Gloriowy budzik

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto sty 29, 2013 10:08 Gloriowy budzik

Hej :) mam problem z moją roczną kotką Gloria. Zacznę może od tego,ze w domu są dwie kotki dwuletnia Dzidzia i roczna Gloria. Dzidzia jest kotem pieszczochem, jak tylko ktoś usiądzie ona wskakuje na kolana i mruczy, śpi z nami całą noc i koniecznie na mnie albo na moim chłopaku. Natomiast Gloria to taka troszkę księżniczka, wszystko musi być tak jak ona chce, inaczej mega foch. Ona decyduje kiedy czas na przytulanki i głaskanie. Ja to jak najbardziej szanuje, ma swój charakterek i ok. Ale problem pojawia się, kiedy Gloria o 5 rano nie życzy sobie żebyśmy dłużej spali, dotyczy to zarówno mnie i mojego faceta jak i drugiej kotki. Gloria drze się jak oszalała i strasznie drapie łóżko na którym śpimy. Czasem wstaję, biorę ja na ręce i wyglądamy przez okno czy bawimy się, Gloria po 10-15 min się nudzi i idzie sobie np. na fotel, ja wracam do łóżka i wszystko od nowa. Próbowaliśmy to ignorować, odpychać ja delikatnie od łóżka, ale kompletnie nic nie działa. Jak tylko oboje wstaniemy, kotka przestaje drapać i nagle zajmuje się sobą. Już nie wiem co mam robić, miski pełne,kuwety czyste. Jakieś pomysły? Wstajemy z chłopakiem do pracy chwile po 6 i pobudka godzine wcześniej przez 7 dni w tygodniu potrafi w końcu człowieka zdenerwować. Dodam,ze oboje bardzo kochamy nasze kotki, codziennie im to okazujemy (ja nawet im to mówię) są trochę rozpieszczane to fakt, ale w taki sam sposób, a obie zachowują się zupełnie inaczej. Już nie wiem Jak oduczyć Glorinke pobudek :( Będę wdzięczna za jakieś rady.

Gloria008

 
Posty: 2
Od: Wto sty 29, 2013 9:52

Post » Wto sty 29, 2013 10:32 Re: Gloriowy budzik

Może by się przydała tak kula-smakula? Do środka wsypuje się trochę chrupek i kot ma zajęcie turlając kulę tak, żeby chrupki pojedynczo wypadały. Tylko wtedy trzeba na noc schować miskę, bo jak kotka będzie najedzona, to nie zainteresuje się jedzonkiem w kuli.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33234
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto sty 29, 2013 10:37 Re: Gloriowy budzik

MB&Ofelia pisze:Może by się przydała tak kula-smakula? Do środka wsypuje się trochę chrupek i kot ma zajęcie turlając kulę tak, żeby chrupki pojedynczo wypadały. Tylko wtedy trzeba na noc schować miskę, bo jak kotka będzie najedzona, to nie zainteresuje się jedzonkiem w kuli.




Mam taką, ma nawet dwie rożne wielkości dziurek, przez które wypada jedzonko, ale zainteresowanie żadne, nawet próbowałam na początek dać tam mokre jedzonko,żeby zapachem kusiło i też nic, obie totalnie zlewają kule-smakule..

Gloria008

 
Posty: 2
Od: Wto sty 29, 2013 9:52




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: raksa i 308 gości