Zapalenie dziąseł

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 19, 2013 11:46 Zapalenie dziąseł

Co stosować u kota z przewlekłym zapaleniem dziąseł? Jaki antybiotyk?
Czy te zęby powinny być usunięte?

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto mar 19, 2013 11:50 Re: Zapalenie dziąseł

Jeśli ktoś mówi, że nie lubi kotów to znaczy, że nie spotkał jeszcze tego właściwego.
Kicuś 04.1997 - 22.10.2010..........Troczuś 2004 - 14.02.2019...............Myszka.................... Mirmił.................GRysiu
Trzy zdjęcia kotów to za dużo.
Obrazek

Irlandzka Myszka

 
Posty: 1546
Od: Nie sie 15, 2010 16:49
Lokalizacja: Cork, Irlandia

Post » Wto mar 19, 2013 11:55 Re: Zapalenie dziąseł

Powinien zdecydowac lekarz. Czy zostawy wykluczone powazne powody? Nerki? Felv? Fiv? Bo od tego trzeba zaczac.
Zdarza sie, ze pomimo usuniecia kamienia i sanacji jamy ustnej oraz antybiotyku stan zapalny sie utrzymuje. Jesli nic nie pomaga, a zwierzak cierpi bywa, ze jedynym wyjsciem jest usuniecie zebow. Tak bylo u mojej Czarnej. Po usunieciu wszystkich zebow dziasla sie wygoily i wiecej jej nie sprawialy problemow. Ae najpierw oczywiscie byly wszystkie badania i probowalismy dziasla wyleczyc.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto mar 19, 2013 12:07 Re: Zapalenie dziąseł

Kocur ma już 10 lat, badania krwi robione 2 lata temu, krew pobrana jak był w narkozie inaczej w ogóle się nie da: kreatynina i mocznik blisko górnych granic normy. A felv fiv lekarz mnie nie namawia bo kot bardzo źle znosi wizyty u lekarza a przy ostatnim nieudanym pobraniu krwi na żywca prawie wydrapał mojej mamie oko. Drugi powód to że kot generalnie dobrze wygląda a takie badania to spory koszt a ja jestem zmuszona opiekować się dużą ilością kotów tymczasowych i pieniądze szybko znikają. Koty tymczasowe żyją w odrębnych pomieszczeniach dla bezpieczeństwa wszystkich.
Teraz jest leczony Unidoxem. Potem znów będzie miał ściągany kamień.
Tego kota znalazłam 3 lata temu i miał już wtedy niepełne uzębienie. On ma chyba tylko same kły ale się tak naprawdę na tym nie znam podobno tylko po jednej stronie szczeki on ma ten problem.

Mieszka z nim od roku roczna kotka która je to samo co on i ma taki sam styl życia i ma zęby w stanie doskonałym oraz jest (felv-/fiv-) po roku mieszkania z nim.
Ostatnio edytowano Wto mar 19, 2013 12:18 przez piano, łącznie edytowano 2 razy

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto mar 19, 2013 12:13 Re: Zapalenie dziąseł

To jest dla mnie zagadka nie do rozwiazania dlaczego w taki niewielu gabinetach sa torby na kota do pobierania krwi... Jedna lapa trzymana przez weta i opiekuna umieszczony w takiej torbie kot nic nikomu raczej nie zrobi.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto mar 19, 2013 12:20 Re: Zapalenie dziąseł

Pierwszy raz słyszę o czymś takim jak ta torba.
Jeszcze raz opiszę bo nie mogę zmieniać postów nie wiem dlaczego?
Kocur ma już 10 lat, badania krwi robione 2 lata temu, krew pobrana jak był w narkozie inaczej w ogóle się nie da: kreatynina i mocznik blisko górnych granic normy. A felv fiv lekarz mnie nie namawia bo kot bardzo źle znosi wizyty u lekarza a przy ostatnim nieudanym pobraniu krwi na żywca prawie wydrapał mojej mamie oko. Drugi powód to że kot generalnie dobrze wygląda a takie badania to spory koszt (min 80zł)
a ja jestem zmuszona opiekować się dużą ilością kotów tymczasowych i pieniądze szybko znikają. Koty tymczasowe żyją w odrębnych pomieszczeniach dla bezpieczeństwa wszystkich.
Teraz jest leczony Unidoxem. Potem znów będzie miał ściągany kamień.
Tego kota znalazłam 3 lata temu i miał już wtedy niepełne uzębienie. On ma chyba tylko same kły ale się tak naprawdę na tym nie znam podobno tylko po jednej stronie szczeki on ma ten problem.

