Oswojenie kota z psem, a silny charakter kota

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 27, 2013 19:56 Oswojenie kota z psem, a silny charakter kota

Witajcie,

mam problem i mam nadzieję, że coś mi podpowiecie :)

Od dwóch lat mam kotkę, pod którą podporządkowuję (pewnie jak większość z nas:>) jakąś część swojego życia. Mieszkamy z mężem i kotką w swoim mieszkaniu. Jednak za jakiś czas będziemy musieli przenieść się na okres kilku miesięcy do innego mieszkania, w którym znajduje się jedna osoba i pies. Pies nie jest nam obcy, kiedyś tam mieszkaliśmy, jednak sporo przed kotem. I tu pojawia się problem: czy jest jakaś szansa żeby zwierzaki się zatolerowały? Pies jest typowym dziamgaczem, szczeka na wszystko, jest mniejszy niż kot i okropnie zazdrosny o wszystko. Kotka z kolei nie lubi właściwie nikogo poza nami, najczęściej przylepia się do mnie i ciamka, innych obserwuje z odległości. W związku z moim przywiązaniem do kotki jestem w stanie zapłacić większe pieniądze za mieszkanie, gdzie nie będzie lokatora, jednak opcja pierwsza jest dla nas bardzo korzystna. Próba ich zaznajomienia nie będzie dla nich traumą?

Dodam, że jest też opcja izolacji zwierzaków w osobnych pokojach, jednak nie wiem czy na dłuższą metę nie będzie to męczące...

Edit: Kilka lat temu mieszkając jeszcze z tym psem znalazłam pod blokiem kotka (na szczęście po chwili znalazł się właściciel). Pamiętam, że chciałam je zapoznać i początkowo maluch był wystraszony, a pies mył go i doglądał, nie trwało to jednak dłużej niż 5 minut, ponieważ kot syknął a pies uciekł w popłochu i szczekał. Może to zachowanie coś podpowie..

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady, Karolina

kociara_wro

 
Posty: 39
Od: Nie lut 27, 2011 17:23

Post » Nie sty 27, 2013 21:57 Re: Oswojenie kota z psem, a silny charakter kota

W sumie to, każdy kot jest indywidualny..
Ja mam 8 kotów i 2 psy.
Kiedy Nela<pies>była malutka Ciśka<kot, o bardzo silnym charakterze, dominuje> nie potrafiła jej zaakceptować; wręcz ją atakowała.
Ale inne koty totalnie zlewały psa i nic złego jej nie robiły.

Jeżeli kotka jest 'ostra', to raczej bałabym się, że zrobi krzywdę psu.

Duże znaczenie ma też wiek kotki. Im młodsza- tym szybciej ją przyzwyczaisz :wink:

minunia

 
Posty: 17
Od: Pt paź 19, 2012 10:48

Post » Nie sty 27, 2013 23:53 Re: Oswojenie kota z psem, a silny charakter kota

Kotka ma dwa lata, więc jeszcze względnie młoda jest.. :) Ogólnie jest miziasta, godzinami potrafi mnie ciamkać, ale jak przychodzą obcy to trochę się zmienia - najpierw chowa się po kątach, a jak ktoś ją zaczepia to oddaje łapami, więc najłagodniejsza chyba nie jest niestety... Nie wiem co robić, oj nie wiem.

kociara_wro

 
Posty: 39
Od: Nie lut 27, 2011 17:23

Post » Wto sty 29, 2013 23:55 Re: Oswojenie kota z psem, a silny charakter kota

Wydaje mi się, że spoko, da radę.
Ale baz zmuszania. Jaką ona i pies ustanowią sobie granicę na początku, tak Wy- nie przeginajcie i nie zmuszajcie ich do niczego, poprzez "obwąchiwanie się" na chama.
I może lepiej w razie "w" obciąć kotece pazurki :wink:

minunia

 
Posty: 17
Od: Pt paź 19, 2012 10:48




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga909, Chanelka, jolabuk5, kasiek1510, magic99, magnificent tree, Zeeni i 516 gości