Norbi [']

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lut 27, 2013 9:31 Re: Norbi [']

Obiecałam sobie, że się tu nie wpiszę, jednak zrobię to.
Grażyno. Gdyby Twoje oskarżanie mnie miało ulżyć Ci w bólu, to ok, możesz to robić do woli. Jednak zarzuciłaś mi kłamstwo, a to nie jest prawdą.
Nie okłamałam Cię mówiąc Ci, żeby nie ruszać tematu anemii. Wiem, że wyniki spadały, ale wg mnie nie było to powodem do interwencji w tej chwili. To nie jest matematyka jak piszesz, ani proste dodawanie. Nie będę się wdawać w szczegóły, ale to po prostu nie jest tak. Oczywiście Twoja hipoteza o hemobartonellozie może być prawidłowa. Jednak przy rozmazie krwi, który był zlecany, laboratorium poinformowałoby nas o jej obecności na krwinkach (zawsze tak robią). Takiej informacji nie było. Kolejna informacja to taka, że owszem hemobartonellozę da się stwierdzić pośmiertnie, odpowiednim badaniem. Stąd był pomysł o pośmiertnym pobraniu krwi z serca kota. Był to pomysł, nie prosiłam o to lekarzy z lecznicy, w której umarł Norbi, wbrew temu co twierdzisz. Myślę, że o tym powiedziała Ci Aneta, a Ty napisałaś, że lekarz Ci tak powiedział.
Nikt mi nie sugerował transfuzji krwi dla Norbiego. Nawet gdyby to zrobił, nie zostałaby ona przeprowadzona, bo nie robi się jej przy takich wynikach.
Badanie serca - rozumiem, że chodziło o badania genetyczne na HCM. Osłuchowo serce było w porządku. Badania genetyczne choroby typowej dla maine coonów (bo rozumiem, że to że był długowłosy zasugerowało komuś, że ma takie rasowe pochodzenie) moim zdaniem nie było konieczne.

Po bardzo lakonicznej rozmowie z lekarzem leczącym Norbiego, w której nie było słowa o hemobartonellozie, a uzyskanie jakichkolwiek konkretnych informacji okazało się niemożliwe nie mam żadnych wniosków, co do przyczyny śmierci kotka. Jedno jest pewne. Nie oskarżałam Ciebie. Jeśli słyszałaś naprawdę tę rozmowę, to z pewnością słyszałaś tez uwagi Pani doktor na Twój temat. Tym bardziej zadziwiające jest dla mnie to, że lekarzy, którzy zachowali się bardzo nieprofesjonalnie informując Cie o rozmowie ze mną ( w moim odczuciu nie powinni tego robić właśnie po to, żeby nie rozbudzić w Tobie uczuć, które teraz Tobą władają) uznajesz za wyrocznię, a osoby, które przez 6 tygodni nosiły Norbiego na rękach obwiniasz za wszystko. Ale ok, Twoje prawo.

Tak jak napisałam, możesz winić mnie za śmierć kota, jeśli przyniesie Ci to ulgę w bólu, ale nie rozmijaj się z prawdą, jednocześnie zarzucając mi kłamstwo.

Chyba naprawdę napiszę książkę dla lekarzy weterynarii absolwentów pt: "Dlaczego nie pomagać bezdomnym zwierzętom". Coraz bardziej rozumiem dlaczego moi koledzy pukają się w głowę, kiedy widzą co robię.

Więcej nie wypowiem się w tym wątku, cokolwiek by nie zostało tu napisane.

CoolCaty

 
Posty: 7701
Od: Śro sie 10, 2005 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro lut 27, 2013 9:43 Re: Norbi [']

Przykre to wszystko ...

CoolCaty, jestem całym sercem z Tobą ...
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Śro lut 27, 2013 9:45 Re: Norbi [']

kwinta pisze:Przykre to wszystko ...

CoolCaty, jestem całym sercem z Tobą ...

Ja też.
Moi weci też się pukają w swoją głowę lecząc nasze bezdomne koty.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55379
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro lut 27, 2013 10:01 Re: Norbi [']

Duszek686 pisze:
Ponieważ zniknął sens istnienia tego wątku - poprosiłam Moda o jego zamknięcie

Dziękuję wszystkim raz jeszcze za ogromne zaangażowanie w pomoc Norbiemu, za wsparcie i bycie z nami.

Norbi[']
Jesteś w moim sercu. Niezapomniany.


Nie wiem do kogo napisałaś, ale zamykam.

[']['][']
Śpij Norbi Koteczku.
Ty już wiesz ilu osób Cię pokochało.
[*] 7.03.1992-18.03.2004[']
Należało wdać się w awanturę. :(
Gdziekolwiek jesteś ...♥♥♥
KARINKA[*]15.06.2003-13.10.2008['] MACIUŚ[']5.05.2011 KUBUŚ[']26.07.2011 MRUŻKA[']27.03.2013
:cry: :cry: :cry:

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 128 gości