Co zrobić gdy kot ciągle wymiotuje ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 05, 2013 19:53 Co zrobić gdy kot ciągle wymiotuje ?

Co zrobić gdy kot ciągle wymiotuje ? Jeśli wiesz to napisz :D

olcia311201

 
Posty: 1
Od: Wto mar 05, 2013 19:45

Post » Wto mar 05, 2013 20:02 Re: Co zrobić gdy kot ciągle wymiotuje ?

Wiem. Iść do weterynarza.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto mar 05, 2013 20:05 Re: Co zrobić gdy kot ciągle wymiotuje ?

Oczywiście, że wiem.
Iść do weta i to raczej szybko. Bo jeśli ciągle wymiotuje to może się odwodnić co jest groźne dla kota.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Wto mar 05, 2013 20:34 Re: Co zrobić gdy kot ciągle wymiotuje ?

Olcia! Dowiedz się, gdzie masz najbliższą placówkę czynną całą dobę i pędź do weta! Twój kot bardzo szybko się odwodni, wysiądą mu nerki i wątroba.
I pomyśl, co może być przyczyną. Rozejrzyj się po domu. Może masz rośliny doniczkowe? Kot mógł skubnąć coś trującego :cry: Sprawdź w googlu rośliny trujące dla kotów. Jest ich mnóstwo!

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Wto mar 05, 2013 20:39 Re: Co zrobić gdy kot ciągle wymiotuje ?

Olcia, wybacz, ale dlaczego ten uśmiech...
A ile to trwa, jak często wymiotuje?
A co je kotek? Jakie sa kupki?
Moja 10 letnia kotka ostatnio też często ( nawet codziennie) wymiotowała przy "ładnych" kupkach. Zrobiłam jej badania: wyniki krwi i biochemia OK. Zaczęłam "podejrzewać" karmę, no i stres, bo nie dogaduje się z kocimi domownikami. Teraz podaję jej mięso i ( odpukać :wink: ) jest lepiej . Wymioty sa rzadsze ( jeden w tygodniu) . Myslę,ze to sprawka mokrej, marketowej karmy ( niestety innej nie chciała jesc :roll: ). Suche ( RC) ma cały czas w miseczce ( siłą rzeczy , bo mam jeszcze inne koty, które nie mają żadnych dolegliwości, a mnie nawet po 9 godz dziennie nie ma w domu, więc coś jeść muszą). Chyba nie leży jej "sztuczna" karma...
Ale ona zawsze miała kłopoty z układem pokarmowym...

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Wto mar 05, 2013 21:39 Re: Co zrobić gdy kot ciągle wymiotuje ?

Jeśli to wymioty raz na dzień albo rzadziej a kot ogólnie jest w niezłej formie to tak jak pisali poprzednicy- zastanowić się co może je wywoływać. Karma, kwiatki a może...zakłaczenie? Albo robale? Ewentualnie nietolerancja na jakiś pokarm?

Jeśli natomiast jest to ciągła seria wymiotów lub wymiotów i biegunki to nie ma na co czekać bo stan kota jest już poważny: na siłę napoić wodą do pyszczka w międzyczasie pakując do transportera i pędzić do weterynarza bo bez środków na zahamowanie wymiotów i solidnego nawodnienia kot ma coraz mniejsze szanse na przeżycie.

Powodów może być mnóstwo, ale to już sprawa lekarza co stwierdzi.
Sadysta Zabrza cd http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=160149
Tona karmy dla schroniska !! http://www.youtube.com/watch?v=YMw8lsfOxzU
Obrazek Julian [*] (13.02.14) i Rysia Obrazek Sara [*] 17.09.2013

Ventrue1

 
Posty: 417
Od: Pon mar 04, 2013 20:41
Lokalizacja: Łazy k/Zawiercia




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, Majestic-12 [Bot] i 430 gości