Trwamy dalej...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 29, 2013 16:41 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Ja bym radził porozmawiać jeszcze z tym konkretnym sąsiadem, który ma najwięcej pretensji.

Może jest coś, co najbardziej mu przeszkadza, a co dałoby się jakoś wyeliminować.
Może zwierzęta załatwiają się przy jego płocie, może koty niszczą mu grządki, itp.

mapi_

 
Posty: 826
Od: Wto sie 07, 2012 22:17

Post » Pon kwi 29, 2013 16:42 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

mapi_ pisze:Ja bym radził porozmawiać jeszcze z tym konkretnym sąsiadem, który ma najwięcej pretensji.

Może jest coś, co najbardziej mu przeszkadza, a co dałoby się jakoś wyeliminować.
Może zwierzęta załatwiają się przy jego płocie, może koty niszczą mu grządki, itp.


Dokładnie tak bym zrobiła :)
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon kwi 29, 2013 16:50 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Anatolek pisze:
mapi_ pisze:Ja bym radził porozmawiać jeszcze z tym konkretnym sąsiadem, który ma najwięcej pretensji.

Może jest coś, co najbardziej mu przeszkadza, a co dałoby się jakoś wyeliminować.
Może zwierzęta załatwiają się przy jego płocie, może koty niszczą mu grządki, itp.


Dokładnie tak bym zrobiła :)

Tak najbardziej przeszkadzają mu psy , nie da rady z nim się porozumieć ...psy nie załatwiają się przy jego płocie sa na mojej działce a działke mam ogrodzoną ...chodze tylko z psami na spacery zimą jak nie ma ludzi ...a tak jak ja jestem, psy bioegają po całej mojej działce jak ide do domu to są w kojcu ...Nie da rady się porozumieć nie z nim.Co do kotów to przychodzą też wolnożyjące nie moje to co trzeba je wyłapać te koty maja tam prawo być tak samo jak każdy działkowiec...Poczytaj sobie o kotach wolnożyjących ...

lidka02

 
Posty: 15727
Od: Czw cze 09, 2011 9:22

Post » Pon kwi 29, 2013 17:29 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

W piśmie powołują się na regulamin "krajowy" ogródków działkowych i moim zdaniem trudno go będzie zmienić, a już na pewno z poziomu zwykłego działkowca:
http://pzd.pl/regulamin.html

Kod: Zaznacz cały
§ 133
Członkowi PZD zabrania się:
(...)
10)   wprowadzania i trzymania na terenie ogrodu psów bez smyczy i kagańca oraz stałego utrzymywania kotów i psów na działce,
(...).


Anatolek dobrze radzi:
Anatolek pisze:Można spróbować powołać się na ustawę o ochronie zwierząt, uzasadnić, że zwierzęta nie dawały sobie rady zimą, a teraz zgodnie z ustawą są wyleczone, wysterylizowane i szukasz dla nich domu. Napisz, że nie prowadzisz hodowli a jedynie wspomagasz "gminę" w pomocy bezdomnym zwierzętom, zgodnie z ustawą. Podkreśl, że zwierzęta nie są trzymane na stałe, że udostępniasz swoją altanę, działkę na czas leczenia, sterylizacji i znalezienia domów dla zwierząt.

- to wg mnie jedyna możliwość, ale tylko na odwleczenie w czasie "eksmisji" psów i kotów.
Marcel <*>, Tygrys <*>

Słupek

 
Posty: 1583
Od: Nie lis 18, 2012 9:46
Lokalizacja: Gdynia

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ArturB, Blue, Google [Bot] i 224 gości