Stress test dla kotów-czy to badanie jest dostępne w Polsce?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 06, 2013 18:06 Stress test dla kotów-czy to badanie jest dostępne w Polsce?

Spotkałam się w necie z informacją na temat opracowanego w Japonii stress testu dla kotów i psów. Tutaj jest krótka notka http://www.catchannel.com/news/pet-stress-test.aspx
Do poduszki na łapce przyklejany jest plasterek, który bada poziom (skład?) potu i na tej podstawie można stwierdzić poziom stresu. Dla mnie jest to bardzo ważna sprawa, ponieważ bardzo chciałabym wiedzieć, czy np. w czasie leczenia kot cierpi, czy odczuwa duży ból. One nigdy nam nie powiedzą jakie jest natężenie bólu. Koty jako drapieżniki starają sie ukryć, że boli. Dopiero ból nie do zniesienia daje takie objawy, że można poznać, że kota boli. W zależności od poziomuj bólu podejmuje się decyzje...

Czy ktoś z Was spotkał się z tego rodzaju testem?

Falka

 
Posty: 32596
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Nie sty 06, 2013 18:55 Re: Stress test dla kotów-czy to badanie jest dostępne w Pol

Informacja o plastrach jest z 2007 r.
Znalazłam też stronę http://www.lifecare-giken.co.jp/en/goods/index4.html
ale więcej informacji nie widzę.
Z drugiej strony, tak sobie myślę, jak przykleisz coś kotu na łapie - to każdy się zestersuje :roll:
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Pon sty 07, 2013 13:56 Re: Stress test dla kotów-czy to badanie jest dostępne w Pol

Skądinąd wiem, że nadal się takich testów używa ale nie słyszałam, żeby w Polsce, ktokolwiek je stosował. Szkoda. Zawsze to jakaś informacja o stanie i samopoczuciu kota.

Falka

 
Posty: 32596
Od: Pon lut 04, 2002 17:01
Lokalizacja: Praga

Post » Wto sty 08, 2013 6:58 Re: Stress test dla kotów-czy to badanie jest dostępne w Pol

W Japonii wykonuje się ten stres test powszechnie i często od tego zależy kierunek leczenia albo powrót kota do domu.

AnnyLee

 
Posty: 252
Od: Czw maja 12, 2011 10:16




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 522 gości