Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro kwi 24, 2013 20:30 Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

Witam.
Jestem tu nowa ale często czytam wpisy na forach - to istna kopalnia wiedzy jeśli chodzi o koty więc korzystam chętnie z Waszych porad.
Ale do rzeczy.
Od dwóch lat ma mnie Mika - kotka trafiła do mnie przypadkiem, wysterylizowałam ją, regularnie odrobaczałam, szczepiłam. Kot wychodzący - zawsze wracający nad ranem do domu. Niestety miesiąc temu zaginęła - zrobiłam wszystko co w mojej mocy Zeby ją odnaleźć - niestety bez skutku.
Wczoraj przyszła - szok, niedowierzanie ależ jakie szczęście!
Kotka jest bardzo chuda, ma ostrą biegunkę - byłam z nią u weterynarza - przepisano osłonę i i tabletki Finidiar oraz na wzmocnienie Convalescence Support royala. Biegunka się pogarsza, czytałam, że ten preparat wzmacniający jest na bazie protein mlecznych - czy to nie robi się zamknięte koło? Preparat nasila biegunkę?
Nie wiem co robić, przepraszam za taki wpis ale proszę poradźcie, ten kot tyle przeszedł, bardzo chcę jej pomóc.

Będę wdzięczna za każdą poradę :)
dziękuję :)

CzłowiekMiki

 
Posty: 6
Od: Śro kwi 24, 2013 20:17

Post » Śro kwi 24, 2013 20:33 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

A jak jest diagnoza? Czy były wykonane badania? Kotka może być zarobaczona; pewnie jadła byle co, więc może mieć podrażniony przewód pokarmowy lub zapalenie jelit. Może być tez wiele innych przyczyn :(
Czy kotka jest odwodniona? Dostała kroplówkę?

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Śro kwi 24, 2013 20:33 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

Czy kot miał robione jakiekolwiek badania, czy też jego stan wet oceniał "na oko"?
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Śro kwi 24, 2013 21:11 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

Niestety wet ocenił "na oko", był z kotka mój mąż w lecznicy, weterynarka podotykała brzuch kota i tyle...kiepska u nas opieka weterynaryjna. Myślę, że moja kotka została przez przypadek gdzieś zamknięta - mieszkam w okolicy domków letniskowych. Przetrwała mrozy jakie były u nas w marcu, teraz ma wilczy apetyt, mruczy jak tylko na nią spojrzę... serce mi krwawi jak na nią patrzę... kotka dużo pije oczywiście wodę jednak co zrobić z tą biegunką?

CzłowiekMiki

 
Posty: 6
Od: Śro kwi 24, 2013 20:17

Post » Śro kwi 24, 2013 21:34 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

badania krwi i kalu to podstawa. Na zatrzymanie biegunki, skoro kota ma apetyt, ugotowanego kurczka z ryzem i marchewka

LunaKlara

 
Posty: 995
Od: Czw paź 20, 2011 22:06
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro kwi 24, 2013 21:43 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

CzłowiekMiki pisze:na wzmocnienie Convalescence Support royala. Biegunka się pogarsza, czytałam, że ten preparat wzmacniający jest na bazie protein mlecznych - czy to nie robi się zamknięte koło? Preparat nasila biegunkę?


Tak ...nie podaje się tego przy biegunce ...Nie wiem skąd jesteś, i czy wet będzie miał Diarsanyl - to jest preparat w paście ... wielokrotnie przeze mnie stosowany przy biegunkach, działa naprawdę rewelacyjnie ... niestety, niektórzy weci nawet o nim nie słyszeli :?

DIARSANYL pasta dla psów i kotów. Skład: Montmorillonit, elektrolity, węglowodany. Właściwości: Substancje czynne zawarte w paście pozwalają na utrzymywanie prawidłowych funkcji trawiennych. Montmorillonit tworzy na podrażnionej śluzówce jelit warstwę ochronną oraz pomaga w odtworzeniu naturalnej warstwy śluzu. Montmorillonit wiąże toksyny, bakterie, wirusy i inne szkodliwe czynniki, uniemożliwiając ich wchłanianie. Elektrolity przyczyniają się do uzupełnienie niezbędnych jonów utraconych podczas biegunki. Dekstroza stanowi źródło energii. Wskazania: Uzupełnienie terapii ostrych biegunek. Sposób podawania i dawkowanie: Pasta do podawania doustnego. Zalecany czas stosowania od 1 do 2 tygodni. W razie braku pozytywnych rezultatów stosowania, należy skontaktować się z lekarzem weterynarii. Opakowanie: 24 ml. Prosimy o rozważne kupowanie leków i preparatów, najlepiej po kontakcie z lekarzem weterynarii.
http://zoocenter.pl/DIARSANYL-24-ml%284 ... 38%29.aspx
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5571
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro kwi 24, 2013 21:56 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

