Nitka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 17, 2004 16:47 Nitka

Tak sobie pomyślałam że założę wąteczek mojej Nitce :D
pochwalę się zdjęciami i zapytam doświadczonych kociarzy o kilka spraw które mnie nurtują....

Po pierwsze musze się Wam do czegoś przyznać. Jak Nitka z nami zamieszkała to planowałam że nie będę jej sterylizować tylko dam jej zastrzyki i raz pozwolę żeby miała małe. Ktoś mi powiedział że tak należy, że każda kotka powinna co najmniej raz mieć małe. Oczywiście Wasze forum skutecznie mi to z głowy wybiło, czekam na pierwsza rujke i idę sterylizować :-)

Mam natomiast z Nitka mały problem, zaczęła się ostatnio lenić i martwię się żeby się tymi kłakami nie "zatkała". Próbowałam z trawką - nic z tego, trwkę zeżre ale nie zwraca, potem sucha karma z preparatem odkłaczającym - zignorowała, a przedwczoraj kupiłam pastę odkłaczającą i niestety sama jej nie chce jeść, wymieszanej z jedzeniem też nie, więc ją wieczorem męczymy i aplikujemy jej to metodą dość na siłę.... ale mnie to generalnie gryzie, przecież nie będę jej tego wciskała do gardła na siłę.... bu. Może macie jakąś radę...

a tu zdjęcia naszego Skarba:
http://foto.onet.pl/upload/2/54/_229392_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/38/81/_229391_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/49/37/_258641_n.jpg
http://foto.onet.pl/upload/42/52/_229393_n.jpg

pozdrawiamy serdecznie
Ania i Nitka :D
Ania i Nitka
Obrazek Obrazek Obrazek

Ania i Nitka

 
Posty: 86
Od: Wto kwi 27, 2004 10:46
Lokalizacja: Chorzów

Post » Pon maja 17, 2004 16:50

Fajna miejscowe ma ta twoja kicia :D
W problemie odklaczania nie pomoge ale kitke sciskaj strasznie :lol:
7 życzeń, 7 kotów, 7 dni tygodnia

Nigra

 
Posty: 946
Od: Pt sty 16, 2004 13:37
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 17, 2004 17:05

Sprobuj dac jej takie cukierki odklaczajace Gimpeta, smieszne, w ksztalcie buziek. Moj Koci lubi je chrupac, choc na paste tez nie dal sie wczesniej skusic.
Aha, i sa rozne suche z preparatami odklaczajacymi, moze sprobuj inny rodzaj ?
Pozdrawiam,
Nuśka & Romeros

Nuśka

 
Posty: 1957
Od: Wto gru 16, 2003 0:23
Lokalizacja: Krakow

Post » Pon maja 17, 2004 17:10

Moje Maluchy lubia sie zatykac klakami i potem upiekszac mi podloge, wiec pasta jest niezbedna ;) 2 koty jedza ja bez problemow, a pozostalym trzeba wpychac na sile.
Ale jest na to szybko sposob :
Nakladam paste na palec wskazujacy prawej reki, chwytam lewa za kark. Rozwieram szczeke pozostalymi palcami prawej reki, a wskazujacy przesuwam kotu w paszczy - pasta zostaje na jezyku i okolicach :lol:

Sliczna tygrysia !!

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Pon maja 17, 2004 18:36

Piękną masz kicię Aniu :love:
Co do zakłaczania się, to nie każdy kot ma z tym problem. Jeśli kicia nie zwraca, to może nie trzeba jej od razu pastą traktować, może profilaktycznie wystarczą odkłaczające smakołyki albo jakaś inna karma odkłaczająca jej posmakuje.
Mizianki dla maleństwa :D

ina

 
Posty: 4042
Od: Śro paź 08, 2003 21:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon maja 17, 2004 18:37

ja właśnie Moni tą metodą jej ta pastę aplikuję.. ale bardzo jej się to nie podoba, a ja nie lubię jak niteczka jest nieszczęśliwa....
Ania i Nitka
Obrazek Obrazek Obrazek

