Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 01, 2013 10:46 Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

Pewna moja znajoma twierdzi że często odwiedza schronisko dla zwierząt,domyślam się że jako wolontariusz.Wszystko było by dobrze gdyby nie to że twierdzi że jest zagorzałą przeciwniczką sterylizacji i kastracji. Czy to jest możliwe że widząc tyle cierpiących zwierząt ma takie poglądy? Czy są tam tacy ludzie? 8O :? :?:

lenka*

Avatar użytkownika
 
Posty: 1038
Od: Wto lip 31, 2012 17:58

Post » Pt mar 01, 2013 11:23 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

A tak naprawdę jakiej odpowiedzi oczekujesz? Czy takie a nie inne poglądy zmieniają postać rzeczy, gdy znajoma głaszcze, karmi czy w inny sposób wspomaga schroniskowe koty?

paczpani

 
Posty: 36
Od: Wto wrz 04, 2012 11:25

Post » Pt mar 01, 2013 11:43 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

paczpani pisze:A tak naprawdę jakiej odpowiedzi oczekujesz? Czy takie a nie inne poglądy zmieniają postać rzeczy, gdy znajoma głaszcze, karmi czy w inny sposób wspomaga schroniskowe koty?

Nie wiem, czy bylibyśmy zachwyceni takimi poglądami wolontariusza :? Przecież taka osoba także wobec postronnych prezentuje swoje stanowisko. A wolontariusz to "ambasador" schroniska.
Obrazek
UWAGA - Angalia to IKA 6 (na FB Krystyna Kowalska) nie wysyłajcie kotów!!!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=117164

Zofia.Sasza

 
Posty: 15958
Od: Wto wrz 09, 2008 15:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 01, 2013 12:29 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

To trzeba wprowadzić obostrzenia przy doborze wolontariuszy. Ankiety, testy, klauzule poufności, najlepiej jeszcze badania DNA i wariografem, bo może ktoś ukrywa jakieś niewygodne poglądy?
Poprawność polityczna też przecież musi się zgadzać. Schroniskowe koty docenią troskę.

paczpani

 
Posty: 36
Od: Wto wrz 04, 2012 11:25

Post » Pt mar 01, 2013 12:43 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

Sterylizacja jest jedynym sposobem pozwalającym ograniczyć bezdomność,zapobiega nowotworom, zapobiega rozprzestrzenianiu się chorób wirusowych...itd.Nie widzę ani jednego powodu, aby jej nie przeprowadzać.Sterylizuję wszystko, co tylko wpadnie mi w ręce, namawiam znajomych, aby zrobili to ze swoimi zwierzętami, podsuwam odpowiednie artykuły.Nigdy nie byłam w schronisku, ale trudno mi uwierzyć, że ktoś, kto tam bywa, patrzy na umierające kocięta, mógłby być przeciwnikiem sterylizacji.Ktoś na swoim wątku zacytował jakąś kobietę ze wsi, która na pomysł sterylki odparła " a niech se żywina poużywa".To nie jest śmieszne.

ewar

 
Posty: 54972
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt mar 01, 2013 12:50 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

paczpani pisze:A tak naprawdę jakiej odpowiedzi oczekujesz? Czy takie a nie inne poglądy zmieniają postać rzeczy, gdy znajoma głaszcze, karmi czy w inny sposób wspomaga schroniskowe koty?

Oczekuję konkretnego zobrazowania sytuacji od osób które bywają w schroniskach. Bez zbędnych aluzji,złośliwości czy niezdrowych emocji. Tak naprawdę mam wątpliwości czy ta znajoma rzeczywiście bywa w schronisku. Dodam że nie poznałam Jej na tym Forum a na innym gdzie bardzo żarliwie przekonuje innych do swoich racji.

lenka*

Avatar użytkownika
 
Posty: 1038
Od: Wto lip 31, 2012 17:58

Post » Pt mar 01, 2013 12:58 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

paczpani pisze:To trzeba wprowadzić obostrzenia przy doborze wolontariuszy. Ankiety, testy, klauzule poufności, najlepiej jeszcze badania DNA i wariografem, bo może ktoś ukrywa jakieś niewygodne poglądy?
Poprawność polityczna też przecież musi się zgadzać. Schroniskowe koty docenią troskę.

