Co robić, żeby kociak zasypiał i przesypiał noc?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 10, 2012 11:46 Co robić, żeby kociak zasypiał i przesypiał noc?

witam!

od niedawna mam kociaka. weterynarz ocenił, że ma teraz 7-8 tygodni.
Nie mam z nim problemow, jest zdrowy, czysty i je.
Nie wiem tylko co zrobić, żeby wieczorem go uśpić. Czytałem, żeby dużo się z nim bawić, więc tak robie i to przed samym pójściem spać.
Kociak po zabawie jest bardzo zmeczony, wiec kładę go do jego łóżka, tam ma kocyk i maskotki. Kociak zasypia (takie mam wrażenie) i śpi dopóki jestem przy nim. Jak idę położyć się do swojego łóżka, to wstaje, zaczyna chodzić po pokoju i miauczeć. Wtedy wstaję, zanoszę go na jego posłanie, chwilę jest spokój i potem znowu to samo.
Co robić, żeby kociak zasypiał i przesypiał noc?
Ostatnio edytowano Pon gru 10, 2012 18:15 przez alix76, łącznie edytowano 2 razy
Powód: zmieniłam tytuł

tomek.l

 
Posty: 4
Od: Pon gru 10, 2012 11:44

Post » Pon gru 10, 2012 12:24 Re: Jak uśpić kociaka?

Zmień tytuł :wink: , bo myślałam, że chcesz kociaka uśpić na zawsze ...
Hm, gnoje nie śpią w nocy, niestety, musisz poczekać ok. roku :twisted:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon gru 10, 2012 12:27 Re: Jak uśpić kociaka?

Zabrać do siebie do łóżka :D :ryk:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon gru 10, 2012 12:45 Re: Jak uśpić kociaka?

Z kotami jak z małymi dziećmi, na ogół nie chcą spać same :wink:



I koniecznie zmień tytuł, bo mnie zmroził...
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Pon gru 10, 2012 12:50 Re: Jak uśpić kociaka?

Moje (3m i 5m) zaczęły spać w nocy jak im zrobiłam legowisko koło swojego łóżka. Legowisko jest rozkładane kiedy idziemy spać, futra szybko załapały o co chodzi i śpią koło nas całą noc :cat3:

strongbaby

 
Posty: 663
Od: Śro wrz 12, 2012 10:27
Lokalizacja: Warszawa/Bielany

Post » Pon gru 10, 2012 12:50 Re: Jak uśpić kociaka?

CoToMa pisze:Z kotami jak z małymi dziećmi, na ogół nie chcą spać same :wink:



I koniecznie zmień tytuł, bo mnie zmroził...

Mnie też :) Myślałam, że potrzebujesz jakichś domowych sposobów na wyprawienie kociaka na tamten świat.

Btw, starsze też nie chcą spać same :) Podobno są koty, które przestawiają się na tryb życia opiekuna, ale moje (5 miesięcy i 7 lat) są konsekwentne- w dzień jest spanie, w nocy- zabawa, przytulanie, lizanie, ssanie i bieganie z wdziękiem upośledzonych parzystokopytnych.
Obrazek

asia-lodz

 
Posty: 416
Od: Śro sie 08, 2012 12:35
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon gru 10, 2012 14:02 Re: Jak uśpić kociaka?

kociak 7-8 tyg to maleństwo :1luvu: Pewnie boi się jak już sobie idziesz... Moje też tak miały, nagle cisza, ciemno...i płakały za mną :) bierz ją ze sobą albo chociaż pokaż gdzie jesteś to może sama przyjdzie, choć to kruszynka przcież.

Lila84

 
Posty: 1248
Od: Pon lip 02, 2012 14:52

Post » Pon gru 10, 2012 14:14 Re: Jak uśpić kociaka?

Lila84 pisze:kociak 7-8 tyg to maleństwo :1luvu: Pewnie boi się jak już sobie idziesz... Moje też tak miały, nagle cisza, ciemno...i płakały za mną :) bierz ją ze sobą albo chociaż pokaż gdzie jesteś to może sama przyjdzie, choć to kruszynka przcież.

