Trwamy dalej...

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 29, 2013 15:31 Trwamy dalej...

Mam ogródek działkowy a na nim trzy psy i cztery koty ....Odkąd obok mnie działke kupił jeden pan wszystko mu zawadza i ciągle gdzieś wypisuje i dostałam takie pismo...
Ostatnio edytowano Nie maja 12, 2013 5:35 przez lidka02, łącznie edytowano 2 razy

lidka02

 
Posty: 15732
Od: Czw cze 09, 2011 9:22

Post » Pon kwi 29, 2013 15:38 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Podrzucę bo ważne :!:
Obrazek
Obrazek
_______________________________________________________________________________________

Dorota Wojciechowska

 
Posty: 12931
Od: Czw lip 24, 2008 9:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon kwi 29, 2013 15:44 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Po 1. nie prowadzisz hodowli.
Po 2. co to jest "termin odwrotny"? 8O
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon kwi 29, 2013 15:52 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Nie czepiałabym się języka tego pisma, bo widać, że słabe językowo i tyle. Zajrzyj do Regulaminu ROD. Jeśli jest wyraźnie napisane, że nie wolno utrzymywać na stałe zwierząt, to nie wolno ich tam trzymać i tyle. Pozostaje przekonać ludzi i przegłosować zmianę regulaminu.

filo

 
Posty: 11708
Od: Śro lip 08, 2009 13:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon kwi 29, 2013 15:55 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Ale jeśli w regulaminie piszą, że nie można trzymać zwierząt, a inni trzymają i ci takich pism nie dostali, to wykorzystać ten fakt, a jeśli tak nie jest, to faktycznie najlepiej się zorganizować i zmienić regulamin.
To, jak traktujesz koty, decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
Justynka [*] 26.8.2011 Piglunia [*] 29.9.2011 Babunia [*] 24.11.2014 Rysio [*] 10.10.2016 Ogrynia-zaginęła 8.10.2011 odnaleziona 25.02.2012 zm. 26.11.2018, Tosia [*] 25.03.2019

Iwonami

 
Posty: 5474
Od: Wto sie 10, 2010 21:53
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon kwi 29, 2013 15:59 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Tak tylko trzeba by kogoś kto by ta odpowiedź ładnie zredagowal na juz - najlepiej poparł to jeszcze jakimis paragrafami .
Obrazek
Obrazek
_______________________________________________________________________________________

Dorota Wojciechowska

 
Posty: 12931
Od: Czw lip 24, 2008 9:21
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon kwi 29, 2013 16:03 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Dorota, ale co chcesz napisać w tej odpowiedzi?
Że p. Kasia i p. Wojtek też nie przestrzegają regulaminu i nikt się nie czepia, więc też nie zamierzasz przestrzegać regulaminu?

filo

 
Posty: 11708
Od: Śro lip 08, 2009 13:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon kwi 29, 2013 16:04 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

filo, nie chodzi o "czepianie się języka". Jeśli się określa jakiś termin, to należałoby to napisać zrozumiale.
Co do dalszej części Twojej wypowiedzi, zgadzam się z nią.
Kluczowy jest ten regulamin.
Ostatnio edytowano Pon kwi 29, 2013 16:05 przez Gretta, łącznie edytowano 1 raz
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34274
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Pon kwi 29, 2013 16:05 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Iwonami pisze:Ale jeśli w regulaminie piszą, że nie można trzymać zwierząt, a inni trzymają i ci takich pism nie dostali, to wykorzystać ten fakt, a jeśli tak nie jest, to faktycznie najlepiej się zorganizować i zmienić regulamin.

Na zmiane regulaminu nie liczyła bym bo ten pan przekabaci wszystkich , czepiała bym się gołębi , altanek , ogrodzeń bo nie sa też zgodne z regulam,inem i faktu że jak było jakieś zwierze to zgłaszałam do Straży ale oni móiwi że nie ma miejsca i tak zostawało u mnie dużo domów już znalazłam zwierzakom i kilka u mnie odeszło ..w innych miastach też są koty i psy ale normalni ludzie więc problemu nie ma..
Ostatnio edytowano Nie maja 12, 2013 5:36 przez lidka02, łącznie edytowano 1 raz

lidka02

 
Posty: 15732
Od: Czw cze 09, 2011 9:22

Post » Pon kwi 29, 2013 16:12 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Gretta pisze:filo, nie chodzi o "czepianie się języka". Jeśli się określa jakiś termin, to należałoby to napisać zrozumiale.
Co do dalszej części Twojej wypowiedzi, zgadzam się z nią.
Kluczowy jest ten regulamin.

