kiedy kotek po sterylizacji może wyjść na dwór na smyczce ?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lut 07, 2013 16:03 kiedy kotek po sterylizacji może wyjść na dwór na smyczce ?

Cześć :) Jestem tu nowa. Witam wszystkich. Mam pytanie. Moja kotka :kotek: miała 2 dni temu zabieg sterylizacji. Jest coraz lepiej, je, pije, myje się. Ma założone szwy rozpuszczalne. Dziś miała u weta zastrzyk , antybiotyk. Kiedy będzie mogła wychodzić do ogrodu na smyczce, żeby nie doszło do zakażenia rany pooperacyjnej ? Ile dni po zabiegu może już wyjść ?

wronkaaaa

 
Posty: 2
Od: Czw lut 07, 2013 15:42

Post » Czw lut 07, 2013 17:30 Re: kiedy kotek po sterylizacji może wyjść na dwór na smyczc

W kilka dni po zdjęciu szwów - jeśli wcześniej wychodziła i jest do tego przyzwyczajona.
Jeśli nie - to poczekaj ze dwa tygodnie dłużej - albo lepiej do wczesnej wiosny, gdy będzie już cieplej.
Kotka po operacji może być osłabiona, organizm musi się zregenerować - tym bardziej że na dworze jest zimno a ma być jeszcze zimniej.
Pamiętaj też że kotka ma wygolony brzuszek, odkrytą skórę nie przyzwyczajoną do zimna - a już u kota domowego tym bardziej.
Teraz nie jest dla niej najlepszy moment na rozpoczęcie spacerów.
Poczekałabym do ocieplenia.

Blue

 
Posty: 23482
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw lut 07, 2013 19:57 Re: kiedy kotek po sterylizacji może wyjść na dwór na smyczc

Tak, jest przyzwyczajona do wychodzenia. A szwów nie będzie miała zdejmowanych, bo ma rozpuszczalne.
Ale rzeczywiście, zapomniałam o tym wygolonym brzuszku :( Chyba będę musiała poczekać aż jej trochę futerko odrośnie. Dziękuję bardzo za odpowiedź :)

wronkaaaa

 
Posty: 2
Od: Czw lut 07, 2013 15:42




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elmas, nfd i 262 gości