Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 18, 2014 23:02 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Heka pisze:
kolendra_ pisze:Jakie cudne koteczki na 1-szej stronie ! A Sharon rządzi, Królowa jak się patrzy :1luvu:


TAAK pięknotka Sharon wybierze sobie domek jaki zechce :D
Mnie natomiast serducho skradł/a (mniejsza o płeć) Iris :1luvu:

Iris jest panienką :D Cudna jest. Ona już baaardzo długo czeka w DT, aż ktoś ją pokocha :cry: I też aż dziw bierze, że jeszcze nikt jej nie wypatrzył. Ona jest typową jedynaczką. Nie za bardzo dogaduje się z innymi kociakami. Za to jako towarzysz dla człowieka - wspaniała...
Ostatnio edytowano Pon sie 18, 2014 23:06 przez ada_z, łącznie edytowano 1 raz
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

ada_z

 
Posty: 1250
Od: Czw sie 22, 2013 11:17

Post » Pon sie 18, 2014 23:04 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

boni 4 pisze:ada_z dziękuję za kontakt do Doroty na koniec września ma pomóc złapać kocie do sterylizacji .

Wspaniale! Mocno trzymam kciuki za owocne działania :1luvu:
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

ada_z

 
Posty: 1250
Od: Czw sie 22, 2013 11:17

Post » Pon sie 18, 2014 23:23 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

ada_z pisze:OLIWKA POTRZEBUJE DOMU TYMCZASOWEGO LUB STAŁEGO!

ada_z pisze:OLIWKA Z DOLINY RADOŚCI

Obrazek


Pamiętacie Oliwkę z Doliny Radości?
Wiele ona nie miała radości w swoim życiu, ale teraz to ulega zmianie!
Oczko dobrze się goi, a dziś Oliwka pojechała do domu tymczasowego i ma potencjalny dom stały!
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Pon sie 18, 2014 23:39 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

KOCIA RODZINKA

Obrazek

Piątka dwutygodniowych kociąt razem z mamusią trafiły pod naszą opiekę. Kocięta to prawdopodobnie same kocurki, maści czarnej i czarno-białej.
Chociaż nasze domy tymczasowe i miejsca w lecznicach są przepełnione, musieliśmy zabrać rodzinę z miejsca dotychczasowego schronienia. Maluszkom groziła śmierć, gdyż kotka zaczęła chaotycznie roznosić kocięta po pobliskim terenie. Chciała zapewne ukryć dzieciątka przed zbyt natarczywymi, wciąż podglądającymi je ludźmi.
Obecnie towarzystwo przebywa w lecznicy. Bardzo liczymy na Waszą pomoc w opłaceniu rachunku, cena za dobę wynosi 10 zł.
Bardzo przyda się żwirek i karma (dla kotek karmiących i małych kociąt).

Kontakt w sprawie przekazania darów, czy chęci zarezerwowania malucha: Marzena 508-400-406

Fundacja Kotangens
ul. Ogarna 85/86
80-826 Gdańsk
nr konta 14 2030 0045 1110 0000 0264 0290
z dopiskiem "Kocia rodzinka"

Obrazek
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Pon sie 18, 2014 23:51 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

TRZYTYGODNIOWE MALUSZKI

Obrazek

Takie oto małe, 3-tygodniowe kociaki trafiły kilka dni temu pod naszą opiekę.
Maluchy zostały znalezione przy martwej matce :( Dwójkę zabrała na odchowanie Pani, która zgłosiła sprawę, a my kolejną dwójkę.
Kociaki są niesamodzielne, potrzebują mleczka i dobrego mokrego pokarmu. Stąd pilna prośba o mleko dla kociąt Royal Canin (po innych zauważyliśmy biegunki i wymioty) i musów Royal Canin Babycat.
Kociaki znajdują się w Gdyni, gdzie można dostarczyć dary.
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Wto sie 19, 2014 0:05 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

PRZEMYŚLENIA...

