Prosze o POMOC!!!!!!!! Kot nie chce jeść i pić

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lut 05, 2013 8:31 Prosze o POMOC!!!!!!!! Kot nie chce jeść i pić

Witam Wszystkich
Mam problem z moim 12 letnim kocurem Wojtkiem.
W zeszłym tygodniu dziwnie oddychał więc wybrałam się z nim do weterynarza, weterynarz stwierdził niewydolność krążeniowo oddechową. Kot dostał zastrzyki. Następnego dnia po wizycie u weterynarza nastąpiły u kota kilkukrotne wymioty w ciągu dnia i w nocy.I tak było przez kolejne 4 dni. Po piątym dniu chodzenia do weterynarza wymioty ustały po podaniu zastrzyku. Dostał również glukoze. Na wczorajszej wizycie w 6 dniu lekarz stwierdził, że jest już lepiej z jego serduszkiem, że się ustabilizowało. Na pytanie czy mógłby weterynarz podać kroplówkę, bo kot nie je od kliku dni stwierdził, że nie jest jeszcze tak bardzo odwodniony i nie chce kota utopić.... Ma jednak cały czas obniżona temperaturę.
Od pierwszej wizyty u weterynarza nie chce jeść ani pić. Jest bardzo osowiały. Próbuje go nakarmić jednak każde podanie jedzenia zaraz wypluwa, z wodą jest tak samo, nie chce otwierać pyska, Wzięłam sie jednak na sposób i poje go małą łyżeczką.Widać że kot chce się napić bo siada kilkakrotnie przy misce z wodą, jednak mlasknie dwa razy i tak potrafi siedzieć kilka godzin, Nie chce pić jakby go coś zblokowało. Nie wiem juz co mam robić, żeby go jakoś przekonać do jedzenia
PROSZĘ O POMOC!!!!

marta9900

 
Posty: 3
Od: Wto lut 05, 2013 6:24

Post » Wto lut 05, 2013 9:53 Re: Prosze o POMOC!!!!!!!! Kot nie chce jeść i pić

Koniecznie zmień weterynarza!! I szybko się do niego udaj z kotem !!
Trzymam kciuki.
Obrazek Obrazek
Monia, Kuba, Hania i Bilon

KubaTST

 
Posty: 1430
Od: Nie paź 19, 2008 18:41
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lut 05, 2013 10:59 Re: Prosze o POMOC!!!!!!!! Kot nie chce jeść i pić

Wygląda na to, że kot jest w złym stanie.
Czy były zrobione badania krwi?
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34268
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto lut 05, 2013 12:26 Re: Prosze o POMOC!!!!!!!! Kot nie chce jeść i pić

Nie nie były

marta9900

 
Posty: 3
Od: Wto lut 05, 2013 6:24

Post » Wto lut 05, 2013 12:42 Re: Prosze o POMOC!!!!!!!! Kot nie chce jeść i pić

marta9900 pisze:Nie nie były

To tym bardziej biegnij do innego weta!
Obrazek
UWAGA - Angalia to IKA 6 (na FB Krystyna Kowalska) nie wysyłajcie kotów!!!
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=117164

Zofia.Sasza

 
Posty: 15958
Od: Wto wrz 09, 2008 15:02
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lut 05, 2013 12:55 Re: Prosze o POMOC!!!!!!!! Kot nie chce jeść i pić

Na jakiej podstawie wet stwierdził niewydolność krążeniowo - oddechową?
i jaką przyczynę zdiagnozował?
To nie jest coś co pojawia się znikąd. Bez zdiagnozowania przyczyny doraźne leczenie to tylko zdobycie trochę czasu i nic więcej.

Kot wymaga dokładnej diagnostyki, oceny stanu zdrowia (konieczne zdjęcia RTG w dwóch projekcjach), badań krwi.
Skoro nie je i nie pije - musi dostawać kroplówki. Karmienie na siłę kota z dusznościami zagraża jego życiu.
Trzeba mu sprawdzić nerki, wątrobę.
Niewydolne krążenie bardzo je uszkadza :(
Ale z czego ta niewydolność?

Diagnostyka, diagnostyka przede wszystkim :!: .
I nawadnianie ostrożne.
Co z tego że serce może się trochę ustabilizowało po lekach - skoro kot umrze z głodu i odwodnienia :(

Skąd jesteś??

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Wto lut 05, 2013 13:06 Re: Prosze o POMOC!!!!!!!! Kot nie chce jeść i pić

Jestem z Poznania,

marta9900

 
Posty: 3
Od: Wto lut 05, 2013 6:24

Post » Wto lut 05, 2013 14:51 Re: Prosze o POMOC!!!!!!!! Kot nie chce jeść i pić

Tu jest wątek o weterynarzach polecanych i niepolecanych z Pozniania i okolic:
viewtopic.php?f=22&t=78215
To są tylko opinie forumowiczów, ale może pomogą Ci znaleźć dobrego weta.
Kot wymaga szybkiej i skutecznej pomocy :!: Czas działa na jego niekorzyść. :(
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34268
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Śro lut 06, 2013 12:54 Re: Prosze o POMOC!!!!!!!! Kot nie chce jeść i pić

Hejka Marta
Moze sprobuj veta z ul.Naramowickiej albo dr.Przybylski on jest Nad Wierzbakiem ummm
Jak sie dzisiaj czuje kotek?
http://www.animalwet.pl/kontakt.htm
http://www.wet-klinika.com/
Trzymam kciuki. :ok:

Diana27

 
Posty: 212
Od: Pon gru 07, 2009 18:17
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro lut 06, 2013 13:22 Re: Prosze o POMOC!!!!!!!! Kot nie chce jeść i pić

Marto, musisz jak najszybciej zawieźć kota do dobrego weta, tak jak już dziewczyny podpowiadały.
To jest baaaardzo pilne :!:
Podaj w jakiej częsci miasta mieszkasz, a my podpowiemy lecznicę.
Żeby było szybciej, możesz do mnie zadzwonić, tel. 500383928
Obrazek Obrazek Obrazek
Anielko ['], Jerzyku ['], Malwinko ['], Kellusiu ['], Tymonku ['], Lolusiu['], Klaczku ['], Jaśminku ['], PiPi [']

jerzykowka

 
Posty: 12552
Od: Śro kwi 30, 2008 10:53
Lokalizacja: poznan




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 534 gości