Szarusia Dzikuska -jak oswoić

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 27, 2013 21:03 Szarusia Dzikuska -jak oswoić

Witam! Od września 2012 dokarmiałam kotkę , która przychodziła przy wejściu do mojej pracy, czekał zawsze o 07:15 na miseczkę jedzenia. Nie podchodziła, ale reagowała na wołanie a potem na imię Szarusia. Po 2 m-cach potrafiła na chwilę przytulić się do ręki, ale nie dawał się pogłaskać. Nadeszła zima i mogłam po świętach zabrać Szarusię do domu. Udało mi się ją złapać gdy dawałam jej jeść/ugryzła mnie i podrapała , ale nie trwało to długo/ . Po przyniesieniu do domu zostawiłam ją w otwartym transporterku , schowała się szybko pod łóżko i tak się chowa od 2 tyg. na szczęście je i pije , szybko znalazła kuwetę. Wchodzę do pokoju, w którym siedzi schowana, rozmawiam, "kiciam" i nic. Próbowałam zajrzeć do niej to "prychnęła". Teraz jest pod fotelem z narzutą ,tak że nawet nas nie widzi . Chodzimy w domu "na palcach" i nie wiemy jak ją oswajać. Nic o niej nie wiem, wygląda na dorosłą i jest piękna szara z białym krawacikiem i skarpetkami, białym na końcu ogonkiem i ma szmaragdowe oczy. Czytałam już porady, by nie patrzeć kotu w oczy, schylać się, podawać smakołyki , ale ona je tylko suche i pije wodę. Kupiłam prep. kocimiętki w aerozolu, myszki zapachowe i na razie nic.
Miałam już kotę w domu przez 4 lata, też dorosłą, przygarniętą ze śmietnika, ale znałam ją 2 lata i szybko się zadomowiła, ale dopiero po 3 latach zaczęła wchodzić nam na kolana , a na ręce nie dała się wziąć, spała z nami i była naszą wielką radością, niestety zachorowała na zapalenie płuc i nie poradziła sobie z infekcją mimo leczenia, odeszła w kwietniu 2012.
Czy coś możecie mi doradzić? Wiem, że każdy kotek jest inny, ale nie chciałabym jej jeszcze bardziej wystraszyć ,a nie wiem jak zdobyć jej zaufanie. Pozdrawiam.

elix

 
Posty: 16
Od: Sob lis 25, 2006 10:36

Post » Nie sty 27, 2013 21:34 Re: Szarusia Dzikuska -jak oswoić

Polecam Feliway dyfuzor do kontaktu. Nie jest bardzo drogi, a często naprawdę pomaga.

mapi_

 
Posty: 826
Od: Wto sie 07, 2012 22:17

Post » Nie sty 27, 2013 22:02 Re: Szarusia Dzikuska -jak oswoić

Zaraz wytłumaczę, bo rok temu zadawałam to pytanie patrząc na kilkumiesięczną Michelle. Czarna, mała z parkingu na Grochowie, chora na wszystko.
To recepta jest taka: zabezpieczyć kocie potrzeby, wyleczyć, karmić odpowiednio, bawić się z kotem (laserek, piórka na wędce itp.), głośno zachwycać się urodą kotki, nigdy nie krzyczeć i nie karcić.

Poczekać 12 miesięcy i będzie super.

Mam pełne ręce Michelle :1luvu:
Jestem kotem

Soseki Natsume

lamiglowka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1133
Od: Pt paź 08, 2010 13:07
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Clarazkarar, Google [Bot], masseur, nadina i 237 gości