Mieszka z nim od roku roczna kotka która je to samo co on i ma taki sam styl życia i ma zęby w stanie doskonałym oraz jest (felv-/fiv-) po roku mieszkania z nim.

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto mar 19, 2013 12:23 Re: Zapalenie dziąseł

Jak kot ogólnie dobrze wygląda, morfologia nienajgorsza to lekarze nie zachęcają do testów felv/fiv a ten dodatkowo jest agresywny przy badaniach. Pewnie gdyby były tańsze to już by miał.

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto mar 19, 2013 12:42 Re: Zapalenie dziąseł

Nieleczace sie zapelnie dziasel bywa jedynym objawem bialaczki. U mnie tak bylo z Leosiem. Wyniki krwi mial w porzadku.

Chocby w Karusku sa takie torby
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=12313

Pewnie weci ich nie kupuja ze wzgledu na cene. W lecznicy, do ktoej chodze, sa. Bardzo ulatwiaja sprawe.

Rozumiem ograniczenia finansowe.

Biedny kocio z tymi dziaslami. Wet chce usunac zeby?
Nie jest to jakas wielka tragedia dla kota domowego. Moja Czarna po tym jak sie zagoila to nawet chrupki jadla (kradla innym kotom), byle nieduze.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto mar 19, 2013 19:56 Re: Zapalenie dziąseł

Wet chce ściągnąć kamień a ja chce usunąć te zęby bo on i tak ich nie używa wszystko połyka od zawsze nawet suche - dla niego to nie problem.
2 lata temu niby się wyleczył ale ja nie dam głowy bo zęby ja ich nie ogarniam. Leczenie wtedy powodowało u niego gigantyczne pragnienie. Pił jak szalony.
Na ząbkach się nie znam ja tylko rozpoznaje smrodek brak smrodku a teraz jest straszny smrodek jak od trupa.
Wizja białaczki mnie przeraża - kotka żyje z nim od roku i nie miała jej w teście po roku życia z nim. Czy mogłaby się nie zarazić przez tak długi czas?
Ponadto ten kot to samotnik on nie trzyma się z innymi kotami więc może nie miał jak się zarazić.
Czy z białaczką dożył by wieku 10 lat?

Najtańsze testy znalazłam w moim mieście za 80 zł z wizytą?
Ktoś słyszał o tańszych?
Sam test niby 50 zł a 30 wizyta.

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto mar 19, 2013 20:07 Re: Zapalenie dziąseł

Jesli sie nie kontaktowaly za bardzo, to mogly sie nie zarazic.

Mysle, ze w takim ukladzie masz calkiem dobry pomysl z tym usunieciem.

Leczenie wywolalo pragnienie? A co wet na to? Ja bym od razu myslala o nerkach... cukrzycy? Moze to bylka reakcja na antybiotyk? Niektore tak dzialaja podobno...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84866
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto mar 19, 2013 20:22 Re: Zapalenie dziąseł

Cukier on ma bardzo niski w badaniach 48, wątrobowe tez były ok aspat 39 alat 66 tylko jak mówię nerkowe na górnych granicach kreatynina 1,95 mocznik 69 (1,5 roku temu).
Mówiłam o tym piciu wetowi i po zaprzestaniu kuracji przestał mieć to gigantyczne pragnienie.

Koty mają wspólne kuwety i miskę do picia, ale nie liżą się nawzajem (a jeśli tak to bardzo sporadycznie) on nie lubi innych kotów za bardzo a kicię toleruje jako jedyną o ile go nie zaczepia.
Jest starszy i spokojny jeśli go nie ciągam po wetach. Jakby kotka nie było czasem myślę.

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto mar 19, 2013 20:27 Re: Zapalenie dziąseł

Czy można kota zapisać od razu na zabieg usunięcia zębów albo na zabieg zrobienia czegoś z tymi zębami połączony z niezbędnymi badaniami krwi? Bo nie chcę płacić dodatkowo za wizytę przed zabiegiem skoro wiadomo że problem jest. Muszę zrobić coś aby to wszystko zrealizować najtańszym kosztem.

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Wto mar 19, 2013 20:32 Re: Zapalenie dziąseł

Wydaje mi się że wtedy to on dostawał sterydy na te zęby też.

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń

Post » Czw mar 21, 2013 15:11 Re: Zapalenie dziąseł

Zapach po antybiotykach się poprawił a Zębal zamieszkał w szafie na moich czystych ubraniach - jakoś to przeżyje bo mi go żal biedaka i teraz robi sobie wszytko na co ma ochotę w ramach tego.

piano

 
Posty: 1472
Od: Śro paź 26, 2011 11:15
Lokalizacja: Toruń




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kasiek1510 i 283 gości