Dziwny zwyczaj kuwetoywy kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 30, 2013 11:28 Dziwny zwyczaj kuwetoywy kota

Witam. Jestem właścicielem młodej, nieco ponad półrocznej kotki. Początkowo wszystko było w porządku jeśli chodzi o korzystanie z kuwety, cały nakład trafiał tam gdzie trzeba. Jednakże ostatnimi czasy zaczęliśmy znajdować jej kupki na podłodze wokół kuwety a czasem troszkę dalej, ale też nie wszystkie bo i w kuwecie znajdowaliśmy czasem całą partie. Początkowo sądziliśmy ze robi to złośliwie lub jakiś inny powód sprawia że przysiada między butami lub na dywanie ale udało nam się zaobserwować dziwne zjawisko. Kot wchodzi do kuwety i zaczyna tam robić kupkę, ale wyskakuje z niej zanim skończy w efekcie czego reszta ląduje na podłodze. Wydaje mi się ze sama zainteresowana jest zawstydzona tym stanem rzeczy. Czy ktoś z was zauważył coś podobnego?

Ten zwyczaj pokrywał się mniej więcej z następującymi wydarzeniami:
- Zmiana kuwety na większą, z innym kolorze ale tego samego typu i z tego samego sklepu i materiału.
- Przeprowadzka do innego, bardziej zatoczonego mieszkania: wcześniej kuweta stała w mało uczęszczanym, cały czas ciemnym przedpokoju, teraz w przedpokoju jest znacznie widniej i znacznie więcej osób nim przechodzi.
- Zmiana diety: poza karmą którą jadła wcześniej dostaje znacznie więcej mięsa (kurczaczek gotowany, szynka, mielonka, masło, nawet biały ser!) i innych delikatesów bo więcej osób daje się nabrać na jej sępienie, aczkolwiek nie zauważyłem żeby jej stolec jakoś różnił się od wcześniejszego.

Z góry dziękuję za pomoc ja oraz sama zainteresowana.

yoda_87

 
Posty: 2
Od: Śro sty 30, 2013 11:12

Post » Śro sty 30, 2013 12:08 Re: Dziwny zwyczaj kuwetoywy kota

Mój kocurek tak czasami ma, ale on się zawsze spieszy i po prostu nie starcza mu cierpliwości na dłuższy pobyt w kuwecie :?

yoda_87 pisze:wcześniej kuweta stała w mało uczęszczanym, cały czas ciemnym przedpokoju, teraz w przedpokoju jest znacznie widniej i znacznie więcej osób nim przechodzi.


U nas też w zasadzie kuweta w przedpokoju, ale u nas nie to jest powodem, chyba. Bo tak jak pisałam powyżej tylko czasami wybiega z kuwety zanim skończy.
Ale fakt koty lubią mieć zapewnioną dyskrecję w czasie załatwiania się.

Poczekaj jeszcze trochę i poobserwuj. Czasami tak się zdarza jak kot ma lekkie zatwardzenie.
Obrazek
"Uchroń mnie przed wrogiem, który ma coś do zyskania, i przed przyjacielem, który ma coś do stracenia...'' T.S.Eliot'

zunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 8515
Od: Śro lut 15, 2006 11:55
Lokalizacja: chorzów

Post » Śro sty 30, 2013 20:29 Re: Dziwny zwyczaj kuwetoywy kota

Jeszcze jedna rzecz wchodzi w rachubę. Kotka kilkumiesięczna. Po sterylizacji, czy przed?

MaybeXX

Avatar użytkownika
 
Posty: 9628
Od: Pon sie 13, 2007 17:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post » Śro sty 30, 2013 20:31 Re: Dziwny zwyczaj kuwetoywy kota

MaybeXX pisze:Jeszcze jedna rzecz wchodzi w rachubę. Kotka kilkumiesięczna. Po sterylizacji, czy przed?

też o to miałam zapytać.Pewnie przed,
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55360
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 30, 2013 21:32 Re: Dziwny zwyczaj kuwetoywy kota

Kuweta jest kryta czy otwarta?
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sty 30, 2013 21:50 Re: Dziwny zwyczaj kuwetoywy kota

Ja niestety miałem bardzo smutne doświadczenia właśnie z taką sytuacją.

Mój kotek miał zatwardzenia i wyskakiwał z kuwety, a kupa poza kuwetą.

Sprawdź konsystencję kupy.

natalian

 
Posty: 846
Od: Śro sty 16, 2013 12:04

Post » Śro sty 30, 2013 22:51 Re: Dziwny zwyczaj kuwetoywy kota

Kuweta odkryta, myślałem żeby ją zabudować troszkę jakąś formą budy by zapewnić jej odrobinę prywatności.
Kotka jeszcze nie sterylizowana, czy to może mieć wpływ?
Kupka wydaje mi się dokładnie taka jak wcześniej.

yoda_87

 
Posty: 2
Od: Śro sty 30, 2013 11:12

Post » Śro sty 30, 2013 23:06 Re: Dziwny zwyczaj kuwetoywy kota

Jeśli to kwestia prywatności, zakryta kuweta, nawet bez klapki, czy zabudowanie obecnej może pomóc ale pewności nie ma :? . Jeśli jednak nie ma możliwości przeniesienia kuwety w bardziej spokojne miejsce (kryta kuweta z pochłaniaczem zapachów w żwirku może być mało uciążliwa dla ludzi :wink: ) , tobym spróbowała. Czy jest jakaś zależność miedzy wyskakiwaniem z kuwety a obecnością kogoś w przedpokoju?

Co do sterylizacji, nie wiem czy jest zależność, bo się z tym nie spotkałam - raczej kotka sikała poza kuwetą, ale pewnie też możliwe.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Goldberg, kasiek1510 i 418 gości