Zdjęcie znalezione na facebooku, podejrzewam, że większość Koleżanek i Kolegów z wszelakich prozwierzęcych fundacji zna to z autopsji...

Obrazek

My byśmy jeszcze wydłużyły listę, ale pewne zwroty nie nadają się do zacytowania :(
Niestety ludzie nie zawsze rozumieją, na czym polega wolontariat, jak funkcjonuje fundacja. Przecież my też mamy koty, psy, pracę, swoje prywatne życie, nasze mieszkania nie powiększają się w magiczny sposób.
Czy u nas lepiej? Niekoniecznie. W naszych domach odbywa się wielka rotacja kotów, bywamy w skupiskach kotów wolno bytujących i nigdy nie wiemy co przyniesiemy do domu. W takich warunkach zwierzaki narażone są na kontakt z wirusami, grzybem... Duże skupienie kotów nie pozostaje obojętne wobec komfortu psychicznego kotów.
Dlatego apelujemy: pomóż sam, na miarę swoich możliwości. Zaoferuj dom tymczasowy biedzie, którą spotkasz na swojej drodze. My zawsze wspomożemy radą, tańszymi usługami weterynaryjnymi. Zapewniamy: satysfakcja gwarantowana ;-)
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Wto sie 19, 2014 0:10 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Dlaczego ludzie nie dzwonią kiedy widzą, że coś złego z kotem zaczyna się dziać? Czemu nie interweniują, tylko czekają?

Obrazek

Kolejny kot z Elektrociepłowni.... Kot od dwóch tygodni źle się czuł, coś było z nim nie tak. Na pytanie: "czemu Pan od razu nie zadzwonił?" odpowiedź zabrzmiała: "A, chciałem, ale myślałam, że sam się wyleczy."
Kot trafił do lecznicy. Ma fatalne wyniki krwi, wszystko na skrajnym minusie. Anemia. Fatalne wyniki wątrobowe i nerkowe. Krew mu leci z noska, pyszczka. Widać jakieś dziwne dziury w jamie ustnej. Kot robi pod siebie.
Jak ten kot musi przeraźliwie cierpieć... To, że chudy, to wiadomo, odwodniony, wycieńczony.
Rokowania są złe, ale walczymy.

Każdego, kto chciałby nas wspomóc w tej walce prosimy o wpłaty na leczenie kocurka:

Fundacja Kotangens
ul. Ogarna 85/86
80-826 Gdańsk
nr konta 14 2030 0045 1110 0000 0264 0290
z dopiskiem "Elektryk"
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Wto sie 19, 2014 0:16 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

MALUSZKI POTRZEBUJĄ DS LUB DT

Obrazek

Malutkie kotki, dziewczynka i chłopak, urodziły się na dworze. Niestety, problem bezdomnych kotów wciąż jest ogromny. Na całe szczęście osoba, które je znalazła, nie pozostawiła ich na pastwę losu.
Mamusia została wysterylizowana, a dla maluchów szukamy dobrych domków. Kociaki niedługo trafią do lecznicy, potrzebny jest dla nich dom tymczasowy. Osoby, które chciałyby zaopiekować się maluszkami do czasu znalezienia domków stałych prosimy o kontakt: Marzena 508-400-406
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Wto sie 19, 2014 0:24 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

BARDZO PILNE!

