Potrzebna karma bezdomnym zwierzętom !!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 04, 2016 21:45 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

Dziękuję za informację Tamaqua życzę zdrowia!!! U Chińczyków nie jem raz że mnie na restauracje nie stać a dwa że mam do nich hmm lekką antypatię z tego powodu jak traktują zwierzęta
Białaska postaram się zawieźć do weta jak ustalę jeszcze z naszą Fundacją do którego. Dziś byłam w pracy co prawda saszetek zostawiłam do oporu i suchej karmy i dzwonie proszę żeby dali no cóż zajeżdżam a tu ani okrucha w misce. Obok stołówki stoi wiadro z chrupkami i saszetki no ale przecież to taki wysiłek. Wzięłam ze sobą surowe mięsko i serduszka koty aż piszczały z radości. I weź tu człowieku zachoruj albo idź na urlop. Mam trochę zdjęć jutro wrzucę
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw maja 05, 2016 13:43 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

Kocia Lady pisze:Dziękuję za informację Tamaqua życzę zdrowia!!! U Chińczyków nie jem raz że mnie na restauracje nie stać a dwa że mam do nich hmm lekką antypatię z tego powodu jak traktują zwierzęta
Białaska postaram się zawieźć do weta jak ustalę jeszcze z naszą Fundacją do którego. Dziś byłam w pracy co prawda saszetek zostawiłam do oporu i suchej karmy i dzwonie proszę żeby dali no cóż zajeżdżam a tu ani okrucha w misce. Obok stołówki stoi wiadro z chrupkami i saszetki no ale przecież to taki wysiłek. Wzięłam ze sobą surowe mięsko i serduszka koty aż piszczały z radości. I weź tu człowieku zachoruj albo idź na urlop. Mam trochę zdjęć jutro wrzucę


Nigdy nie zrozumie ludzi, ktorym ciezko jest nawet nalozyc do miseczek jedzenia, ktorego nie musza przeciez kupowac, bo stoi - tylko zaserwowac :evil: Wazne, ze sami maja napchane brzuchy. Ponoc syty nigdy nie zrozumie glodnego, nawet jesli ma ponoc mozg bardziej pofaldowany i wiekszy.... :placz:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Sob maja 07, 2016 1:11 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

Kocia Lady pisze:Dziękuję za informację Tamaqua życzę zdrowia!!! U Chińczyków nie jem raz że mnie na restauracje nie stać a dwa że mam do nich hmm lekką antypatię z tego powodu jak traktują zwierzęta
Białaska postaram się zawieźć do weta jak ustalę jeszcze z naszą Fundacją do którego. Dziś byłam w pracy co prawda saszetek zostawiłam do oporu i suchej karmy i dzwonie proszę żeby dali no cóż zajeżdżam a tu ani okrucha w misce. Obok stołówki stoi wiadro z chrupkami i saszetki no ale przecież to taki wysiłek. Wzięłam ze sobą surowe mięsko i serduszka koty aż piszczały z radości. I weź tu człowieku zachoruj albo idź na urlop. Mam trochę zdjęć jutro wrzucę


Dziekuje, czekam na zdjecia! :) Milego weekendu dziewczyny! :)

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Nie maja 08, 2016 18:38 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

Mój nowy pacjent ma się dobrze, je, pije, fruwa i bierze antybiotyk, tego najbardziej nie lubi
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A to ucho Białaska:
Byłam dzięki uprzejmości Grażynki u dr wet, pobrała kawałek strupa do badania zobaczymy co niego wyniknie
Obrazek

Pani dr powiedziała że to nie wygląda na nowotwór, bardziej na jakąś chorobę autoimmunologiczną

A to jedna z moich podopiecznych bezdomniaczków kicia trzyma się swojego domku ze strypianu i nigdzie od niego nie odchodzi, będę musiała w końcu porobić jej fotki i poszukać dobrego domku:
Obrazek
Ostatnio edytowano Nie maja 08, 2016 21:46 przez Kocia Lady, łącznie edytowano 4 razy
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Nie maja 08, 2016 18:44 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

o to świetnie :)
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Nie maja 08, 2016 21:53 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

Dagmara, cioteczka, Tamaqua dzięki, że jesteście, Bogusia Tobie także także i wszystkim sympatykom tego wątku!!!!!!
W pracy to po prostu dramat, poprosiłam koleżankę żeby zniosła wodę to zniosła.....pół szklanki, a tak jak pisałam jedzenie stoi każdy łaskę robi, że w ogóle nałoży, a przeważnie nie nałoży, dwa dni sama zajechałam, miski puste kompletnie, ani ziarnka suchej karmy, a stoi pół wiadra, taka znieczulica, rozumiem, jakby ktoś musiał kupić i dać, ale tylko dać tym biednym kotom?? No cóż świata się nie naprawi, trzeba robić swoje :201461 Teraz na osiedlu muszę się czaić aż do 22 żeby nakarmić bezdomniaczki, bo powycinali drzewa i żywopłoty w pień dosłownie, więc siedzą na ławkach i obserwują, muszę czekać aż się ściemni, żeby w trzech miejscach postawić jedzonko. Sąsiedzi z bloku obok podali ponoć administrację do sądu za tę wycinkę, postaram się jutro zrobić zdjęcia pokażę przed i po, dramat po prostu, niedaleko od grudnia działa pełną parą spalarnia śmieci, obok elektrociepłownia, a oni chcą powycinać do końca 40 letnie drzewa :evil: :evil: :evil: :evil:
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Wto maja 17, 2016 23:08 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