Dziękuję za radę :) Mieszkam w małej miejscowości, wątpię żeby wet miał pastę o której piszesz. Zresztą nie pójdę więcej do niego. Zastanawiam się czy nie pojechać do innego miasta, innej lecznicy, aczkolwiek fundować kotu podróż ok 30km w jedna stronę.... przykre, że trzeba szukać pomocy na forach internetowych bo SPECJALISTA nie wie co robi..

CzłowiekMiki

 
Posty: 6
Od: Śro kwi 24, 2013 20:17

Post » Śro kwi 24, 2013 22:09 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

Może jednak pojedź, jeśli masz taką możliwość. Nie wiadomo co i gdzie kotka zjadła, jeśli głodowała też mogą być problemy, a bez badań ciężko stwierdzić, co się w kocie dzieje. Poza tym przy biegunce może się odwodnić, mimo że dużo pije.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro kwi 24, 2013 22:24 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

CzłowiekMiki pisze:Dziękuję za radę :) Mieszkam w małej miejscowości, wątpię żeby wet miał pastę o której piszesz. Zresztą nie pójdę więcej do niego. Zastanawiam się czy nie pojechać do innego miasta, innej lecznicy, aczkolwiek fundować kotu podróż ok 30km w jedna stronę.... przykre, że trzeba szukać pomocy na forach internetowych bo SPECJALISTA nie wie co robi..


Zafunduj kotce taką podróż, to może jej uratować życie...
Fifi [*] 14.07.2011

meg80

 
Posty: 309
Od: Śro lut 06, 2013 21:08
Lokalizacja: Wielka Brytania

Post » Śro kwi 24, 2013 22:30 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

CzłowiekMiki pisze:przykre, że trzeba szukać pomocy na forach internetowych bo SPECJALISTA nie wie co robi..


niestety, to dosyć częste ... :(

Jeżeli możesz - zabierz kotkę do "prawdziwego" weta, który zrobi badania żeby ustalić przyczynę biegunki ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5571
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro kwi 24, 2013 22:34 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

Decyzja podjęta - jedziemy.
Kotka za wiele dla mnie znaczy żeby czekać aż samo przejdzie.
Dzisiaj podałam jej 2 x po połowie tabletki Finidiar. Czy podać jej teraz jeszcze pół tabletki? Z kota dosłownie się leje :(

CzłowiekMiki

 
Posty: 6
Od: Śro kwi 24, 2013 20:17

Post » Śro kwi 24, 2013 22:36 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

CzłowiekMiki pisze:Dziękuję za radę :) Mieszkam w małej miejscowości, wątpię żeby wet miał pastę o której piszesz. Zresztą nie pójdę więcej do niego. Zastanawiam się czy nie pojechać do innego miasta, innej lecznicy, aczkolwiek fundować kotu podróż ok 30km w jedna stronę.... przykre, że trzeba szukać pomocy na forach internetowych bo SPECJALISTA nie wie co robi..

Warto :ok: ja zmieniłam weta i jeździmy teraz 50km w jedną stronę, ale to co się u niego dowiaduje w życiu u starych wetów nie słyszałam :roll:
meg80 pisze:Zafunduj kotce taką podróż, to może jej uratować życie...

Moja kotka dostała tą szansę :) wcześniejszy wet zabiłby mi kota :?

CatAngel

Avatar użytkownika
 
Posty: 16425
Od: Pt cze 04, 2010 10:22
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro kwi 24, 2013 22:54 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

Pamiętam, że kiedy moja pierwsza kotka miala biegunkę, weterynarz kazal jej dawać do jedzenia surową wolowinę i nic innego przez kilka dni. Pomoglo.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro kwi 24, 2013 23:13 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

Moja wetka przy biegunce - co prawda u domowego kota i ze znanych przyczyn - zalecała smektę i Gastro Intestinal do jedzenia. Nie powinno w każdym razie zaszkodzić. Ale badania u dobrego weta konieczne!

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw kwi 25, 2013 5:59 Re: Proszę o pomoc - niedożywienie, biegunka

Napisz skąd jesteś, może ktoś podopowie dobrego weta z Twoich okolic...
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 522 gości