Kotka nie chce jeść - chyba pomału dochodzimy do siebie :)

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 13, 2013 19:22 Kotka nie chce jeść - chyba pomału dochodzimy do siebie :)

Witam, moja kotka ok 7-8 miesięcy (jest u nas od miesiąca) od 2 dni nie chce jeść. Do tej pory była żarłoczkiem, a teraz praktycznie nic.
W czwartek została zaszczepiona Tricatem (po uprzednim dokładnym badaniu przez weta), po szczepieniu czuła się dobrze, jadła, biegała, bawiła się.
Od niedzieli nie chce jeść ani suchego, ani mokrej puszki którą zawsze uwielbiała (karmimy ją Animondą Carny Kitten- wszystkie smaki). Do misek podchodzi, wącha ale jeść nie chce :( chociaż mam wrażenie, że jest głodna bo miauczy pod lodówką. Przed chwilą kupiłam jej surową golonkę z indyka i o dziwo zjadła sporo. Kupiłam też skrzydełko z kurczaka ale jego nie tknęła.
Jadła z chęcią ale teraz ma jakby trochę wzdęty brzuszek (może mi się wydaje i po prostu się najadła). Przez chwilę wydawało mi się też, że w prawym boku wyczuwam jakby taką kulkę w brzuchu. Ogólnie wygląda dobrze, bawi się ale martwię się, że coś z nią nie tak :(
Cały dzień karmię ją trawką dla kotów, żeby lepiej było jej trawić. Trawkę wcina dość chętnie ale jak dotąd nie wymiotowała. Nie wiem co robić. Do weta mamy 20km i nie chcę jej tak ciąge wozić (boń boże nie ze względów finansowych, tylko kicia badzo źle znosi te wyjazdy, bardzo się boi)

Nie wiem co robić, czy te objawy są wg Was niepokojące? Bardzo proszę o jakąś radę bo już wariuję, a mój TŻ się wkurza, że przesadzam :( :oops: :D
Ostatnio edytowano Czw maja 16, 2013 20:07 przez lusia23, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Pon maja 13, 2013 19:53 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

Jeśli dojazd jest trudny to chociaż zadzwoń do weta! Niejedzenie może się dla kota bardzo szybko skończyć... ostatecznie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hebi

 
Posty: 541
Od: Wto cze 26, 2012 14:47
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon maja 13, 2013 20:03 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

powinnas natychmiast jechać do weta...
2 lata temu po szczepieniu tricatem odeszly mi 2 koty.koty miały białaczkę.Nie wiem dlaczego tak się stało,ale wrto uważać.Dla mnie objawy sa niepokojące,kotka powinna byc karmiona i dostawac elektrolity do picia,zeby sie nie odwodniła.2dni bez jedzenia to bardzo źle,moze dojsc do uszkodzenia watroby.Możesz jej miksowac puszkę z odrobina ciepłej wody i podawac to do pysia co jakis czas.Przynajmniej strzykawke na raz,co godzina...nie za rzadkie
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Pon maja 13, 2013 20:05 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

O matko... !!! :cry: :oops:
Miałam dziś zadzwonić do weta ale skoro zjadła tego indyka to pomyślałam, że może znudziło się jej to co jadła do tej pory i dlatego nie chciała. Myślałam też, że może się zakłaczyła ale pasty u nas nie ma w zoologicznym :evil: (jutro jadę poszukać gdzieś dalej), a karmy z tym składnikiem na odkłaczanie zjadła dziś chyba 5 groszków :(
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Pon maja 13, 2013 20:10 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

BOZENAZWISNIEWA pisze:2dni bez jedzenia to bardzo źle,moze dojsc do uszkodzenia watroby

lusia23 pisze:... od 2 dni nie chce jeść. Przed chwilą kupiłam jej surową golonkę z indyka i o dziwo zjadła sporo. Kupiłam też :( :oops:

Kotek nie jest bez jedzenia 2 dni, tylko stracił apetyt. Ale po szczepieniu często uaktywniają się choroby, które kot może " mieć w sobie"

Saraa

 
Posty: 609
Od: Śro kwi 13, 2005 15:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Pon maja 13, 2013 20:24 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

Właśnie zadzwoniłam do wetki, stwerdziła, że to nie może być reakcja poszczepienna bo wystąpiłaby zaraz po szczepieniu, a nie 2 dni po i raczej to by były inne objawy (duszności, przyspieszony oddech, opuchlizna)
Zasugerowała, że raczej to może jakieś zatrucie (ale czym, skoro cały czas jadła to samo :?: :!: )
A ja tak sobie pomyślałam, że może się zakłaczyła?
W każdym razie jutro jednak pojedziemy, żeby ja obejrzała bo bardzo się martwię :cry:
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Pon maja 13, 2013 20:30 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

No tak, troszeczkę sobie podjadała ale to naprawdę w minimalnych ilościach, tak jak pisałam: rano jedno "dziabnięcie" puszki i po południu 5 groszków :(
No jak dla mnie to trudno to nazwać jedzeniem :( (nie licząc tego indyka, którego zjadła więcej)

Matko, tak bardzo się boję.... Niedawno straciliśmy jedną kotkę - odeszła z powodu komplikacji po sterylizacji... :cry: :cry:
Daltego o Nelcię tak bardzi się teraz boję, że aż chce mi się płakać...
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Pon maja 13, 2013 20:38 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

To zakłaczenie jest bardzo prawdopodobne, skoro kocia nie wymiotuje, nie ma biegunki nie jest osowiała, wycofująca się, tylko bardzo malutko je.

