SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt sty 04, 2013 21:16 SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

Uprzejmie proszę wszystkich o pomoc. Potrzebuję szybko sprawdzonych montażystów siatki balkonowej. I co ważne - niedrogich...

Przeprowadzam się do nowego mieszkania, balkon jest ogromny, trzecie piętro, a pod spodem goły beton :(

Rozmawiałam z facetem z siatkadlakota.pl, ale to wyszłoby około 4000 zł, masakra.

Czy ktoś może mi coś polecić?

Elizabeth R

 
Posty: 4
Od: Pt sty 04, 2013 21:10

Post » Pt sty 04, 2013 22:45 Re: SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

najlepiej napisz w jakim wieku sa koty (młode częściej wspinają się po siatce i lubią przegryzać), z jakich zabezpieczeń do tej pory korzystałaś, jak wygląda balkon?
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

Post » Sob sty 05, 2013 10:11 Re: SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

Dziewczyny około 2 lat, obie kompletne wariatki latające po ścianach.

Balkon - 20m2, odsłonięty z trzech stron, balustrada z metalu i szkła, pomiędzy podłogą a balustradą duża przerwa, rękę można wsadzić.

Elizabeth R

 
Posty: 4
Od: Pt sty 04, 2013 21:10

Post » Sob sty 05, 2013 12:03 Re: SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

jak koty latają po ścianach to zwykła siatka odpada, zostaje pewnie metalowa :roll:
a myślałaś żeby samemu zrobić? wtedy płacisz tylko za materiały i ewentualnie za zgrzewkę piwa dla TZa, wujka lub pomocnego sąsiada "złotej rączki" :wink:
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

Post » Sob sty 05, 2013 12:41 Re: SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

Sama nie dam rady, balkon jest bardzo duży. Pomyślałam, że wśród Was znajdzie się ktoś, kto takie rzeczy ma w małym palcu i kogoś mi poleci ;)

Elizabeth R

 
Posty: 4
Od: Pt sty 04, 2013 21:10

Post » Sob sty 05, 2013 13:01 Re: SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

Co prawda mieszkające z nami koty są raczej naziemne i na balkonie mamy zwykłą siatkę z Zooplusa to owszem, na początku próbowały włazić na taką siatkę. Ponieważ nie jest ona naciągnięta tylko luźno zwisa, kot nie jest w stanie po niej się wspiąć, bo się dynda ;) i odpuszcza. Fakt metalowa jest bezpieczniejsza tym bardziej przy takim dużym balkonie.

Tu patrzyłaś? http://miau.pl/zabezpieczenia/
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

Post » Sob sty 05, 2013 13:14 Re: SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

osobiście też mam z zooplusa - najtańszą siatkę żyłkową i świetnie się sprawdza, ale nasze kocury to raczej "lwy kanapowe" :wink:
Obrazek Obrazek

ewexoxo

 
Posty: 4108
Od: Nie wrz 12, 2010 10:38

Post » Sob sty 05, 2013 14:56 Re: SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

Jest kilka rozwiązań, można kupić siatkę z zooplus (ja polecałbym wzmocnioną, bo mój kocur żyłkę przegryza w ułamek sekundy i ta wzmocniona dopiero zapewniła jakiś poziom zabezpieczeń), jeżeli nie ma możliwości zrobienia otworów pod kołki montażowe, to trzeba podgłówkować z montażem.

Można się udać w niedzielę na Dworzec Świebodzki, są tam faceci którzy wykonują bardzo mocne siatki rybackie no i one też bedą raczej nie do sforsowania dla kotów (tylko wyraźnie dać im do zrozumienia, by nie zrobili siatki w kształcie rombu, mi się taka zdarzyła i było nieprzyjemnie bo musiałem taką oddać), co do montażu problem jest podobny co przy siatce Trixie (czyli tej z zooplus).

Można się też udać na ulicę Obornicką 78 (sklep Stop-Ptak), w którym jest dosyć niezły wybór siatek i sam kupiłem tam w końcu balkonówkę z zamiarem samodzielnego montażu na ściągaczach plastikowych (nie miałem możliwości zrobienia otworów w elewacji).

Dla osób wolących skorzystać z usługi z montażem polecałbym http://www.grale.com.pl/WITAMY/

P.S -> Siatkę Trixie wzmocnioną montowałem w oknie starej kamienicy, balkonowa z Obornickiej była w nowym budownictwie...
Ostatnio edytowano Sob sty 05, 2013 14:58 przez landu, łącznie edytowano 1 raz
Kociarz :)

landu

 
Posty: 122
Od: Wto lip 20, 2010 18:05
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob sty 05, 2013 14:57 Re: SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

http://www.osiatkowania.pl/ zorientuj się tutaj ... :ok:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob sty 05, 2013 20:46 Re: SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

kwinta pisze:http://www.osiatkowania.pl/ zorientuj się tutaj ... :ok:


Oj, tu jest strasznie drogo... Na moim balkonie wyszłoby około 8000 zł!

Ta firma GRALE - dziękuję, tutaj bym spróbowała, al na stronie jest informacja o zawieszeniu działalności :(

Nie znacie może kogoś, kto robi takie rzeczy, umie, zna się, robi solidnie i chciałby sobie zarobić?

Elizabeth R

 
Posty: 4
Od: Pt sty 04, 2013 21:10

Post » Nie sty 06, 2013 16:51 Re: SIATKA BALKONOWA WROCŁAW - POMOCY!

Wejdź na wrocławską stronę www.kociezycie.pl
Działa tam chłopak, ktory zajmuje się osiatkowaniem balkonów i okien.

Klusek

 
Posty: 221
Od: Pon sty 21, 2008 20:34
Lokalizacja: Wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 472 gości