proszę o pomoc! mój kociu dziwnie się zachowuje :<

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 31, 2013 21:05 proszę o pomoc! mój kociu dziwnie się zachowuje :<

Mam z moim kociem pewny problem na który nie wiem jak i czy w ogóle reagować. Od jakiegoś czasu Muki, śpiąc u mojej mamy na kolanach (sam przychodzi), budzi się, gryzie ją w rękę, ramię, w ten sposób, jakby w ogóle nie chciał puścić, oczy mu się robią wielkie i dzikie, miauczy (ogólnie robi do bardzo rzadko), po czym mu to mija i idzie dalej spać.
Niedawno też, kiedy bawiłam się z nim siedząc na podłodze, Muki gonił piórka/patyczek. Nagle miaucząc, dosłownie rzucił się na mnie i wbił zęby w mój kark, to zdarzyło się już kilka razy. Ostatnio w sumie dzień w dzień jak się bawimy, coś mu zaczyna przeszkadzać, robi wielkie oczy, uszy do tyłu i patrzy się na moje ramię czy plecy, po czym często właśnie próbuje tam coś zaatakować. Raz też kiedy leżał na kocu, zaczął się zachowywać jakby pokrywał kotkę, z tym samym wyrazem oczu co poprzednio, a był wykastrowany.
Nie wiem, co jest, a wszystkie te rodzaje jego zachowań zaczęły nas martwić. Na początku myśleliśmy, że może coś złego mu się śni. Później przy zabawie piórkiem, podejrzewałam, że denerwuje się, że piórka nie łapie, ale to zachowanie też zdarza mu się po złapaniu piórka/patyczka.
Bardzo proszę o jakąś poradę. pozdrawiam!

RichLittleBitch

 
Posty: 1
Od: Czw sty 31, 2013 20:54

Post » Pt lut 01, 2013 7:29 Re: proszę o pomoc! mój kociu dziwnie się zachowuje :<

EDIT: doczytałam że był kastrowany.
Jaki zapach ma jego mocz?
Ostry? Wyraźny?
Ostatnio edytowano Pt lut 01, 2013 13:42 przez Blue, łącznie edytowano 1 raz

Blue

 
Posty: 23494
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Pt lut 01, 2013 7:32 Re: proszę o pomoc! mój kociu dziwnie się zachowuje :<

Mówisz, że był kastrowany? Hm... a u sprawdzonego weta? Czytałam, że czasem jedno jajeczko może być schowane i unika eksmisji w trakcie ciachania :wink: . A jeśli nie to... w jakim wieku był kastrowany? Chociaż skoro to nowe zachowanie to nie powinno mieć znaczenia... Tu przydałoby się spotkanie z behawiorystą chyba, a na chwilę obecną proponowałabym konsultację z innym polecanym wetem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Hebi

 
Posty: 541
Od: Wto cze 26, 2012 14:47
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pt lut 01, 2013 12:37 Re: proszę o pomoc! mój kociu dziwnie się zachowuje :<

Kocur może być wnętrem, ale wtedy weterynarz powinien ustalić gdzie się znajduje jądro, które nie zzstąpilo i je usunąć, bo nie usunięte może zezlośliwieć.

felin

Avatar użytkownika
 
Posty: 26000
Od: Wto sty 06, 2009 0:04
Lokalizacja: Wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 534 gości