"Pilnie szukamy DT lub DS - sprawa coraz pilniejsza, bo dziś usłyszałam od dwóch panów ze podpalą je, bo wkurzają ich, jak tak biegają ;/ Nie wiem na ile to prawdy, a na ile czcze gadanie - ale nie chce sprawdzać :(

Obrazek

4 kociaki nadal bezdomne - jeden ma wyrwany ogonek ("sąsiadki" pies wyrwał mu go) - niestety nie udało mi się go złapać, by "sprawdzić," co tam się dzieje. Jak widać - biegają sobie po "ulicy" dlatego pilnie szukamy DS lub chociażby DT.
Oprócz pingwinka bez ogonka (coraz bardziej jest odważny i zbliża się do mnie) jest:
czarny - na początku myślałam, ze cały, ale ma przysłowiowe 3 włosy na krzyż na klacie białe - podejrzewam, ze to samiec, z bardzo nieśmiałego stał się bardzo zaczepnym człowiek kotem,wiskacz - chyba jedyna dziewczynka - mniejsza - delikatniejsza - dosyć odważna co do ludzi, miziasta, krowa - chyba też pan - to największy cwaniak wśród nich - potrafi wejść do torby i próbować pisać smsy z komórki.

Bardzo się boje o te maleństwa (maja ok. 3 m-cy), że ten ogonek to najdelikatniejsza rzecz, która może ich spotkać, a nie chce ich oddawać do schroniska ;/ Lecz jeśli nie będzie nikt chętny - będą musiały tam pojechać.

Jakby co to pisać, dzwonić o każdej porze dnia i nocy Ola 513855102.
Kotki są w Gdyni na Pogórzu Dolnym.
Proszę ślicznie o udostępnianie."
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Wto sie 19, 2014 0:35 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Dnia 16.08., około godziny 21, nasza wolontariuszka była świadkiem, jak ktoś podjechał samochodem na parking, otworzył drzwi i wyrzucił z niego ok. dwumiesięczną kotkę. To niewyobrażalne!
Akcja łapania malutkiej trwała ok. 5 godzin. Przerażona chowała się w silnikach samochodów. Nadal jest bardzo przestraszona, gryzie, drapie... Bardzo potrzebny jest wyrozumiały i troskliwy dom tymczasowy, w którym koteczka będzie mogła ochłonąć i dojść do siebie.
Przy okazji ocalony został gołąbek z uszkodzonym skrzydłem. Trafił do lecznicy, gdzie otrzymał odpowiednią pomoc.
Jeśli ktoś zdecyduje się zaopiekować koteczką prosimy o kontakt: Agnieszka 605 967 661

Obrazek
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Wto sie 19, 2014 0:43 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Dziś telefon - koty w niebezpieczeństwie....
Kotka z kociakami została wyrzucona na terenie giełdy towarowej w Gdyni. Mamusia w pełni oswojona, śliczna i miziasta. Kociaki to kocurek i kotka. Już są bezpieczne. Jutro trafią do lecznicy.

Obrazek

Prosimy o wsparcie finansowe. Potrzebne są fundusze na opłacenie:
- hotelowania w lecznicy,
- karmy,
- żwirku,
- odrobaczania,
- szczepienia,
- sterylizacji mamusi.

Fundacja Kotangens
ul. Ogarna 85/86
80-826 Gdańsk
nr konta 14 2030 0045 1110 0000 0264 0290
z dopiskiem: Giełdowcy

Zapraszamy też do współpracy osoby gotowe zaoferować domki tymczasowe.
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

Fundacja KOTangens

 
Posty: 250
Od: Pt kwi 26, 2013 19:06

Post » Wto sie 19, 2014 1:58 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

zaznacze :?
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto sie 19, 2014 11:05 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

ada_z pisze:
Heka pisze:
kolendra_ pisze:Jakie cudne koteczki na 1-szej stronie ! A Sharon rządzi, Królowa jak się patrzy :1luvu:


TAAK pięknotka Sharon wybierze sobie domek jaki zechce :D
Mnie natomiast serducho skradł/a (mniejsza o płeć) Iris :1luvu:

Iris jest panienką :D Cudna jest. Ona już baaardzo długo czeka w DT, aż ktoś ją pokocha :cry: I też aż dziw bierze, że jeszcze nikt jej nie wypatrzył. Ona jest typową jedynaczką. Nie za bardzo dogaduje się z innymi kociakami. Za to jako towarzysz dla człowieka - wspaniała...


