Charczenie w okolicach tchawicy- przyczyna nieznana :-(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 02, 2013 18:41 Charczenie w okolicach tchawicy- przyczyna nieznana :-(

Witam, jestem nowa na forum więc z góry przepraszam jeśli powtarzam wątek...
Jutro jadę po kotkę, którą mamy adoptować.
Jest ok półroczna, tak przynajmniej mówi pani, od której ja bierzemy. Chcieliśmy kotkę młodziutką ale zdecydowaliśmy się wziąć starszą ze względu na fakt,iż została już wysterylizowana. Mamy z mężem traumatyczne przeżycia związane ze sterylizacją, gdyż nasza kochana Luśka miała komplikacje po zabiegu i nieststy nie przeżyła... Pomyśleliśmy więc, że damy domek tej (była znaleziona na ulicy). Pani, która się nią teraz opiekuje mówiła, że jest kochana i przytulasta (czekamy na nią już 2 tyg- żeby doszła do siebie po zabiegu) ale dziś oznajmiła mi, że kota boi się mężzyzn, a u niej siedzi na kolanach i ugniata. Czy jest szansa, że to się zmieni?
Ostatnio edytowano Sob maja 11, 2013 13:03 przez lusia23, łącznie edytowano 3 razy
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Wto kwi 02, 2013 18:59 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Jest trochę za mało danych - nie wiadomo, czy wszystkich mężczyzn czy tego jednego który jest w domu, ew. który odwiedził tę panią; a może przestraszyła się weta?
Różne wnioski ludzie wyciągają z tych samych zdarzeń. ;)
Trzeba pojechać i zobaczyć.
Tak czy inaczej, kotce w nowym domu będzie potrzebny czas na przyzwyczajenie się oraz ciepliwość opiekunów. To młoda kicia, jeszcze dzieciak.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto kwi 02, 2013 19:17 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

