Mały Rudasek- chwalę się:) Odkupię drapak i transporter

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie kwi 21, 2013 15:59 Mały Rudasek- chwalę się:) Odkupię drapak i transporter

Witam Wszystkich,
w związku z tym, że dziś zostałam nieoczekiwaną (aczkolwiek bardzo szczęśliwą) właścicielką małego rudaska
UWAGA ;) chwalę się :)
http://s1.pokazywarka.pl/bigImages/1943858/6952931.jpg

http://s1.pokazywarka.pl/bigImages/1943858/6952933.jpg

http://s1.pokazywarka.pl/bigImages/1943858/6952935.jpg

Może ktoś mi podpowie jaka karma jest najlepsza dla takiego maluszka? (urodził się 8 marca)
Na szybko dziś kupiłam karmę MATISSE Kittem 1-12 Months, kuwetę i żwirek cats best (taki został mi polecony).
Chciałabym dokupić resztę akcesoriów. Najchętniej odkupiłaby używane w bardzo dobrym stanie. Może ma ktoś na zbyciu drapak i transporter?

Witaj na Forum Miau !
Zapoznaj się proszę z Regulaminem
https://forum.miau.pl/faq.php#f0r0
Zwłaszcza punktem dotyczącym rozmiarów zdjęc zamieszczanych na forum
Wątek przeniosłam do działu Koty.
NITKA/KARINKA
Ostatnio edytowano Nie kwi 21, 2013 16:11 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: za duże zdjęcia zamienilam na linki

Tigerka1

 
Posty: 24
Od: Nie kwi 21, 2013 15:27

Post » Nie kwi 21, 2013 16:25 Re: Mały Rudasek- chwalę się:) Odkupię drapak i transporter

Jaki boski rudasek <3

wejdź w dział koci bazarek tam często można upolować a dodatkowo wesprzeć fundację/jakiegoś futrzaka.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Nie kwi 21, 2013 16:53 Re: Mały Rudasek- chwalę się:) Odkupię drapak i transporter

Dzięki serdeczne, rudasek jest przesłodki i bardzo spokojny.

To mój pierwszy kociak i w związku z tym mnóstwo pytań:

- czy kociak powinien mieć cały czas wystawioną suchą karmę?
bo ten maluch cały czas stoi przy miseczce z suchą i wsuwa aż mu się uszy trzęsą. W przeciągu 5 godzin zjadł 3/4 szklanki suchej karmy. Oczywiście ma cały czas wystawioną wodę.

Być może jest bardzo głodny, ale nie chciałabym aby sobie tym zrobił krzywdę.

- czy oprócz suchej karmy powinna mu coś jeszcze dawać do jedzenia?

- co ile kot korzysta z kuwety?
bo ten po takim posiłku i przez tyle godzin jeszcze się nie załatwiał... :/

- kiedy powinnam odrobaczyć kicię?

- czy obciąć mu pazurki czy lepiej aby na razie miał?

Domyślam się, że postrzegacie te pytania jako śmieszne, ale ja do tej pory miałam psa i nigdy nie miałam kontaktu z kotami.
Nie chciałabym zrobić mu nieświadomie krzywdy, a wiem, że tu otrzymam fachową poradę :)

Tigerka1

 
Posty: 24
Od: Nie kwi 21, 2013 15:27

Post » Nie kwi 21, 2013 17:26 Re: Mały Rudasek- chwalę się:) Odkupię drapak i transporter

Witaj,
kotek przepiękny, mam słabość do rudasków, ale jakoś mi się nie trafiają :mrgreen:

Co do karmy, jest na forum wątek - spis karm. Jak to taki mały odkurzacz, to polecam animonda carny w puszkach, też chyba są w wersji kitten. Albo bozita (mówią że dobra), aczkolwiek nie wiem, czy mają wersję niemowlęcą. Możesz też poszukać info o BARF, jak za młodu przyzwyczaisz, to potem będziesz miała tanią i najzdrowszą karmę dla kota. A jak nie, to można dopieszczać kota kurczakiem (przemrożonym), rybką (bez ości) lub wołowinką. Od czasu do czasu podroby w postaci wątróbki, żółtko, czy twarożek. Takie małe brzdące są fajne, bo prawie wszystko zasysają.
Z suchych karm koniecznie musi być dobra. Bo gorsze karmy mają mnóstwo wypełniaczy i kotek może faktycznie się nie najadać. Ja moim kotom za młodu nie ograniczałam jedzenia.