Tylko dla tego kogoś to jest zrozumiałe. Nawet słownikowo pasuje: http://sjp.pwn.pl/slownik/2464851/hodowla

Lidka - jak brzmi regulamin?

filo

 
Posty: 11708
Od: Śro lip 08, 2009 13:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon kwi 29, 2013 16:13 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

w ustawie jest ochrona zwierzat i środowiska - słabe ale można sie czegoś uchwycic i odwołac
Wojtusiu... zabrałeś moje serce. odwiedź mnie proszę, kiedyś..we śnie..w innym futerku.
ObrazekObrazek

mamaGiny

Avatar użytkownika
 
Posty: 7113
Od: Pon maja 10, 2010 10:30
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon kwi 29, 2013 16:16 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Termin "odwrotnie" oznacza tyle co "zaraz", "natychmiast" i z tego co widnieje na piśmie, chodzi o uporządkowanie terenu w tym terminie.
Faktycznie, trzeba zapoznać się z treścią regulaminu i poszukać czegoś na temat trzymania zwierząt na działce. Jeśli nie ma takiego zapisu, można odpisać, że regulamin nie przewiduje takich zakazów. Przede wszystkim podkreślić, że to nie jest hodowla (warto przytoczyć znaczenie terminu "hodowla" .
Jeśli to zmowa współdziałkowców ja próbowałabym załatwić sprawę polubownie, podkreślając, że działanie ma na celu pomoc biednym zwierzętom (leczenie, utrzymanie, szukanie domów ect.- ochrona przed chorobami zakaźnymi co jest in plus dla innych użytkowników POD)
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon kwi 29, 2013 16:24 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

[quote="Anatolek"]Termin "odwrotnie" oznacza tyle co "zaraz", "natychmiast" i z tego co widnieje na piśmie, chodzi o uporządkowanie terenu w tym terminie.
Faktycznie, trzeba zapoznać się z treścią regulaminu i poszukać czegoś na temat trzymania zwierząt na działce. Jeśli nie ma takiego zapisu, można odpisać, że regulamin nie przewiduje takich zakazów. Przede wszystkim podkreślić, że to nie jest hodowla (warto przytoczyć znaczenie terminu "hodowla" .
Jeśli to zmowa współdziałkowców ja próbowałabym załatwić sprawę polubownie, podkreślając, że działanie ma na celu pomoc biednym zwierzętom (leczenie, utrzymanie, szukanie domów ect.- ochrona przed chorobami zakaźnymi co jest in plus dla innych użytkowników POD)[/quote
Polubownie nic nie załatwisz , a regulin tak jak pisze nie mogą być trzymane zwierzaki na stałe na działce ...ale tak jak pisałam o ogrodzeniach , altanach , gołębiach też nie sa zgodne z regulaminem ...gmina wiedziała o psach nie zapewniła im opieki zostawiła je bezdomne suki dwie co mam zabrałam ciężarne i wysterylizowałam...

lidka02

 
Posty: 15732
Od: Czw cze 09, 2011 9:22

Post » Pon kwi 29, 2013 16:30 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Na zasadzie "a Mietek też kradnie" nic nie ugrasz, a co najwyżej, zrazisz sobie innych działkowców, bo oni też dostaną pisma o usunięcie tego, co niezgodne z regulaminem.
Powołanie się na ustawę - też nie widzę szans. Gmina ma obowiązek zadbać o bezdomne i wolnożyjące zwierzęta. Jeśli zwierzęta mieszkają na stałe na konkretnej Twojej działce, to są Twoje.

filo

 
Posty: 11708
Od: Śro lip 08, 2009 13:53
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon kwi 29, 2013 16:37 Re: Pilnie potrzebna pomoc mam nakaz usunięcie zwierząt z dz

Lidko, jeśli pójdziesz na udry, to pan sąsiad nie odpuści i nie daj boże zrobi jeszcze krzywdę Twoim zwierzętom. Tak myślę.
Można spróbować powołać się na ustawę o ochronie zwierząt, uzasadnić, że zwierzęta nie dawały sobie rady zimą, a teraz zgodnie z ustawą są wyleczone, wysterylizowane i szukasz dla nich domu. Napisz, że nie prowadzisz hodowli a jedynie wspomagasz "gminę" w pomocy bezdomnym zwierzętom, zgodnie z ustawą. Podkreśl, że zwierzęta nie są trzymane na stałe, że udostępniasz swoją altanę, działkę na czas leczenia, sterylizacji i znalezienia domów dla zwierząt.

Możesz również napisać, że nie jesteś jedyną osobą, która czasowo posiada zwierzęta na działce i działasz tylko i wyłącznie dla dobra tych zwierząt.
Jeśli regulamin wyraźnie określa warunki, nie dasz rady pokonać "wrogów" inaczej jak polubownie - mają podstawę regulaminową :( Moim zdaniem jedynie zapewnienia o dobrym celu i działania i deklaracji w doskonałym utrzymaniu otoczenia oraz brak złego wpływu na działki sąsiadów możesz wygrać. Ale to moje zdanie i można się z nim nie zgodzić.
Obrazek ANATOLEK [*] 25.03.2000 - 18.02.2015.

Anatolek

 
Posty: 1312
Od: Nie mar 11, 2012 14:07
Lokalizacja: Poznań

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 510 gości