Karmienie kotka w cieplym klimacie - Cypr

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 04, 2013 10:10 Karmienie kotka w cieplym klimacie - Cypr

Czesc!

Tytulem wstepu: Mam na imie Jacek, mieszkam na Cyprze i w grudniu 2012 r przygarnelismy kotka z ulicy. Wedlug veta mial ok. 4 miesiecy, takze obecnie ma okolo ich 6-7.

Obecnie karmimy go saszetkami Royal Canin Kitten Instinctive i sucha karma Orijen 6 Fish.

Ostatnio bedac w sklepie zoologicznym, sprzedawca poinformowal mnie, ze na tutejsze warunki Orijen nie jest dobrym pokarmem, poniewaz zawiera za duzo protein (kot moze przez to miec problem z nerkami) i radzi przerzucic sie albo na Royal Canin, albo na Hill's.

Czy sprzedawca mial racje? W internecie jest troche negatywnych opini o karmie Orijen dla psow, ale nie znalazlem nic negatywnego o karmie dla kotow.

Dzieki!

Jacek

jacek2010

 
Posty: 9
Od: Czw sty 03, 2013 8:58

Post » Pon mar 04, 2013 11:19 Re: Karmienie kotka w cieplym klimacie - Cypr

Witaj Jacku.
Szkoda, że sprzedawca nie powiedział ci co może spowodować RC :wink: Np nadmierną otyłość i alergię.
Niezłą karmą jest Taste of The Wild. Nasze koty wcinają suche Power of Nature. Niezłą opinię miała Feline Porta 21. Popatrz czy któraś jest dostępna u ciebie.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Pon mar 04, 2013 14:03 Re: Karmienie kotka w cieplym klimacie - Cypr

vivien pisze:Witaj Jacku.
Szkoda, że sprzedawca nie powiedział ci co może spowodować RC :wink: Np nadmierną otyłość i alergię.
Niezłą karmą jest Taste of The Wild. Nasze koty wcinają suche Power of Nature. Niezłą opinię miała Feline Porta 21. Popatrz czy któraś jest dostępna u ciebie.



Dziekuje!

Ogolnie z dostepnoscia pokarmow tutaj jest tu problem. Widzialem jedynie Royal Canin, Acana, Hill's i Purina Pro Plan, takze wyboru duzego nie ma.

Ktory z tych pokarmow bylby najlepszy?

Pozdrawiam,
Jacek

jacek2010

 
Posty: 9
Od: Czw sty 03, 2013 8:58

Post » Pon mar 04, 2013 14:45 Re: Karmienie kotka w cieplym klimacie - Cypr

Zdecydowanie Acana, to karma bezzbożowa, czyli taka jak Orijen. Pan sprzedawca albo nie wiedział o czym mówi, albo na karmach, które polecał ma większy zysk. A sklepy internetowe?

Nie mam pojęcia, czy klimat może mieć wpływ na karmienie?.. Pewnie trzeba kota więcej poić, bo jest gorąco, ale co do karmy to nie wydaje mi się.
Ostatnio edytowano Pon mar 04, 2013 14:52 przez justyna p, łącznie edytowano 1 raz
Sprawne Łapy Fizjoterapia Zwierząt http://sprawnelapy.pl/
Fundacja KOT http://fundacjakot.pl/

justyna p

 
Posty: 3869
Od: Pon paź 18, 2010 19:45
Lokalizacja: Toruń

Post » Pon mar 04, 2013 14:52 Re: Karmienie kotka w cieplym klimacie - Cypr

A z tego sklepu nie możesz kupić: http://www.zooplus.co.uk/ ?
Może któryś oddzial dostarczy zamówienie na Cypr.
Albo poszukaj czegoś bliższego w necie.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon mar 04, 2013 15:03 Re: Karmienie kotka w cieplym klimacie - Cypr

Acana jest jak najbardziej dobrą karmą, ale radziłabym na początek kupić najmniejsze opakowanie.
Żaden z moich kotów ( a mam ich 3) nawet nie chce na nią patrzeć, a co dopiero zjeść... :roll:

rysiowaasia

 
Posty: 2110
Od: Nie sty 30, 2011 17:47

Post » Pon mar 04, 2013 15:48 Re: Karmienie kotka w cieplym klimacie - Cypr

Orijen i Acana to jedna firma.
Z tego Acana ma gorszy skład. Skoro karmisz Orijenem nie zmieniaj na Acanę.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Wto mar 05, 2013 15:22 Re: Karmienie kotka w cieplym klimacie - Cypr

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :)

Zostane zatem przy Orijen (to jest dokladnie ta karma: http://www.orijenpetfoods.co.uk/acatalo ... h_cat.html probowalem tez z kurczakiem, ale ta chyba woli bardziej), moze za bardzo za nia nie szaleje, ale zbyt duzego wyboru nie ma.

Obecnie kotek ma okolo 3 kg, karmie go rano 2 saszetkami RC (domaga sie tego sam budzac mnie), na reszte dnia ma sucha karme, Wieczorem jest ok. Mysle nad dolozeniem gotowanych piersi z kurczaka to tych saszetek zeby zwiekszyc ilosc miesa, nawet kosztem zmniejszenia ilosci saszetek - Czy to dobry pomysl?

Narazie z temperaturami nie jest zle, problemem bedzie tylko lato, ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok, dostep do wody bedzie mial non-stop.

Co do tego sklepu internetowego bede musial sprobowac, widzialem ze na Cypr nie wysylaja, ale napisze do nich moze sie uda.

Wieeeelkie dzieki za pomoc i rozwianie watpliwosci!

Pozdrawiam,
Jacek

jacek2010

 
Posty: 9
Od: Czw sty 03, 2013 8:58

Post » Wto mar 05, 2013 15:45 Re: Karmienie kotka w cieplym klimacie - Cypr

Mięso zawsze jest lepsze niż gotowa karma.

Co do lata i temperatur - prawdopodobnie kot będzie wtedy mniej jadł ze względu na temperaturę i na pewno zepsutego jedzenie nie ruszy. Ale może wtedy więcej suchej karmy niż mokrej... Tak sobie tylko myślę.
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Czw mar 07, 2013 16:06 Re: Karmienie kotka w cieplym klimacie - Cypr

vivien pisze:Mięso zawsze jest lepsze niż gotowa karma.

Co do lata i temperatur - prawdopodobnie kot będzie wtedy mniej jadł ze względu na temperaturę i na pewno zepsutego jedzenie nie ruszy. Ale może wtedy więcej suchej karmy niż mokrej... Tak sobie tylko myślę.


Dziekuje raz jeszcze :) Ogolnie koty z pogoda tutaj radza sobie chyba w miare dobrze, bo jest ich bardzo duzo na ulicach (psow praktycznie nie widac), takze wydaje mi sie, ze jesli bedzie mial dostep do wody powinno byc ok.

Pozdrawiam,
Jacek

jacek2010

 
Posty: 9
Od: Czw sty 03, 2013 8:58




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: 4bot, Meteorolog1 i 188 gości