Nie rozumiem skąd ta agresja? 8O Napisałam tylko, że w naszym schronisku osoba o takich poglądach nie byłaby mile widziana.
Obrazek
UWAGA - Angalia to IKA 6 (na FB Krystyna Kowalska) nie wysyłajcie kotów!!!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=117164

Zofia.Sasza

 
Posty: 15958
Od: Wto wrz 09, 2008 15:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 01, 2013 13:01 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

Tak, zdarzają się wolontariusze o takich poglądach. Są i tacy, którzy w schronisku głaszczą i ciumkają do bezdomnych zwierząt, a w domu radośnie rozmnażają.
Są wolontariusze, którzy zbierają z ulicy bezdomne, połamane zwierzęta po wypadkach komunikacyjnych a swoje wypuszczają samopas. Jak kota przejedzie, biorą następnego.
Są wolontariusze, którzy w schronisku pielęgnują ofiary niezabezpieczonych okien, a domu patrzą radośnie jak ich własne zwierze balansuje na krawędzi niezabezpieczonego okna.
Są domy tymczasowe czy fundacje, u których koty się rozmnażają i świętuje się wtedy cud narodzin. Mamusia z dzieciaczkami zostaje główną atrakcją.


Nie ma żadnej gwarancji na to, że osoba bywająca w schronisku czy prowadząca azyl/dom tymczasowy/przytulisko nabierze mądrości czy powiąże ze sobą fakty.
I nie, nie jest to dobre dla ogółu populacji. Nie jest to edukacyjne. Tak, to jest głupie i szkodliwe.

Myszka.xww

 
Posty: 28434
Od: Sob lip 20, 2002 18:09
Lokalizacja: Krakoff

Post » Pt mar 01, 2013 13:02 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

Zofia.Sasza pisze: A wolontariusz to "ambasador" schroniska.

Coś w tym jest.
Nawet jeśli ktoś taki nie ma wpływu na sterylizację w schronisku, to jego poglądy - jako osoby mającej doświadczenie ze zwierzętami - mogą skutecznie zniechęcić do sterylizacji ( szczególnie na wsi, gdzie masowo nie sterylizuje się zwierząt ).

W schronisku, w którym jestem wolontariuszką sterylizuje się wszystkie zwierzęta poza tymi, co do których istnieją poważne zdrowotne przeciwskazania ( są to jednak "przypadki" jednostkowe ).

Szczerze mówiąc trochę jestem zdziwiona. Jak można patrzeć na cierpienie setek zwierząt i nie myśleć o tym jak temu zaradzić.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pt mar 01, 2013 13:10 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

lenka* pisze:
paczpani pisze:A tak naprawdę jakiej odpowiedzi oczekujesz? Czy takie a nie inne poglądy zmieniają postać rzeczy, gdy znajoma głaszcze, karmi czy w inny sposób wspomaga schroniskowe koty?

Oczekuję konkretnego zobrazowania sytuacji od osób które bywają w schroniskach. Bez zbędnych aluzji,złośliwości czy niezdrowych emocji. Tak naprawdę mam wątpliwości czy ta znajoma rzeczywiście bywa w schronisku. Dodam że nie poznałam Jej na tym Forum a na innym gdzie bardzo żarliwie przekonuje innych do swoich racji.


No dobrze, ale piszesz o poglądach. Czy Twoja znajoma rozmnaża koty? Sprzedaje je?
Chcesz ją gdzieś zadenuncjować ?

Pewnie większość wolontariuszy w każdym schronisku, żarliwie nakłania do sterylizacji i dobrze.

Przepraszam za emocje. Ja jestem taki rocznik, że mnie się bardzo niedobrze kojarzy osądzanie za poglądy. Zwłaszcza, że nie piszesz, czy za tym idą czyny.

paczpani

 
Posty: 36
Od: Wto wrz 04, 2012 11:25

Post » Pt mar 01, 2013 13:12 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

Zofia.Sasza pisze:
paczpani pisze:To trzeba wprowadzić obostrzenia przy doborze wolontariuszy. Ankiety, testy, klauzule poufności, najlepiej jeszcze badania DNA i wariografem, bo może ktoś ukrywa jakieś niewygodne poglądy?
Poprawność polityczna też przecież musi się zgadzać. Schroniskowe koty docenią troskę.

Nie rozumiem skąd ta agresja? 8O Napisałam tylko, że w naszym schronisku osoba o takich poglądach nie byłaby mile widziana.


