Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 11, 2016 21:30 Re: bezdomniaczki szykują się do zimy

Nasza rezydentka kicia Czarnulka z pracy jest bardzo chora jutro chcę ją zawieźć do weta :(
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Pon sty 11, 2016 21:31 Re: bezdomniaczki szykują się do zimy

trzymamy kciuki mocno!
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Czw sty 14, 2016 17:29 Re: bezdomniaczki szykują się do zimy

Dziś wieczorem będzie coś wiadomo co z kicią a tymczasem koło mojej firmy takie rzeczy się dzieją
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 09486.html
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Pt sty 15, 2016 12:12 Re: bezdomniaczki szykują się do zimy

Kicia została uśpiona miała mocznicę w efekcie niewydolności nerek ['] śpij kiciu już nie cierpisz ciężko na sercu opiekowałam się nią prawie 9 lat :placz: :placz:
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Nie sty 17, 2016 0:25 Re: bezdomniaczki szykują się do zimy

Bardzo współczuję :cry:
Obrazek

KITKA[*]28.03.2011 ŻUCZEK[*]17.04.2013 BUNIA[*]30.03.2015 BUBA [*] 12.10.2015 ZUZIA[*] 14.01.2018
RUDY MIŚ [*]1.08.2019 MAŁA[*] 11.04.2020

Do zobaczenia nasze kochane

ankacom

 
Posty: 3872
Od: Wto wrz 14, 2010 17:23
Lokalizacja: Białystok

Post » Nie sty 17, 2016 17:08 Re: bezdomniaczki szykują się do zimy

Och... strasznie mi przykro :cry:

Kiciunia (*) <3

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw sty 21, 2016 21:37 Re: bezdomniaczki szykują się do zimy

To ostatnie zdjęcie Czarnulki jak widać je i ma się nieźle, poza tym że troszkę osowiała i no ma guz na brzuszku. A 11 dni później kotka przelewająca się przez ręce i tylko pijąca, nie wiem dręczy mnie sumienie, może trzeba było ją ratować, wiem że to walka z wiatrakami ratowałam przecież Księcia od dziadka i to była męczarnia, ale mogłam ją wziąć tylko do piwnicy :( :( Kreaytnina ponad 5,7 i mocznik ponad 400 nie wiem czy dobrze zrobiłam :placz:
a to Tygrysia jej najlepsza przyjaciółka wpadła w depresję jak widać nie chce wychodzić z budki, okropnie przemarzła, ma katar i kicha daję jej antybiotyk i codziennie 30 dkg świeżej wołowiny na szczęście je, Białasek je 3 razy dziennie jak widać nie można go odróżnić na tle śniegu.
Dziękuję Dorocie z Anglii która po raz kolejny nas wsparła finansowo, i dzięki której kupiłam zapas mięska podróbów i saszetek :1luvu: Bardzo mi smutno :placz:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Pt sty 22, 2016 1:29 Re: bezdomniaczki szykują się do zimy

Kocia Lady pisze:Kicia została uśpiona miała mocznicę w efekcie niewydolności nerek ['] śpij kiciu już nie cierpisz ciężko na sercu opiekowałam się nią prawie 9 lat :placz: :placz:

:cry:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3714
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Nie sty 24, 2016 20:00 Re: bezdomniaczki szykują się do zimy

Tygrysia też choruje z pracy podaję jej antybiotyk i sukces bo zaczęła wydawać miauk, i wychodzić z budki, kupuję jej mieloną świeżą wołowinę bo nic w ogóle nie chciała jeść i już myślałam że podzieli los bidulki Czarnulki :placz: :placz: Białasek też taki niewyraźny, ale co się dziwić nawet najlepsze budki nie zastąpią suchego ciepłego domku :cry:
Inne bezdomniaki przychodzą na chrupki bo wiadomo że teraz wszystko zamarza, ja jak przychodzę do pracy to o 7. 30 daję im ciepłą wodę i jedzenie mięsko tyle co zjedzą, potem o 13 i o 16 a jak wychodzę to zostają chrupki i proszę portierów żeby wody naleli i tak w kółko
tu na osiedlu też bezdomniaki przychodzą wieczorem daję tylko chrupki, i znać ślady łapek koło budek więc chowają się no bo gdzie?? kotka z zakładu fryzjerskiego która kiedyś została aborcyjnie wysterylizowana i miałam z jej powodu karczemną awanturę wylądowała jednak w budce pod blokiem, ponieważ ktoś uprzejmie doniósł do sanepidu, a do domu mimo że właścieciela zakładu pies nie żyje też nie została wzięta, tacy są ludzie, potwory :evil: :evil:

nie mogę przeżyć śmierci Czarnulki, nie wiem czy lepiej by nie było żebym pojechała się z nią pożegnać i pogłaskać przed tą eutanazją :placz: :placz: :placz:
od początku grudnia do teraz chorowałam na zapalenie jelit, dwa razy byłam na zwolnieniu, wydałyśmy z mamą setki na leki, i mój budźet dla własnych kotów sięgnął dna, więc wystawiam bazarek na własne koty Lilkę, Tofika i Pysię Seniorkę zapraszam:
viewtopic.php?f=20&t=173174&p=11368881#p11368881