Normalnie koty korzystają kilka razy dziennie (raz kupka, siku z dwa trzy), ale malec powinien częściej. Z tym że koty często się przytykają w nowym miejscu (ludziom też się z resztą tak zdarza). Dlatego jak najszybciej wskazana jest wizyta u weterynarza, który ewentualnie poleci zastosowanie parafiny. Poza tym poda też odrobaczenie i ustali schemat szczepień.

Takiemu maleństwu pazurków nie musisz obcinać, raczej nic nie rozszarpie. Ale we własnym interesie, a raczej w interesie swoich mebli przyzwyczajałaby malucha do używania drapaka.

E... a tak w ogóle nie chcę nic sugerować, ale kot to zwierzę stadne, a ponieważ rzadko kończy się na jednym kocie... :mrgreen:
Powodzenia dla was na nowej drodze życia!

Rita83

 
Posty: 52
Od: Wto gru 13, 2011 18:30

Post » Nie kwi 21, 2013 18:18 Re: Mały Rudasek- chwalę się:) Odkupię drapak i transporter

na razie jeszcze nie dowierzam, że mam jednego ;) ale kto wie, kto wie ;)

Bardzo wielkie dzięki za tak szczegółowy opis. Bardzo mi pomogłaś :flowerkitty:

Teraz koniecznie muszę ustrzelić ten drapak, bo już widzę, że na razie testuje kanapę ;)

Jutro śmigam do weterynarza.

Pozdrawiam, gdyby ktoś chciał się pozbyć drapaka to jestem chętna :D

Tigerka1

 
Posty: 24
Od: Nie kwi 21, 2013 15:27

Post » Nie kwi 21, 2013 18:34 Re: Mały Rudasek- chwalę się:) Odkupię drapak i transporter

bardzo młode kocio, za wcześniej oddzielony od matki i przez to musisz dołożyć wszelkich starań aby nauczyć go kocich zachowań i dobrze zsocjalizować
przydałby sie mu kociak w wieku 4, 5 miesięcy (które to miesiące spędził z matką i rodzeństwem) do towarzystwa i nauki

co do jedzenia
to kociak więc wydatki energetyczne ma znaczne i sucha karma dla kociaków powinna być stale dostępna
mięso ( wszystkie rodzaje poza wieprzowiną) i puszki kocie powinien dostawać 3 razy dziennie
do tego pomiędzy karmieniami może dostawać odrobinę jogurtu śmietanę do picia ( 12%) serek biały
trzeba iść z nim do weterynarza i poddać go odrobaczeniu i szczepieniom

edit
tak małemu kocięciu należy przycinać pazurki - same koniuszki, choć w tym wypadku ważniejsze jest przyzwyczajanie kociaka do zabiegów pielęgnacyjnych
musisz pamiętać że on urośnie i łatwość obsługi będzie
dodatkowo widzę że on długowłosy ma szanse być więc należy go przyzwyczajać do czesania
aby był łatwo obsługiwalny można mu kupić witaminki gimpeta i podawać do pyszczka - przyzwyczajając go tym samym do podawania tabletek
to procentuje na przyszłość
Obrazek

dalia

Avatar użytkownika
 
Posty: 17361
Od: Nie maja 09, 2004 16:08
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie kwi 21, 2013 19:26 Re: Mały Rudasek- chwalę się:) Odkupię drapak i transporter

dalia pisze:dodatkowo widzę że on długowłosy ma szanse być więc należy go przyzwyczajać do czesania


tak, dłuższa sierść
- mama: turecka angora, tata: nieznany :)

Tigerka1

 
Posty: 24
Od: Nie kwi 21, 2013 15:27




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ashai i 142 gości