Potwierdzam, to maluszek, potrzebuje mamy (moze być ludzka i płci męskiej). Takie kotki często nawet zaczynaja ssać człowieka, swój kocyk albo część ciała..
Kotek staje się "samodzielny uczuciowo" jak skończy jakieś 3 miesiące, wtedy powinno się kocięta adoptować, wcześniej powinien mieć do kogo się przytulać. Ewentualnie, jak nie mozesz sam brać do łóżka, dawaj mu ciepły termoforek w futerkowym/pluszowym etui, albo samego pluszaka

wat

 
Posty: 473
Od: Śro lut 23, 2011 10:28

Post » Pon gru 10, 2012 15:02 Re: Jak uśpić kociaka?

Drugiego kota do towarzystwa.

ewar

 
Posty: 54972
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon gru 10, 2012 15:06 Re: Jak uśpić kociaka?

A tytuł jest taki, że oglądalność wątku ogromna :mrgreen:
Zmień go, mimo wszystko.

ewar

 
Posty: 54972
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon gru 10, 2012 15:18 Re: Jak uśpić kociaka?

Matko Jedyna, już chciałam bić za ten tytuł.

Nakarmić przed spaniem i wziąć do wyrka. Na moją działało.
Kto nie lubi kotów, w poprzednim wcieleniu musiał być myszą. - Faith Resnick

Obrazek

Lezzard

 
Posty: 35
Od: Pon kwi 30, 2012 12:15
Lokalizacja: Błonie

Post » Pon gru 10, 2012 15:18 Re: Jak uśpić kociaka?

ależ się wystraszyłam :strach:

Kotek ewidentnie potrzebuje Twojej bliskości, żeby czuć się bezpiecznie :)
Pako
 

Post » Pon gru 10, 2012 15:22 Re: Jak uśpić kociaka?

Włosy dęba stanęły. Zwłaszcza, że początek postu nic nie wyjaśniał. I zaczynało wyglądać, że chcesz zdrowoego kociacza wysłać na tamten świat.
U nas sprawdziła się prosta metoda, zmęczyć dzieciaka przed snem. Wieczorem, któreś z nas intensywnie bawiło się z kociakiem laserkiem, wędką, piłeczką, aż po prostu miał nas dość. Padał i przesypiał dość długo. Czasem do samego rańca.

Zwykła zabawa nie wystarczyła. To było na prawdę wymęczenie. I jak najwięcej zajęć w ciągu dnia. I stały rytm dni.

Poza tym musi przywyknąć, że jest w nocy sam, potrzebuje czasu. Ewentualnie potrzebuje spać blisko Ciebie.
Obrazek Obrazek

saintpaulia

 
Posty: 3939
Od: Śro gru 14, 2011 17:53
Lokalizacja: warszawa-bielany

Post » Pon gru 10, 2012 17:05 Re: Jak uśpić kociaka?

Bierz chłopaka do łóżka. Nikt się nie dowie, nie zdradzimy cię :twisted:
I zmień ten tytuł :strach:

wojtek_z

 
Posty: 807
Od: Pt gru 31, 2010 12:08

Post » Pon gru 10, 2012 17:57 Re: Jak uśpić kociaka?

Dziękuję za rady :)

Do łóżka go nie wezmę. Jest uroczy, ale nie aż tak, żeby brać go do pościeli. Tym bardziej, że wkrótce urośnie, a raz nauczony, pewnie będzie chciał spać w łóżku zawsze.
Przytulanki ma w swoim legowisku, ale spróbuję zrobić jeszcze jakiś termofor. I przysunę legowisko bliżej mojego łóżka.
I jeszcze więcej będę się z nim bawił. Znalazłem w jednym wątku informacje, że jeżeli kot nie chce w nocy spać, to trzeba go wybawić w dzień i absolutnie nie pozwalać mu spać w dzień. Przez kilka dni będę teraz niemal całe dni w domu, więc spróbuję tak robić.
Drugiego kota nie mogę wziąć. To jednak drugie tyle kosztuje, a póki co mnie na to nie stać.
Z tytułem jest problem, chciałem wpisać dłuższy, ale się nie zmieściło. Zaraz spróbuję jakoś to zmienić.

tomek.l

 
Posty: 4
Od: Pon gru 10, 2012 11:44

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 292 gości

cron