BIEGUNKA PO ANIPROZALU

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw kwi 18, 2013 13:05 BIEGUNKA PO ANIPROZALU

Hej,
pisalam we wczesniejszym watku o moich dwoch kotach ( sphynx kanadyjski). Od dluzszego czasu maja luzne kupki. Juz bylam z nimi u 3 weterynarzy ( z dwoch pierwszych zrezygnowalam poniewaz zbagatelizowali sprawe) . U drugiego lekarza kotki dostaly antybiotyki poniewaz mialy twarde brzuszki, u jednego pojawila sie krew w kale. Terapia trawa u jednej 3 dni u drugiej dwa i lekarz przerwal podawanie antybiotykow poniewaz uznal, ze wszystko jest ok - pojawila sie twarda kupa. Poparwa trwala jeden dzien i luzny stolec powrocil. Udalam sie do innego lekarza ( z poprzedniego zrezygnowalam gdyz zajmowal sie bardzij uszami niz brzuchem. Ta rasa ma cimnobrunatna wydzieline z ucha a wet sie uparl, ze bedzie ja leczyl i bez mojej wiedzy i zgody podal kotom antybiotyk do uszow). Tak wiec udalam sie do trzeciego - pani jak na razie wydaje sie byc ok. Podala kotkom aniprazol na 5 dni po 1/4 tabletki ( maja pol roku) i waza po 2,2kg i 2,5kg- waze je codziennie =/- 0,1 kg roznicy . U jednej z dziewczyn pojawila sie strasznie rzadka kupa wrecz woda. Dzis bedzie 3 dzien podania leku na odrobaczenie i sie boje, ze znowu tak bedzie. Koty maja apetyt. Dodatkowo dostaja masc doustna Diarsanyl. Czy mam sie martwic? Przyznam, ze juz nie ufam chyba weterynarzom. Pani weterynarz mowila, ze moze wystapic takie rozwolnienie ale zaczynam sie martwic :(. Ktos pomoze?

luuluu

 
Posty: 3
Od: Pon kwi 15, 2013 8:53

Post » Pt kwi 19, 2013 11:47 Re: BIEGUNKA PO ANIPROZALU

Nie winiłabym tylko Aniprazolu za biegunki.
Co pisze w ulotce? Aniprazol to chyba psi specyfik? Spore tabletki. U kotów odpowiednikiem jest Fenbendazol.
Czy koty miały robione badania kału?na kokcydię i lamblioze również?

Musisz poszukać dobrego weta. Nikt przez net nie zrobi diagnozy.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55369
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pt kwi 19, 2013 13:35 Re: BIEGUNKA PO ANIPROZALU

luuluu, podaj kotom probiotyk - może być ludzki Lakcid, albo koci (dostępny np. w sklepach internetowych) Provita albo Bioprotect. Po antybiotykach i lekach przeciwpasożytniczych mają zapewne przerost flory patogenicznej w jelitach, stąd biegunka.
No i te problemy z brzuszkami trzeba zdiagnozować. Robiłaś kotom USG jamy brzusznej i badania biochemiczne krwi? To może być też alergia na karmę.
Kurację Aniprazolem lepiej dokończyć, a nawet po 10 dniach powtórzyć. NIe wiem jednak, czy u tak małych kotów ten lek jest ok.
Sierpień 2020! Bazarek z dobrymi kosmetykami dla kota z TRIADITIS: viewtopic.php?f=27&t=198359&p=12306398#p12306398

variovorax

Avatar użytkownika
 
Posty: 536
Od: Nie cze 24, 2012 12:41
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 384 gości