kot o dziwnym zachowaniu - prośba o wytłumaczenie go

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 27, 2013 11:38 kot o dziwnym zachowaniu - prośba o wytłumaczenie go

Witam, chciałabym zapytać o swojego kota, bo jego zachowanie mnie trochę niepokoi. Najpierw opiszę jego historię. Kot jest adoptowany. Najpierw był w schronisku na Paluchu, tam był chory (miał jakiegoś grzyba). Wzięty z DT w Warszawie. W jego dokumentacji jest napisane, że jest wykastrowany. Natomiast jego zachowanie nie wskazuje (jak dla mnie) na to, że jest kastratem.

Mamy dwa koty, są mniej więcej w tym samym wieku i bardzo się kochają (śpią razem, myją się, podnoszą alarm gdy przypadkiem jednego zamknie się w innym pomieszczeniu itp). Natomiast ich charaktery są zupełnie inne. Jeden (tj. bury kot z działek) jest kotem bardzo spokojnym pozwalającym na wszystko wszystkim, często śpi do góry kółkami. Drugi (schroniskowy) jest kotem płochliwym, bardzo nieufnym do obcych, polującym i .... współżyjącym z miękkimi przedmiotami! Właśnie to mnie martwi. Wydaje mi się, że nie jest to zachowanie typowe dla kota wykastrowanego.

Miałam kiedyś kota jako dzieciak, znalazłam go na podwórku i zatachałam do domu. Weterynarz mówił, że kot komuś uciekł i że jest wykastrowany. Maciek też wykorzystywał miękkie przedmioty do tych celów. Później okazało się, że kot nie był kastratem tylko, że jego jądra nie zeszły do moszny - tak mi to wytłumaczono jako dziecku.

Problem w tym, że w dokumentacji z Palucha jest napisane, że kot u nich był wykastrowany. A on kopuluje (przepraszam za słownictwo) ze swetrami, poduszkami i innymi miłymi w dotyku pluszowymi rzeczami. Przyłapany i odstraszany później się tam myje.Dokładnie tak samo robił Maciek tylko, że częściej.

Bardzo Was proszę poradźcie mi coś w tym temacie.
Rudy jest kotem, który poza tym nie przejawia ani agresji, ani nie sika gdzie popadnie (nie znaczy terenu), zachowuje się jak kot kastrowany poza tą jedna rzeczą.

Trzej różni lekarze twierdzą, że kot ugniata rzeczy bo jest zabrany za wcześnie od matki - to rozumiem. Ale wszyscy trzej również twierdzą, że kot jest kastratem.

Druga sprawa, to bardzo nieprzyjemny zapach i zaczerwienione dziąsła u niego. Nasz weterynarz chce go pozbawić wszystkich zębów! Czy to konieczne? Morfologia w normie.


Proszę o radę.

Pozdrawiam

tym

 
Posty: 2
Od: Nie sty 27, 2013 11:32

Post » Nie sty 27, 2013 11:44 Re: kot o dziwnym zachowaniu - prośba o wytłumaczenie go

Witaj na forum :)
Fajnie, że pomogłeś biedakowi ze schroniska. Skoro 4 wetów twierdzi, że to kastrat, to pewnie tak jest. Wnętrostwo chyba może wykluczyć przy pomocy USG, jeśli masz wątpliwości. Wnętra trzeba koniecznie wykastrować.
Pytanie pomocnicze: jak czuć mocz? Podobnie jak drugiego kota?
Mój eks-tymczas, kastrat od lat, lubi sobie ulżyć na polarowym kocyku. To zachowanie zdarza się u kastratów i w zasadzie niczemu nie szkodzi. Możesz chować rzeczy, których zniszczenia się obawiasz (delikatne tkaniny itp. )

Co do paszczy, jakie jest rozpoznanie? Czy nie wystarczy na początek usunięcie kamienia? Usunięcie zębów bywa konieczne przy plazmocytarnym zapaleniu dziąseł. Koty radzą sobie bez zębów. Ale warto upewnić się, ze to nie zwykły stan zapalny od kamienia.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Nie sty 27, 2013 12:22 Re: kot o dziwnym zachowaniu - prośba o wytłumaczenie go

Może warto go podpuścić? nie wiem czy tylko wykonuje ruchy czy moczy te przedmioty. Maciek je moczył i pachniały specyficznie.

Ladro nie wytwarza praktycznie żadnego zapachu. Kuweta nie "pachnie" moczem. Jeśli wiesz o czym mówię. Zapach nie jest ostry.

Jego zęby mają nalot, ale nie duży jak powiedziała Pani. Ma ciemniejsze plamki na wargach od wewnętrznej strony. Nie chciałabym go pozbawiać zębów... zapach przypomina rybę wędzoną. Idzie wytrzymać. Ale jeśli nie będzie innego wyjścia będę do tego zmuszona... to usunę mu zęby.

http://digart.img.digart.pl/data/img/vo ... 268931.jpg

na pierwszym planie Ladek.

tym

 
Posty: 2
Od: Nie sty 27, 2013 11:32




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 474 gości