Nie załatwia się do kuwety :(

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 08, 2013 20:20 Re: Nie załatwia się do kuwety :(

Witam :wink:

We wrześniu, wzięłam kota do adopcji. Kot nie przebywał na polu, nie było z nim żadnych problemów, słuchał nas, przytulał się itp. W listopadzie został wykastrowany. Kupiliśmy mu kuwetę krytą i zaakceptował ją odrazu tylko musieliśmy wymontować drzwiczki i było ok, w styczniu postanowiliśmy mu te drzwiczki wmontować spowrotem i tydzień był spokój, ale po tygodniu zaczął sikać na łóżko i na fotele więc sprawa była jasna - poczekaliśmy jeszcze parę dni i wymontowaliśmy drzwi. Ale problem pozostał :( :( :(

Minęły 3 miesiące, drzwi już dawno nie ma , fotele wyprane, kupiliśmy preparaty "odstraszające" żeby zabiły zapach moczu pomimo prania. Dodam, że z kupką nie ma problemu nigdy nie zrobił poza kuwetą. Sika ok 2 razy w tygodniu czasami częściej i tylko na łóżko lub na fotele nigdzie indziej! :( :( :( :( Nie chce kotka oddać :cry: :cry: :cry: ale powoli tracę cierpliowość, pościel muszę prać raz w tygodniu, fotele czasami dwa razy w tygodniu.

W domu nic się nie zmieniło, żwirek jest ten sam, kuweta też, jedyne co się zmieniło to to, że jestem w trzecim miesiącu ciąży (a on od 3-ech miesięcy sika właśnie) ale nie wiem czy koty wyczuwają takie rzeczy? Jeśli tak to boję się pomyśleć co będzie gdy dziecko się urodzi :cry: Nie jest odtrącony, dobrze go traktujemy, bawimy się regularnie itp.

Proszę pomóżcie bo ja już naprawdę nie mam siły:(

kati889

 
Posty: 3
Od: Pt mar 08, 2013 19:58

Post » Pt mar 08, 2013 20:29 Re: Nie załatwia się do kuwety :(

Kotek był badany, krew, mocz? Jest po kastracji/sterylizacji?

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pt mar 08, 2013 20:44 Re: Nie załatwia się do kuwety :(

Tak, jest po kastracji.. Krew i mocz nie badałam ale będę musiała to zrobić bo to jest moja jedyna deska ratunku chyba:( Ale możliwe jest, że jeśli ma coś np z pęcherzem to że robi tylko na łóżku i fotelach? I to w dodatku np tylko 1 raz w tygodniu?

kati889

 
Posty: 3
Od: Pt mar 08, 2013 19:58

Post » Pt mar 08, 2013 20:51 Re: Nie załatwia się do kuwety :(

Trudno powiedzieć. Przyczyny mogą być psychiczne, ale najpierw trzeba wykluczyć chorobę. Przy chorobach pęcherza kot kojarzy kuwetę z bólem i często szuka czegoś miękkiego, żeby go nie bolało :(

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pt mar 08, 2013 20:54 Re: Nie załatwia się do kuwety :(

W przyszłym tygodniu pójdę z nim do weterynarza, bardzo dziękuję za rady, napiszę jak dostanę wyniki badań :wink:

Pozdrawiam!!

kati889

 
Posty: 3
Od: Pt mar 08, 2013 19:58

Post » Pon mar 25, 2013 21:33 Re: Nie załatwia się do kuwety :(

kati889 pisze:W przyszłym tygodniu pójdę z nim do weterynarza, bardzo dziękuję za rady, napiszę jak dostanę wyniki badań :wink:

Pozdrawiam!!

prócz badań krwi i moczu zrób też USG pęcherza (na badanie trzeba przyjść z możliwie pełnym pęcherzem).

kati889 pisze:Sika ok 2 razy w tygodniu czasami częściej i tylko na łóżko lub na fotele nigdzie indziej!

sika 2 razy w tygodniu w ogóle czy 2 razy w tygodniu "poza kuwetę"?
♪♫♬ ♪

*anika*

 
Posty: 13244
Od: Pon mar 28, 2005 20:15
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot], qumka i 309 gości