To czekamy na zdjecia jesli juz sa oczywiscie. :)

Co nowego w Twoich zmaganiach ze swiatem kontra zwierzeta...?

ps. Ja dokarmiam tez ostatnio psy, ludzie sie czasem dziwnie patrza. ¨Ale co mnie to obchodzi¨ - jak mowi moja 4 letnia bratanica... ;)

Wazne, ze dzieci to widza, maja inna wrazliwosci i mam nadzieje, ze niektore to zapamietaja, poniewaz na to wyglada. :)

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Śro maja 18, 2016 7:23 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

brawo dla bratanicy :)
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Śro maja 18, 2016 17:34 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

U mnie nawał obowiązków i kotów jak zawsze plus jeże i ptaszek lada dzień napiszę więcej pozdrawiam wszystkich
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Śro maja 18, 2016 20:53 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

Czekamy Kocia Lady, czekamy.
Znajdziesz trochę czasu, napiszesz co u Was.

ciotka59

 
Posty: 6889
Od: Sob sie 15, 2009 15:32

Post » Nie maja 22, 2016 20:47 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

I czekamy. :) Daj znac co u Ciebie. Cioteczka Tamaqua. :)

ps. Ja mam chorego psa na leiszmanoze za to, slyszalyscie moze o tym, lub ktos z Waszych znajomych mial do czynienia?

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Nie maja 22, 2016 21:09 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

Leiszmanioza to choroba "podróżna", czy pies podróżował do ciepłych krajów np. w obrębie M. Śródziemnego?
Może pierwotniaki lub moskity (wywołujące tę chorobę) pojawiły się już w naszym klimacie umiarkowanym?
Nie daj Boże.

ciotka59

 
Posty: 6889
Od: Sob sie 15, 2009 15:32

Post » Wto maja 24, 2016 19:07 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

ciotka59 pisze:Leiszmanioza to choroba "podróżna", czy pies podróżował do ciepłych krajów np. w obrębie M. Śródziemnego?
Może pierwotniaki lub moskity (wywołujące tę chorobę) pojawiły się już w naszym klimacie umiarkowanym?
Nie daj Boże.


W Polsce juz ta choroba tez jest. Przywoza ja psy z Turcji, ktore oddelegowalismy tam z akcja ratownicza... Widocznie nie mialy zaabezpieczajacych obrozy, spot-on... :(

Przywoza ja tez wczasowicze z Wegier, Hiszpani etc etc...

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Czw maja 26, 2016 19:10 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

witam już się melduję, u mnie wszystko w miarę, chociaż ostatnio lepiej się poczułam, zarzuciłam tabletki i serce od razu dało popalić, więc znów biorę, bo nie żarty
Wczoraj i dziś "przymusowy urlop" w pracy, tak więc, pierwszy raz od 3,5 roku przejechałam się rowerem, do pracy właśnie, oczywiście nakarmić koty i powiem szczerze, że rewelacja, nogi jednak po tylu latach jazdy rowerem na długie dystanse nie odmówiły posłuszeństwa, wręcz poczułam się jak "nowonarodzona". Białasek ok, apetyt dopisuje, poza tym uszy raz trochę lepiej przysychają, raz gorzej bardziej czerwone zaognione, raz lepiej tylko suche strupki, wet zbadała te strupy i nie wyszły z nich ani grzyby, ani bakterie, czyli faktycznie choroba autoimunnologiczna, albo...?? w każdym razie cała sierść na Białasku jest taka delikatna, i wychodzi garściami, ostatnio na karku miał kleszcza, wyciągnęłam mu i została taka żywoczerwona plama na karku, także generalnie skóra i sierść u niego nie jest taka, jak u innych kotów, nie wiem, gdzie tu jeszcze uderzyć, do jakiego weta i pod jakim kątem badać??
najważniejsze że apetyt dopisuje, tylko Tygryski kilka dni w pracy nie ma, nie wiem czy gdzieś w te upały się wygrzewa, bo niestety Białasek ją "bije" i przegania, a wręcz odgania od jedzenia, tak samo było z Czarnisią ['] :( poza tym bezdomniaki w pracy jak zawsze pochłaniają każdą ilość suchej karmy, więc postawiłam też tutaj:
Obrazek

ochroniarze mówią, że Białasek każdego kota odgania od stołówki, więc tu wsypuję zawsze kilka kg suchej karmy i stawiam wodę, i tam biedaki podjadają, jak oczywiście się nie uda im podjeść mięska albo mokrej karmy, gdy akurat król Białas jest w pobliżu
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw maja 26, 2016 19:28 Re: Białostockie bezdomniaczki potrzebują karmy!

koło bloku też codziennie stawiam bezdomniaczkom i jeżom, wychodzę po 21 a czasem 21.30, bo jak pisałam powycinali drzewa i wszystko jak na dłoni:
a tu Pysia Seniorka podczas plażingu
Obrazek

Tu Tofik się opala:
Obrazek

tu stół ogrodowy a'la kocia budka-sypialnia, więc mebel funkcjonalny:
Obrazek

a tu pod świerkami widać stoją dwa domki, widać tylko jeden, a głębiej drugi tam śpią jeże
Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8089
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Abariel, Goldberg, Jamessmext, kasiek1510, Majestic-12 [Bot] i 449 gości