Ania i Nitka

 
Posty: 86
Od: Wto kwi 27, 2004 10:46
Lokalizacja: Chorzów

Post » Pon maja 17, 2004 18:40

Hmm ale one jest nieszczesliwa tylko przez chwilke ;) Trudno, czasem trzeba zmusic do czegos kotka, dla jego zdrowia. Chociaz serce boli :lol:
Moze wyprobuj tabletki odklaczajace albo inna paste ?
Albo posmaruj jej pasta lapke - bedzie musiala sie umyc i zje przy okazji nielubiany srodek ;)

moni_citroni

 
Posty: 6548
Od: Czw sty 23, 2003 19:17
Lokalizacja: Europa ;)

Post » Pon maja 17, 2004 19:31

Pamiętam, jak Skywalkerowej ładowałam Bezopet - na łapkę, na boczek, a ona łapką trzep! i pasta na mnie, a boczkiem o mebelki, o ścianę... Przed gimpetem wiała, tylko jej ogon stał. Nie wiem, co ją ostatecznie przekonało, czy impreza z parafiną, czy cóś, ale od jakiegoś czasu już nie jest taka bojowa :wink:
...

Padme

 
Posty: 28589
Od: Pon lut 04, 2002 15:32

Post » Pon maja 17, 2004 20:11

Czarniutka wcina bezopet sama z siebie. Nie wiem czy paste dajesz te wlasnie czy gimpeta. Moze sprobuj z ta druga?

Witajcie :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84885
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon maja 17, 2004 21:17

Się powtórzę, ale nie każdy kot ma problemy z zakłaczaniem się, ja żadnych środków nie podaję poza puriną odkłaczającą, która i tak jest mieszana albo z puriną mix rybny albo z iamsem rybnym (niestety moja kota to rybny smakosz i jak ma zjeść inne suche niż o smaku ryby to musi ono co najmnie kilka dni urzędowo odleżeć w misce, jak np. zdobyte w promocji RC) i się jak do tej pory nie zatkała ani raz a był taki okres, że z niej tyle futra wylatywało, że się zastanawiałam nad produkcją kocich zabawek z tego futra. Koleżanki kota też nic odkłaczającego nie je (nawet karmy) i już prawie 2 lata żyje bez zatykania.
A tak z innej beczki: czy kicia ma żółte oczka? bo ja kocham złotookie panienki (moja ma zielone ale na wszystkich zdjęciach wychodzą żółte lub pomarańczowe :roll: więc się pytam). No i w ogóle piękna jest
Obrazek Obrazek

sabianka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4668
Od: Śro lis 26, 2003 18:34
Lokalizacja: Rybnik

Post » Pon maja 17, 2004 22:34

Dziekujemy za miłe słowa i porady :-) będzimy próbować :-)

a oczęta ma Nitka zielone, na zdjęciach przeważnie zmrużone bo pstrykałam pozyczoną cyfrówką i nie umiałam wyłączyć lampy ;-)
Ania i Nitka
Obrazek Obrazek Obrazek

Ania i Nitka

 
Posty: 86
Od: Wto kwi 27, 2004 10:46
Lokalizacja: Chorzów

Post » Pon maja 17, 2004 22:38

ojej, jaka podobna do naszej Nitki :lol:

zuzanka

 
Posty: 159
Od: Śro sty 14, 2004 18:46
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto maja 18, 2004 6:23

Cześć.
Śliczna ta twoja kicia,a z pastą spróbuj w sposob ktory pokazala mi moja wetka. Posmaruj jej nosek pasta i ona powinna to zlizać,moze jej zasmakuje i bedziesz wtedy sama jadła a jak nie to na nosek.

Pawel N

 
Posty: 229
Od: Pt lut 13, 2004 20:08
Lokalizacja: Warszawa-Natolin

Post » Wto maja 18, 2004 12:10

podnisę się egoistycznie :-)

pozdrawiam :-)
Ania i Nitka
Obrazek Obrazek Obrazek

Ania i Nitka

 
Posty: 86
Od: Wto kwi 27, 2004 10:46
Lokalizacja: Chorzów

Post » Wto maja 18, 2004 12:33

Aniu śliczna ta Twoja Niteczka! A co do odkłaczania to ja niedouczona jestem, Zojki niczym nie odkłaczam i jakoś nie zauważyłam, zeby ja gdzieś zatkało... Chciaz nie powiem, jakby tak jej mordke przytkało o trzeciej nad ranem coby mnie miaukaniem nie budziła to było by miło :lol:

Astana

 
Posty: 1117
Od: Wto sty 06, 2004 13:18
Lokalizacja: Kraków

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot] i 498 gości