Drgania glowy u kotki po sterylizacji

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 22, 2013 22:11 Drgania glowy u kotki po sterylizacji

Witam wszystkich. Szukam od 3 dni info na ten temat w necie ale nic nie moge znalezc. Mam kotke brytyjczyk krotkowlosy o imieniu Misia. Kotka ma 9 miesiecy. W poniedzialek 18 marca kotka poszla pod skalpel (sterylizacja) odebralismy kota wybudzonego. Po powrocie do domu kot byl otepialy ale probowal chodzic w wskakiwac na swoje ulubione miejsca. Noc rowniez spokojna chociaz kot wstal juz o godz 2 i bylo z nim ok. Rano dostal lekarstwo METACAM ktore kazali podawac codzienie rano przez pare dni. No i tu sie zaczal problem. Po podaniu jej do pyszczka lekarstwa po doslownie minucie kot zaczal tracic rownowage i przewraca sie na lewa strone lub krecil sie w kolko rowniez w lewa strone, po czym jej przeszlo i do konca dnia byla osowiala. Wieczorem wrocilismy z pracy a kot lezal w tym samym miejscu co zostawilismy go po poludniu. Na noc wzielismy ja do lozka i tak jak ja polozylem tak przelezala bite 10 godzin. Rano ledwie mogla ustac na nogach i telepala glowka cosjak czlowiek z parkinsonem. Podstawiajac jej miske z woda nie potrafila sie nawet napic. Dostala jedzonko ktore zjadla i zawiezlismy ja do lecznicy. Kot w lecznicy byl od srody rano do dzis. Zrobiono mu rozne testy i wszystko wyszlo w normie. Jest duza poprawa. Misia juz xchodzi i nie przewraca sie je, pije ale telepanie glowka jej zostalo, rowniez ogon jej drga czasami. Nie sa to takie plynne ruchy tylko cos jak skurcze. Powiedzialem lekarzowi od czego to sie zaczelo ze po podaniu tego medacam ale moze to zbieg okolicznosci. Martwi mnie to bo minelo 5 dni od zabiegu i narkozy ale glowka nadal jej lekko lata. Fakt ze duzo mniej niz w srode ale jednak dalej ten objaw jest. Dostala kroplowke wczoraj i antybiotyk rowniez wczoraj. Miala lekka goraczke 39.6 stopnia ale juz zeszla. Czy ktos sie spotkal z czyms takim kiedykolwiek? Czy to reakcja na lek? Uszkodzenie nerwow czy cos innego moze?

feel_x

 
Posty: 2
Od: Pt mar 22, 2013 21:49

Post » Pt mar 22, 2013 23:12 Re: Drgania glowy u kotki po sterylizacji

Mi powiedzieli, że kot tak się trzęsie, kiedy go bardzo boli. Ale poczekaj na wypowiedzi bardziej doświadczonych kociarzy;)

AaaaKotkiDwa

 
Posty: 341
Od: Nie sty 30, 2011 21:59

Post » Sob mar 23, 2013 0:48 Re: Drgania glowy u kotki po sterylizacji

Mam pytanie dodatkowe - czy w czasie tych wszystkich objawów były badane źrenice?
Były równe, prawidłowo reagujące na światło?

Blue

 
Posty: 23497
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob mar 23, 2013 7:36 Re: Drgania glowy u kotki po sterylizacji

odbierajac kota lekarz powiedzial ze zbadano jej krew sprawdzono narzady wew jak i odruchy. Tym mloteczkiem stukali tez nawet po lapkach. Oczy tez badali i ze wszystko prawidlowo i ze oni nie wiedza dlaczego tak jej zaczal lepek latac. Po nocy kotek aktywny ale lepek drga lekko, tak samo ogon ma podrygi. Napewno jest ogromna zmiana od srody kiedy to lebek latal jak u chorego na parkinsona i nie mogla ustac w ogole.

feel_x

 
Posty: 2
Od: Pt mar 22, 2013 21:49




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 505 gości