Kotka nie wymiotuje kłakami

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 05, 2012 12:08 Kotka nie wymiotuje kłakami

Moja kotka ponad roczna zawsze regularnie wymiotowała kłakami.

Jakoś od wakacji nie wymiotowała ani razu.
Trwa to dokładnie od momentu jak to się czymś struła (dostała zastrzyki u weta i ozdrowiała :) ).
Wet kazał zmienić jej dietę i od tego czasu je tylko chrupki matisse (min 32% mięsa suszonego, ryż i kukurydza ok 25% i inne składniki; wilgotność 9,00%, białko 32,00%, olej i tluszcze 11,00%, włókno 1,20%, popiół 6,60%, Ca 0,98%, P 0,85%, Mg 0,08%, tauryna 0,18% plus witaminy). Do tego je tylko mięso. Nie daję jej żadnych puszek już w ogóle. Kotka jest żywotna, wesoła i rozrabia jak szalona ale martwi mnie trochę brak wymiocin :P
Załatwia się normalnie, kupol raz dziennie lub raz na dwa dni to norma :) Czasem w odchodach widać wystające włoski i są nimi posklejane jak u koni słomą.

Czy mam się martwić? Podawać kotu jakąś pastę na kłaki? Czy może po prostu wydala je tyłem i tyle?

pozdrawiam :*
"I wszystko jedno, czy będą to bolszewicy, czy demokraci, czy mówią po angielsku, rosyjsku, niemiecku, czy w suahili. I będą stać oniemiali, ściskając sąsiada za rękę, gdy po raz pierwszy w życiu ujrzą stado dwudziestu tysięcy zebr ciągnących przez bezkresną sawannę.”
Bernhard Grzimek, 1959

Ann88

 
Posty: 7
Od: Pt sty 27, 2012 18:42

Post » Śro gru 05, 2012 12:33 Re: Kotka nie wymiotuje kłakami

Być może ta karma ma formułę odkłaczającą, jak np. Royal Canin Intense Hairball.
Moje koty też tak mają po niej - w kupce są włosy, czyli kociaste wydalają je drugą stroną.
Brakiem wymiotów bym się nie martwiła, wprost przeciwnie.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro gru 05, 2012 13:09 Re: Kotka nie wymiotuje kłakami

To bardzo dobrze, kłaki powinny być w kupkach, kot nie powinien wymiotować.
Nowy bazarek viewtopic.php?f=20&t=217527 Zapraszam

ewar

 
Posty: 54998
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro gru 05, 2012 13:42 Re: Kotka nie wymiotuje kłakami

No to świetnie :) Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)
Byłam pewna, że kot od czasu do czasu powinien zwymiotować kłaki :) A jak nie to bardzo dobrze :)
"I wszystko jedno, czy będą to bolszewicy, czy demokraci, czy mówią po angielsku, rosyjsku, niemiecku, czy w suahili. I będą stać oniemiali, ściskając sąsiada za rękę, gdy po raz pierwszy w życiu ujrzą stado dwudziestu tysięcy zebr ciągnących przez bezkresną sawannę.”
Bernhard Grzimek, 1959

Ann88

 
Posty: 7
Od: Pt sty 27, 2012 18:42




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ASK@, Google [Bot], Majestic-12 [Bot], Zeeni i 238 gości