Saraa

 
Posty: 609
Od: Śro kwi 13, 2005 15:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Pon maja 13, 2013 20:44 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

Teraz dałam jej właśnie gotowanego indyka pokrojonego na małe kawałeczki i wcina :D Zobaczymy jak dużo zje, ale ważne że w ogóle je :ok:
Może to dobry znak :?: :?:
Już nic nie rozumiem....
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Pon maja 13, 2013 20:49 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

A może Ty masz wyjątkowo mądrą kicię, która nie chce jeść gotowej karmy z chemią, tylko tak jak w naturze mięcho?! Czytałaś o Barfie?
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=27

Saraa

 
Posty: 609
Od: Śro kwi 13, 2005 15:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Pon maja 13, 2013 20:49 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

Nestety, już pojedzone :( Zjadła tylko kilka kawałeczków :( Ale do miski biegła jakby była głodna jak wilk :!:
Osowiała raczej nie jest (włąśnie atakuje mi kabel od laptopa), szalała dziś za myszką,nie ucieka od nas, nie wymiotuke ani nie ma biegunki.
Tylko tak malutko je (nie widziałam dziś żeby piła) no i teraz po jedzeniu ma jakby troszkę wzdęty brzuszek :(
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Pon maja 13, 2013 20:53 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

Jednym z objawów zakłaczenia jest właśnie to, że kot jest głodny, a nie je. Z drugiej strony rzadko zakłaczają się młode, krótkowłose koty.

Saraa

 
Posty: 609
Od: Śro kwi 13, 2005 15:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Pon maja 13, 2013 21:11 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

O Barfie czytałam tylko tu na forum, ale odniosłam wrażenie , że to dość skomplikowane i nie zagłębiałam się w to ale teraz na pewno poczytam, dzięki :)
Kicia do tej pory jadła wszystko, nie wybrzydzała wcale (chociaż staramy się od początku dawać jej dobrą karmę).
Ale ostatnio zaczęłam trochę podejrzewać, czy ona nie jest czasem alergikiem bo drapie się po uszach i przy pyszczku (nigdzie więcej), a zanim ją adoptowaliśmy to była odpchlona więc chyba pcheł nie ma.
Uszy miała dwukrotnie sprawdzane przez weta i świerzba na pewno nie ma. Wet też zasugerował, że może to alergiczne ale potem stwierdził, że u tak młodych kotów to alergia raczej mało prawdopoobna...
Ja jestem jeszcze trochę zielona w temacie kotów, chociaż regularnie odwiedzam forum, duzo czytam i staram się douczać :wink: . Szczerze mówiąc, to mam przez to zaległości w pracy - niedługo mnie chyba wywalą :mrgreen:

Kicia właśnie wyszła z kuwety - wyprodukowała dorodnego kupsztalka :lol:
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Pon maja 13, 2013 21:15 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

Też mi właśnie ne pasuje, żeby była zakłaczona, skoro ma krótkie włosy. Ale z drugiej strony ona potwornie gubiła sierść przez ostatni miesiąc, od kiedy ją wzięliśmy. Już jej przeszło, ale do niedawna jak się ją pogłaskało, to w ręce zostawała ogromna ilość kłaków,a po podłode walały się ogromne kłęby. A kotka bardzo często się myła...
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Pon maja 13, 2013 21:37 Re: Kotka nie chce jeść - co robić, pomocy !!!

Dużą ilością zostawianych kłaków w ostatnim miesiącu się nie martw - nadeszła wiosna i koty "zrzucają zimowe futerko" - sama przez moje dwa sierściuchy myślałam, że nigdy nie dojdę do porządku - ledwo odkurzone, a już pełno kłaków :wink:
Niejedzenie jednak jest niepokojące... Na pewno najlepiej żebyś pojechała jutro do weta - zawsze też możesz spróbować jutro konsultacji chociaż telefonicznej z innym wetem? Nie zaszkodzi.
Tak czy inaczej dobrze, że kotka chociaż troszkę zjadła. A czy pije normalnie?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hebi

 
Posty: 541
Od: Wto cze 26, 2012 14:47
Lokalizacja: Gdynia

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: emilab., ewar, kicalka, Silverblue i 103 gości