właśnie nie wiem, czy to dotyczy wszystkich mężczyzn. Na pewno boi się męża tej pani. Trochę się obawiam bo naszą Lusię też wzięliśmy "z ulicy" jak miała ok 5-6 mies. Nigdy się nas nie bała ale też nigdy nie była przytulakiem :-( chociaż i tak kochaliśmy ją baaadzo. Czyli skoro piszesz, że to jeszcze dzieciak to jest szansa, że przyzwyczai się do nas i zaakceptuje? Marzymy o kotku, który czasem się do nas przytuli... A tak w ogóle o kiedy kształtuje się charakter kota, tak że już wadomo jaki będzie?
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Wto kwi 02, 2013 19:44 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Tak, o tym myślałam - że skoro to młoda koteczka, to się przyzwyczai. Po reakcji na jednego mężczyznę nie przesądzałabym, że "boi się mężczyzn".
A przede wszystkim - człowiek i zwierzę, długo ze sobą przebywając, uczą się siebie nawzajem i z czasem coraz lepiej się rozumieją, odczytując swoje sygnały. Zwierzak uczy się tonu głosu, mowy ciała i Ty także nauczysz się z czasem, co lubi, czego się boi.
Może Wasza koteczka była z Wami zbyt krótko, żeby się w pełni oswoić i zostać miziakiem?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto kwi 02, 2013 20:02 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Dziękuję za słowa otuchy :-)
Ja po prostu jestem baaardzo przejęta faktem przyjęcia nowego Domownika (zupełnie jakbym oczekiwała dziecka :wink: ) Lusia była z nami 5 miesięcy i przez pierwsze 2tyg. dawała się głaskać, nawet trochę mruczała a potem nagle przestala. Ale zapewniam, że NIGDY nie spotkało jej nic złego z naszej strony, ani ze strony nikogo kto nas odwiedzał bo zawsze pilnowaliśmy, żeby jej nie "urazic" :wink: Ludzie, którzy się "znają" powiezieli nam, że to taki charakter kota i taka zostanie więc z czasem przywykliśmy do tej myśli i kochaliśmy taką jaka była. Teraz też ci, którzy "się znają" odradzają nam adoptowanie półrocznego kociaka ze względu na nabyte przyzwyczajenia i "urazy", których się nie zmieni. Ale my już decyzję podjęliśmy tylko bardzo bym chciała, żeby kici było z nami dobrze, a nam z nią :) Stąd moja wizyta na forum.
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Wto kwi 02, 2013 20:15 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Myślę, ze jeśli dacie jej czas i będziecie bardzo cierpliwi to się do was przekona. Najważniejsze żeby przez pierwsze dni (może nawet tygodnie) twój TZ uważał, że kota nie ma i tak się zachowywał - nie patrzył, nie podchodził, nie wyciągał ręki, nie zaglądał, nie mówił do kota.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Wto kwi 02, 2013 20:22 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Ojojoj, spróbuję go do tego przekonać ale pewnie truuudno będzie bo on już się kotki doczekać nie może :wink: Ale może jeśli go przekonam, że to dla dobra sprawy to się powstrzyma...
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Wto kwi 02, 2013 20:54 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Najważniejsze, żeby kotka nie czuła się zagrożona. Po prostu zobaczycie, jak się będzie kicia zachowywała już w Waszym domu.
No to czekam na relację i trzymam kciuki!
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto kwi 02, 2013 21:01 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Dziękuję Gretta za pomoc, dziś postaram się JAKOŚ usnąć mimo emocji, a jutro zobaczymy... Mam nadzieję, że będzie dobrze i się dogadamy :wink: Na pewno dam znać co i jak. Pozdrawiam
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Śro kwi 03, 2013 18:38 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Kotka jest już u nas w domu. Jest prześliczna, wygląda faktycznie na młodą, ale jak tylko ją wypuścilśmy w domu to schowała się pod łóżko i siedzi tam już 3 godz :( Jak długo możemy czekać aż wyjdzie? Zostawić ją aż zechce sama czy po jakimś czasie próbować wyjąć i przymknąć w małym pomieszczeniu z jedzeniem, piciem i kuweta, np. w łazeince? (tak nam doradzała Pani, od której ją wzięliśmy)
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Śro kwi 03, 2013 19:12 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Zostawcie ją w spokoju. Postawcie jej na razie kuwetę też w tym pokoju i jedzenie. Ona sobie najprawdopodobniej wszystko zwiedzi jak uśniecie.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Śro kwi 03, 2013 19:33 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Dziękuję za odpowiedź :-) Tak też myślałam, więc jej nie ruszamy i zobaczymy co się dalej będzie działo... Jutro jak pójdziemy do pracy to może się trochę oswoi z mieszkaniem bo będzie mogła spokojnie pozwiedzać :wink:
ObrazekLusia[*]Obrazek Nela

lusia23

 
Posty: 108
Od: Sob gru 22, 2012 9:59

Post » Śro kwi 03, 2013 21:19 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Mój Jagon ma prawie 6 lat i mężczyzn... toleruje :wink: Był uratowany przez kobietę, zabrałam go ja, kobieta no i w domu mama była z nim częściej ze względu na moją pracę. A mój ojczym nie był przychylnie do niego nastawiony więc od niego dystans do mężczyzn się zaczął. Nie mniej jednak teraz Jagon mieszka ze mną i TŻetem i... akceptują swoją obecność :wink:
Także daj kotce czas.
:ok:
Bóg stworzył kota żeby człowiek mógł pogłaskać tygrysa.

Kallla

 
Posty: 132
Od: Nie gru 04, 2011 20:59
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 04, 2013 5:38 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Nie nastawiaj się, że kicia boi się mężczyzn. Troczka adoptowaliśmy jako kilkuletniego kota po przejściach - m.in. po kopnięciu miał złamaną miednicę i krzywo mu się zrosła. Bał się stojącego człowieka, bał się wyciąganej w jego kierunku ręki, jak odwiedzają nas jacyś mężczyźni to chowa się pod łóżko w sypialni, ale jak jesteśmy sami w domu to łazi jak prezes, potrafi opierniczyć, że zabawa nie taka albo za krótka. Sam przychodzi na mizianki i śpi z moim TŻ każdego popołudnia.
Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Czw kwi 04, 2013 7:38 Re: półroczna kotka boi się mężczyzn :-(

Mam nadzieję, że koteczka szybko się zaklimatyzuje. :)
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34267
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 317 gości