Przepraszam.

paczpani

 
Posty: 36
Od: Wto wrz 04, 2012 11:25

Post » Pt mar 01, 2013 13:25 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

paczpani pisze:
lenka* pisze:
paczpani pisze:A tak naprawdę jakiej odpowiedzi oczekujesz? Czy takie a nie inne poglądy zmieniają postać rzeczy, gdy znajoma głaszcze, karmi czy w inny sposób wspomaga schroniskowe koty?

Oczekuję konkretnego zobrazowania sytuacji od osób które bywają w schroniskach. Bez zbędnych aluzji,złośliwości czy niezdrowych emocji. Tak naprawdę mam wątpliwości czy ta znajoma rzeczywiście bywa w schronisku. Dodam że nie poznałam Jej na tym Forum a na innym gdzie bardzo żarliwie przekonuje innych do swoich racji.


No dobrze, ale piszesz o poglądach. Czy Twoja znajoma rozmnaża koty? Sprzedaje je?
Chcesz ją gdzieś zadenuncjować ?

Pewnie większość wolontariuszy w każdym schronisku, żarliwie nakłania do sterylizacji i dobrze.

Przepraszam za emocje. Ja jestem taki rocznik, że mnie się bardzo niedobrze kojarzy osądzanie za poglądy. Zwłaszcza, że nie piszesz, czy za tym idą czyny.

Owa znajoma zniechęca dyskutujących właścicieli kotów niesterylizowanych do cytuję:"okaleczania niewinnych zwierząt",wspomniała że bywa w schronisku, ludzie utożsamiają ją ze schroniskiem a to wydaje mi się nie w porządku.I to dla mnie już są czyny. Nie chcę jej denuncjować :) a jedynie czegoś się od Was dowiedzieć.

lenka*

Avatar użytkownika
 
Posty: 1038
Od: Wto lip 31, 2012 17:58

Post » Pt mar 01, 2013 14:25 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

czego konkretnie chcesz się od nas dowiedziec?

rozwiń myśl Oczekuję konkretnego zobrazowania sytuacji od osób które bywają w schroniskach.
Domyslasz się że Twoja znajoma jest wolontariuszką.Co wcale nie musi być prawdą.Prawdą też nie musi być to. że ta pani bywa w schroniskach
Moje koty
Zdjęcia krakowskich schroniskowców
Jest tylko jeden sukces- być w stanie spędzić życie na swój własny sposób - Christopher Morley
Haters gonna hate

BarbAnn

 
Posty: 14179
Od: Wto sie 01, 2006 8:35
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt mar 01, 2013 14:30 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

paczpani pisze:To trzeba wprowadzić obostrzenia przy doborze wolontariuszy. Ankiety, testy, klauzule poufności, najlepiej jeszcze badania DNA i wariografem, bo może ktoś ukrywa jakieś niewygodne poglądy?
Poprawność polityczna też przecież musi się zgadzać. Schroniskowe koty docenią troskę.



męczy taki uszczypliwo/zaczepny ton
nie masz racji a zamiast argumentow
same złośliwości ....szkoda mi ludzi którzy nie potrafią
inaczej rozmawiać...
...
miłego dnia Ci życzę
Obrazek

dune

 
Posty: 11559
Od: Czw paź 22, 2009 8:20
Lokalizacja: WaWa

Post » Pt mar 01, 2013 14:39 Re: Przeciwnicy sterylizacji w schroniskach?

dune pisze:
paczpani pisze:To trzeba wprowadzić obostrzenia przy doborze wolontariuszy. Ankiety, testy, klauzule poufności, najlepiej jeszcze badania DNA i wariografem, bo może ktoś ukrywa jakieś niewygodne poglądy?
Poprawność polityczna też przecież musi się zgadzać. Schroniskowe koty docenią troskę.



męczy taki uszczypliwo/zaczepny ton
nie masz racji a zamiast argumentow
same złośliwości ....szkoda mi ludzi którzy nie potrafią
inaczej rozmawiać...
...
miłego dnia Ci życzę

Przecie przeprosiła na wsteczu :)
Obrazek
UWAGA - Angalia to IKA 6 (na FB Krystyna Kowalska) nie wysyłajcie kotów!!!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=117164

Zofia.Sasza

 
Posty: 15958
Od: Wto wrz 09, 2008 15:02
Lokalizacja: Warszawa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Fatka, gjakubowska i 261 gości