Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 08, 2013 10:50 Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

Witam wszystkich serdecznie! Mam takie pytanie jak w temacie. Od niedawna stałam się posiadaczką 5 kotów, które "nazbierałam" w okolicy podczas największych mrozów (głównie były pozostawiane pod domkami letniskowymi w lesie). Mieszkałam wtedy w domku z ogrodem i koty swobodnie wychodziły na dwór i wchodziły kiedy chciały. Parę dni temu przeprowadziliśmy się do innej miejscowości i teraz zajmujemy piętro domu, do dyspozycji mamy też duży ogród, po którym koty mogłyby chodzić, gdyby tylko wiedziały jak zejść z balkonów i tarasów (schodzenie po klatce schodowej odpada, musiałyby pokonać 4 pary drzwi, a przy tej ilości kotów moim głównym zajęciem byłoby ich wpuszczanie i wypuszczanie :)). Chciałabym im zrobić lub kupić schodki na taras na niższej kondygnacji, z którego są już normalne schody na ziemię, które nie przylegałyby do żadnej ściany a jedynie łączyły mój taras z tarasem poniżej. Czy ktoś z Was wie czy są w sprzedaży takie schodki? Z czego i w jaki sposób należy je zrobić? Dodam, że ich długość miałaby ok. 3 metrów. Z góry dzięki za każdą odpowiedź!

Terkah

 
Posty: 8
Od: Pt mar 08, 2013 10:32

Post » Pt mar 08, 2013 11:46 Re: Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

Pooglądaj sobie tutaj:
http://catladder.blogspot.com/
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pt mar 08, 2013 11:58 Re: Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

O matko, chyba bym dostała zawału jakby moje koty latały po czymś takim 8O
Z drugiej strony: czego to ludzie nie wymyślą..
Sprawne Łapy Fizjoterapia Zwierząt http://sprawnelapy.pl/
Fundacja KOT http://fundacjakot.pl/

justyna p

 
Posty: 3869
Od: Pon paź 18, 2010 19:45
Lokalizacja: Toruń

Post » Pt mar 08, 2013 13:14 Re: Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

justyna p pisze:O matko, chyba bym dostała zawału jakby moje koty latały po czymś takim 8O
Z drugiej strony: czego to ludzie nie wymyślą..
Ja bym dostała zawału gdyby moje koty miały siedzieć cały czas w domu wiedząc już czym jest ganianie po ogrodzie ;) A dla normalnego, zdrowego kota przejście po 3 metrowej kładce lub schodkach to pikuś. Szczególnie onegdaj dzikiego.

Terkah

 
Posty: 8
Od: Pt mar 08, 2013 10:32

Post » Pt mar 08, 2013 13:17 Re: Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

pixie65 pisze:Pooglądaj sobie tutaj:
http://catladder.blogspot.com/

Dzięki! Rewelka :)

Terkah

 
Posty: 8
Od: Pt mar 08, 2013 10:32

Post » Pt mar 08, 2013 13:39 Re: Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

Ja mam w domu takie schodki na pólkę pod sufitem

Obrazek

Tylko lepiej jak to nie ma tak dużego kąta, znaczy lepiej, żeby było bardziej płaskie, nie takie strome. Chociaż nawet Milutek po urazie kręgosłupa potrafi wejść i zejść.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Pt mar 08, 2013 14:56 Re: Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

świetny temat, właśnie w sobotę chcę coś moim wolniakom wydumać do wchodzenia na balkon (niby parter ale nie ma bardzo opcji wspinaczkowej) a zaczyna się robić ciepło to zaraz pełno bachorów będzie miało durne pomysły to chce, żeby się gdzieś chowały.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Pt mar 08, 2013 15:27 Re: Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

@Lidka: No, to wygląda prawie jak drabina :) A może właśnie drabina nie byłaby najgorszym rozwiązaniem? Na tej stronce podanej wyżej w linku są niesamowicie kosmiczne konstrukcje, bardzo inspirujące :)

Terkah

 
Posty: 8
Od: Pt mar 08, 2013 10:32

Post » Pt mar 08, 2013 17:31 Re: Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

girlonthebridge pisze:świetny temat, właśnie w sobotę chcę coś moim wolniakom wydumać do wchodzenia na balkon (niby parter ale nie ma bardzo opcji wspinaczkowej) a zaczyna się robić ciepło to zaraz pełno bachorów będzie miało durne pomysły to chce, żeby się gdzieś chowały.

Moje mają takie coś: Obrazek
OUT OF ORDER Obrazek

pixie65

 
Posty: 17842
Od: Czw paź 20, 2005 9:53

Post » Pt mar 08, 2013 19:04 Re: Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

a zwykla deska oheblowana i nabite na nia deseczki nie wystarczylyby? To wyzej pod moim postem jest wlasnie czyms, co mam na mysli.
dom bez kota to nie domObrazek
ObrazekObrazekKarolObrazekZara
Wesemir[*]zawsze bede tesknic.

alma_uk

Avatar użytkownika
 
Posty: 1637
Od: Pt lut 18, 2011 19:03
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Sob mar 09, 2013 16:01 Re: Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

alma_uk pisze:a zwykla deska oheblowana i nabite na nia deseczki nie wystarczylyby? To wyzej pod moim postem jest wlasnie czyms, co mam na mysli.

Ano właśnie wystarczyłyby :) Naoglądałam się jakichś dziwacznych schodów powyginanych, z jakiegoś super materiału i dostałam chyba zaćmienia umysłu... A tu najprostsze rozwiązanie będzie i najtańsze, i najbardziej skuteczne! Dzięki wszystkim serdeczne :)

Terkah

 
Posty: 8
Od: Pt mar 08, 2013 10:32

Post » Sob mar 09, 2013 21:39 Re: Jak i z czego zrobić schodki na dwór dla kotów?

Możesz też na deskę przymocowaćtaką wykładzinę typu trawka.
Mam tak w piwnicy i fajnie sie kotom chodzi.

Te schodki, które mam są o tyle fajne, że na stopniu można przesiąść. Gdybym następne robiła to zrobiłabym trochę szersze, w sensie głębsze. Te moje mają 25x10cm.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Chanelka, Goldberg, magic99, magnificent tree, Majestic-12 [Bot] i 527 gości