To Twój tymczas? Mogę porobić ogłoszenia o pięknotce-indywidualistce jeśli się zgodzisz, albo spróbuję upchać ją sąsiadom w tym mam spore doświadczenie :D

Dzięki ada_z za telefon do Doroty. Jutro ma do mnie wpaść zobaczyć do czego mój dom się nada :wink: Za niedługo zaczynamy gonitwę w porcie za dzikuskami. Jestem przejęta bo łapanka to będzie mój pierwszy raz :P

Heka

Avatar użytkownika
 
Posty: 248
Od: Wto sty 31, 2012 12:23
Lokalizacja: Gdańsk-Jelitkowo

Post » Wto sie 19, 2014 11:36 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

Heka pisze:
ada_z pisze:
Heka pisze:
kolendra_ pisze:Jakie cudne koteczki na 1-szej stronie ! A Sharon rządzi, Królowa jak się patrzy :1luvu:


TAAK pięknotka Sharon wybierze sobie domek jaki zechce :D
Mnie natomiast serducho skradł/a (mniejsza o płeć) Iris :1luvu:

Iris jest panienką :D Cudna jest. Ona już baaardzo długo czeka w DT, aż ktoś ją pokocha :cry: I też aż dziw bierze, że jeszcze nikt jej nie wypatrzył. Ona jest typową jedynaczką. Nie za bardzo dogaduje się z innymi kociakami. Za to jako towarzysz dla człowieka - wspaniała...


To Twój tymczas? Mogę porobić ogłoszenia o pięknotce-indywidualistce jeśli się zgodzisz, albo spróbuję upchać ją sąsiadom w tym mam spore doświadczenie :D

Dzięki ada_z za telefon do Doroty. Jutro ma do mnie wpaść zobaczyć do czego mój dom się nada :wink: Za niedługo zaczynamy gonitwę w porcie za dzikuskami. Jestem przejęta bo łapanka to będzie mój pierwszy raz :P


Uuuu.... to się będzie działo ;-) Nie stresuj się, dziewczyny wszystko Ci pokażą, to mistrzynie :201494 I to my dziękujemy za Twoje zaangażowanie!
Iris jest tymczasem Marzeny. Ma do towarzystwa całą bandę kocich dzieci i nie za bardzo jej to odpowiada :-( Jeśli chodzi o ogłoszenia, to jestem niemal pewna, że już krążą po sieci, ale jeszcze się upewnię, dzięki :1luvu: A "upychanie sąsiadom" jest nieocenionym sposobem wyadoptowywania kotów! :ryk:
www.kotangens.org
KOTANGENS na fb
Obrazek

ada_z

 
Posty: 1250
Od: Czw sie 22, 2013 11:17

Post » Wto sie 19, 2014 12:03 Re: Fundacja KOTangens-Trójmiasto

ada_z pisze:........Jeśli chodzi o ogłoszenia, to jestem niemal pewna, że już krążą po sieci, ale jeszcze się upewnię, dzięki :1luvu: A "upychanie sąsiadom" jest nieocenionym sposobem wyadoptowywania kotów! :ryk:


Właśnie sprawdzałam na tych głównych i Iris nie ma, dlatego się zaoferowałam :oops:

A co do "upychania sąsiadom" to w Wawie mieszkałam na osiedlu domków jednorodzinnych. Tam kotki były wychodzące i znały się wszystkie, razem polowały i bawiły się. Taka wielka, kocia rodzina. Miałam dziwne uczucie, bo te "upchane" uważałam za swoje :lol:
Na osiedlu niemal wszystkie koty były MOJE! :D
Tutaj mam mieszkanie, więc moje kotki będą pozamykane i dobrze nie będę tracić czasu na mizianie ich godzinami :201461

Heka

Avatar użytkownika
 
Posty: 248
Od: Wto sty 31, 2012 12:23
Lokalizacja: Gdańsk-Jelitkowo

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 513 gości