wcześnie
a po co brać do DT kotke po sterylce? ma to sens dopóki karmi
przecież po sterylce może sobie przebywać u siebie -jeśli Państwo chcą ją zatrzymać

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Śro maja 15, 2013 9:09 Re: [Inowrocław] Potrzebna pomoc dla mamy z maluchem

Państwo nie zawiozą koty do lecznicy, bo mają gdzieś leczenie, sterylki i tym podobne. Państwo nie mają problemu z kociakami - kociaki wygodnie "znikają" i nikt nie wnika, co się z nimi stało.

Moja koleżanka ma kontakt z córką właściciela, która jest gotowa zrobić zdjęcia i wydać kota. I w zasadzie reszta jej nie obchodzi.

Chodzi o to, żeby zabrać małego, zanim zniknie jak poprzednie małe. Byłoby luksusowo, gdyby można było z tym poczekać 6 tygodni, zabrać małego, wysterylizować mamę i spokój. Ale mały najpewniej 6 tygodni nie doczeka, tylko zginie; pies go zeżre, ktoś go utopi i tak dalej. Dlatego byłoby idealnie przetrzymać rodzinkę na dt do momentu, w którym można wyadoptować bezpiecznie małego i wysterylizować mamę.

Nie mam jeszcze pojęcia, jaka jest ta kicia; to zupełnie nie moje okolicy, nigdy jej nie widziałam, wiem to, co od znajomej, której po prostu szkoda, że kociak skończy jak inne. Jak tylko będę miała jakieś info, to będę wstawiać.

Arian

 
Posty: 243
Od: Śro lut 27, 2013 15:48
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Śro maja 15, 2013 9:13 Re: [Inowrocław] Potrzebna pomoc dla mamy z maluchem

po prostu -najczęściej, nie zawsze -ludzie biorą oczami
trudno tak w ciemno bez informacji żadnych i zdjęć wziąć do domu dwa koty

szczególnie, że rzadko kto tutaj nie ma żadnego kota w domu
więc jak bierze następne -to chce wiedzieć w co się pakuje

może jest ktoś z Inowrocławia na forum -poszukaj przez wyszukiwarkę

gdyby były zdjęcia i chociaz podstawowe informacje -to szanse, że ktoś weźmie te koty zwiększą się wielokrotnie
ta kobieta miała zrobić zdjęcia -to niech je zrobi

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27168
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 261 gości