Dziękuję kochanej Dorocie z Anglii która jak zwykle wsparła budżet bezdomniaków, dzięki temu mam zapas mięska różnego rodzaju, a Białaskowi jeszcze dokupuję Felixy bo lubi
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw lut 04, 2016 21:51 Re: Czarnulka odeszła za TM:(

Witam po przerwie, jestem na urlopie i duże zmiany się zadziały. Pani z którą dokarmiałyśmy razem koty w mojej pracy wycofała się całkowicie, chociaż mieszka kilkaset metrów dalej, no cóż, wszystko zostało na moich barkach, pozyskanie karmy, no i karmienie w okresach kiedy jestem na zwolnieniu czy urlopie, teraz na szczęście pomagają mi koleżanki, niektórzy ochroniarze, oczywiście wszelką karmę muszę dostarczyć i zapewnić. Nie będzie lekko, ale jakie jest inne wyjście?? Będę prosić ludzi w firmie :( chociaż chętnych do sfinansowania chociaż kilku puszek brak. Jedyny ochroniarz przynosi z domu jakąś kiełbaskę i podkarmia Białaska, no ale są inne bezdomniaki. Tygryska na szczęście po serii antybiotyku i dokarmianiu dwa tygodniu mięsem wołowym, bo nic kompletnie nie chciała jeść, "stanęła" na łapki i jakoś zaczęła funkcjonować. Przychodzi nowy kot albo kotka, bardzo puchaty, szczególnie ogon, widuję go jak kiedyś Białaska czy Puchacza jak śmiga z prędkością światła ze "stołówki" albo domku w którym zapewne śpi. Poza nimi przychodzi około kotów, to relacja ochroniarzy, którzy mają dookoła budynku zamontowane kamery i obserwują nie ruszając się nawet z portierni. Ich obserwacje są bardzo pomocne, tak mi się udało ustalić większość kotów, które potem połapaliśmy i są już w domach.
Zdrowie mnie i mamie nie dopisuje, także leczymy się i lekko nie jest. Byłam dziś u dziadkowych kotów, które mają się bardzo dobrze, obcięłam wszystkim pazurki, wyczesałam, poczyściłam uszka i wyglądają super. Umówiłam się tam jeszcze w sobotę więc zrobię zdjęcia na dowód.
Na osiedlu jak zwykle pod drzewem co wieczór stawię pojemnik chrupek i świeżą wodę, no i zakupiłam saszetki Whiskasa pewnej pani która ma pod swoim balkonem domek w którym mieszka osiedlowa Czarnisia, ona dokarmia rano, wieczorem pan Jurek, pozostałym sąsiadkom zaniosłam jak i tej po czekoladzie z Nowym Rokiem, ponieważ dbają o te domki w ogródkach a czasem może i coś podrzucą do jedzenia.
Moimi własnymi kotami muszę się też zająć, właśnie Kasia kupiła fanty na moim bazarku, i poszłam już kupić chrupek na wagę które jedzą oraz saszetki Felixa, muszę wszystkie trzy odrobaczyć, a Tofika i Pysię Seniorkę odkłaczyć, bo są ku temu powody, wymioty sierścią itp. Zasadzić też świeżą trawkę z pszenicy. Na szczęście tylko że pogoda dopisuje i nie ma już tych okropnych mrozów i śniegu. Także zima mam nadzieję już odpuściła.
W ogródku karmię też jak co roku ptaszki, sikorki, sójki zięby, czyżyki itp. Także tyle w telegraficznym skrócie. Dołączam kilka zdjęć:
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw lut 04, 2016 22:02 Re: Czarnulka odeszła za TM:(

Obrazek
Obrazek

tu widok z okna jesienią dzięki dziadkowi [']
Obrazek

mój Tofik
Obrazek
Lilka
Obrazek
Pysia Seniorka
Obrazek

ptaki
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw lut 04, 2016 22:30 Re: Czarnulka odeszła za TM:(

Pysia kuleczka Seniorka :mrgreen:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19489
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Czw lut 04, 2016 22:35 Re: Czarnulka odeszła za TM:(

Cudne zwierzątka. Pysia, to...Ptysia z kremem :201461

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw lut 04, 2016 22:44 Re: Czarnulka odeszła za TM:(

Pysia to ma kilkanaście lat nie wiem ile dokładnie, ale z 15,16 a może więcej i tak dobrze się trzyma, choć to staruszka i ciężko jej już się ruszać, od lat spędzonych na -30 stopniowym mrozie pod balkonami ma astmę, i ogólnie stawy ją bolą, masuję jej często, i straszenie jest kudłata muszę ją non stop czesać, zaraz na wiosnę wyjdzie do ogródka zacznie się więcej ruszać to schudnie jak zawsze, całą zimę siedzi w suszarni, do dyspozycji ma trzy pomieszczenia, metraż jak mieszkanie M4 także nie ma źle, do domu jej nie mogę wziąć bo nie toleruje innych kotów, tyle razy była gwałcona przez kocury, wyrodziła ze 100 kociaków, tak mówią sąsiedzi także nienawidzi każdego kota, teraz jej kupiłam karmę Royala na pozbycie się kul włosowych, a tak je najchętniej mięsko surowe albo gotowane, zresztą każdy z nich ma inne upodobania, trudno nadążyć :wink: finansowo i ogólnie, ten je to a tamten tamto :mrgreen:
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw lut 04, 2016 22:50 Re: Czarnulka odeszła za TM:(

tu brat zrobił jeszcze fajne zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 280 gości