Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zdrowy

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 27, 2013 15:32 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

katgral pisze:
ange91 pisze:Ale zmienić lekarza czy jechać do tego samego? Jak radzicie?



z jakiego miasta jesteś?? może ktoś poleci weta

właśnie może poszukaj najpierw opini/poleceń. Na forum znajdz zakładke polecany weterynarz i może znajdziesz w swoim mieście :ok: ale prosze Cie nie zwlekaj, im kot dłużej nie je tym gorzej..czasem nawet mówi się żeby na siłe nakarmić kota strzykawką ale żeby coś tam się trawiło!

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Śro lut 27, 2013 16:35 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

Byliśmy u weterynarza na Czechowa (mieszkamy w Wawie), którego znalazłam tutaj na forum. Przyjęła Nas jakaś Pani. Wydawała się nieco bardziej kompetentna niż poprzednia. Kotek miał pobrana krew, zniósł to okropnie, ale no nie ma rady... Jutro około 12 będą wyniki. Pani doktor niestety Nas nastraszyła, że może być poważnie - białaczka albo ten koci HIV, bo kot miał styczność z innymi kotami (wcześniej był niewychodzący) jakieś 3 tyg temu...
Jeszcze nic nie poczytałam o tych chorobach więc na razie jestem przerażona :(

ange91

 
Posty: 10
Od: Śro lut 27, 2013 12:53

Post » Śro lut 27, 2013 17:20 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

poczekaj do jutra ze strachem, wiem że łatwo się mówi ale tak zapas się martwić :( Biedna ta Twoja kicia, namęczyła się sporo, moja po kilku dniach niejedzenia była cieniem kota 8O

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Śro lut 27, 2013 17:27 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

A doraźnie pani wet coś zrobiła, poradziła, jak postępować?
Innych badań nie robiła?

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 27, 2013 18:35 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

Nie, doraźnie nic nie zrobiła. Powiedziała, że jeśli wczoraj i przedwczoraj była kroplówka, a wczoraj jeszcze jadł po tym relanium to da radę.
Z innych badań to tylko takie dotykowe - powiedziała, że czuje, że jest twarda kupa w jelicie więc jest szansa, że to najzwyklejsze zaparcie, ale z podawaniem leków woli zaczekać na wyniki.
Co o tym sądzicie?

ange91

 
Posty: 10
Od: Śro lut 27, 2013 12:53

Post » Śro lut 27, 2013 18:46 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

Jeśli są masy kałowe w jelitach to możesz doraźnie podac kotu pastę odkłaczająca w więszej ilości lub zwykła oliwę, może taki poslizg wystarczy by kota odetkać.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13091
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro lut 27, 2013 20:28 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

masy kałowe, grube, twarde są z ,,zapieczonego" kału z włosami. Baśka właśnie miała takie same, twarde SUCHE bez poślizgu i dlatego nie chciały wyjść same. Najlepsze na to jest parafina strzykawka do pyszczka, pasta nie pomoże już w tym etapie-jelitowym... i tak mocnym. Parafina 5ml strzylkwaką do pyska, kupisz w aptece zwykłą, bezwonną, albo u weta kupuje sie np na strzykawki. Moja kotka po lewatywie pierw się wykupkała wodą-parafina a potem wyszły właśnie takie suche kule ...

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Śro lut 27, 2013 20:35 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

Poszłą kupa, twarda i mała, ale poszła. Dałam mu strzykawką oliwę... Oby to pomogło :)

ange91

 
Posty: 10
Od: Śro lut 27, 2013 12:53

Post » Śro lut 27, 2013 20:39 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

Oliwy możesz podać spokojnie ze dwie łyżki stołowe w kilku porcjach, jest łagodniejsza niż parafina, kotu nie zaszkodzi a pomóc jak najbardziej może.
Trzymam za efekty :ok: - ot takie forum :wink:
Obrazek

andorka

 
Posty: 13091
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

Post » Śro lut 27, 2013 20:44 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

Dziękujemy. Oby jutro badania wyszły dobrze. Kocia kupa została przez nas przywita owacjami - szaleństwo co te kocury robią z człowiekiem!

ange91

 
Posty: 10
Od: Śro lut 27, 2013 12:53

Post » Śro lut 27, 2013 21:17 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

ange91 pisze:Dziękujemy. Oby jutro badania wyszły dobrze. Kocia kupa została przez nas przywita owacjami - szaleństwo co te kocury robią z człowiekiem!


:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

mb

 
Posty: 9985
Od: Czw kwi 13, 2006 5:51
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro lut 27, 2013 21:41 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

Klinika Białobrzeska dr Czubek. Jeździmy do niej z "ciężkimi" przypadkami.
Kciuki za kocika. :ok:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Czw lut 28, 2013 10:03 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

ange91 pisze:Dziękujemy. Oby jutro badania wyszły dobrze. Kocia kupa została przez nas przywita owacjami - szaleństwo co te kocury robią z człowiekiem!

może jak sie wypróżni to ulży troche kici :ok: Jak się dziś czuje?
...a..i uważaj z tą parafiną czy olejem by się kicia nie zaksztusiła bo będzie problem.

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Czw lut 28, 2013 12:15 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

Witam wszystkich
Mam ten sam problem z kotem nie wiem co mu jest. Dexter ma 6 lat. Jest kotem wychodzacym mam zamontowana w drzwiach specjalna klapke dla kotow. Wiec sprawa wyglada tak. Kot w niedziele wymiotowal kilka razy, rano jadl. W poniedzialek zero wymiotow zero jedzenia ani picia. Nic nie chce. We wtorek wizyta u weterynarza nic nie stwierdzil tylko dal zastrzyk na apetyt i dal mi strzykawke zeby go karmic i poic oraz karme ktora mam rozpuscic w wodzie i podawac strzykawka zeby sie kot nie odwodnil. Wczoraj zamknelam mu wyjscie na dwor zeby sprawdzic czy sie zalatwia okazalo sie ze nie. Wczoraj wygladal troche lepiej dzisiaj jest osowialy. Nic nie chce jesc gotowalam podroby ktore lubi i nic nie tknal, ryba gotowana tez nie. Wczoraj tylko zjadl jego ulubione ciasteczka Dreamies ale dzisiaj nic z tego. Podalam mu 3ml olivy z olivek do pyska i na razie zadnych efektow spi. Mam wizyte na 17,30 u weta. Kompletnie nie rozumiem co sie moglo stac. Wet po ogledzinach we wtorek stwierdzil ze on nic nie widzi zadnego wzdetego brzucha czy cos z tych spraw. Jestem przerazona, wzielam go ze schroniska we wrzesniu i nic jak do tej pory mu sie nie dzialo.
Juz nie wiem co mam robic

agulasloul

 
Posty: 2
Od: Czw lut 28, 2013 11:57

Post » Czw lut 28, 2013 13:23 Re: Kot osowiały, nie chce jeść, weterynarz mówi, że jest zd

A weterynarz dokładnie wymacał brzuszek? Zakłaczenie przewodu pokarmowego zwykle da się w ten sposób stwierdzic.
Przy kocie wychodzącym może być wszystko - zatrucie, jakiś uraz.
Tak jak radzono poprzedniczce - zrób mu badania krwi.
Obrazek

andorka

 
Posty: 13091
Od: Wto kwi 25, 2006 22:33
Lokalizacja: Łódź-Polesie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Doris2, Google [Bot], polalala, Szymkowa i 247 gości