Sika gdzie popadnie :-((

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 17, 2004 18:00 Sika gdzie popadnie :-((

Poradzcie, co robić? Mam kotke 3 letnią z papierami il licencją hodowlaną, miała byc przeznaczona do rozmnazania, ale z różnych powdów bardzo przeciaga sie to w czasie (moja ciąża, probvemy finansowe, problem z reproduktorem i inne). Od kilku miesiecy podczas rui obsikuje mi mieszkanie, leje gdzie popadnie - tak jakby znaczyła teren? Nie jest to na tle chorobowym (zapalenie pecherza itp wykluczone). I co robic? Jednak czekac jeszcze na to krycie (to moze nawet rok lub wiecej ) czy wysterylizować? Czy sterylizacja rozwiaze ten problem? Z góry dziekuje za odowiedz. Pozdrawiam.
Monik + Daszkowska

monik

 
Posty: 13
Od: Pon lut 17, 2003 23:17
Lokalizacja: Znad morza

Post » Pon maja 17, 2004 18:11

Mialem kiedys kotke dachowca, robila to samo. Po sterylizacji przestala.

mietek

 
Posty: 14
Od: Wto mar 02, 2004 22:39

Post » Pon maja 17, 2004 18:19

Monik, nie jestem moze autorytetem w tej dziedzinie, ale skoro kotka ma już 3 lata, a czas do ewentualnej ciąży przeciągnie się o rok... nie wiem, czy to bezpieczne dla kici rodzić po raz pierwszy w wieku 4 lat. Może ktoś bardziej doświadczony się wypowie.

Rujkę możesz przerwać proverą, tylko to z kolei są hormony, a zatem również nie jest to bezpieczne dla koteczki, podawać je przez długi czas.

Więc jeśli nie zależy ci szczególnie na kociaczkach, to może sterylizacja rzeczywiście nie jest najgorszym rozwiązaniem.

A tak z ciekawości - jakiej rasy jest kicia?

Sigrid

 
Posty: 5239
Od: Śro lip 30, 2003 16:54
Lokalizacja: Praga (Południe, nie czeska niestety)

Post » Pon maja 17, 2004 19:24

Koteczka to rosyjski niebieski. Kiedyś przez pół roku dawałam jej provere, ale przestałam bo to nie jest zbyt zdrowe. Zresztą szczerze mówiąc jestem przyzwyczajona do jej "godowych miałków" i nie przeszkadza mi to za bardzo. Natomiast sikanie jest kłopotliwe ...
Monik + Daszkowska

monik

 
Posty: 13
Od: Pon lut 17, 2003 23:17
Lokalizacja: Znad morza

Post » Pon maja 17, 2004 19:34

no cóż w takiej sytuacji pozotaje albo krycie albo sterylka...

chaos

 
Posty: 65
Od: Śro kwi 21, 2004 14:53
Lokalizacja: Sopot




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, jolabuk5, kasiek1510, muza_51, Zeeni i 291 gości