PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonych!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy


Post » Wto gru 04, 2012 23:20 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

I jeszcze - wydaje mi się, ze duża liczba leukocytow oznacza stan zapalny, zbadałabym mocz na posiew. Nie wiem, co się wetowi nie podoba, skoro już kot ma klopoty z pecherzem, to akurat te nie są najgorsze. Struwity, te kamienie co kot ma, mogą właśnie byc następstwem infekcji
kot powinien duzo pić.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto gru 04, 2012 23:22 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

ewuka1993 pisze:Ciągłe podawanie maści uropet nie zaszkodzi??

STOSOWANIE I DAWKOWANIE
Koty 1/2 - 1 łyżeczki (2,5-5 ml; 3-6 g) 2 razy dziennie
Psy 1/2 - 3 łyżeczek (zależnie od masy ciała) 2 razy dziennie
Pasta nie powinna, w miarę możliwości, być podawana zwierzęciu na pusty żołądek. Pastę można podawać bezpośrednio do jamy ustnej, z pokarmem lub z wodą do picia.
Okres stosowania: do 6 miesięcy.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto gru 04, 2012 23:25 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

A z kiedy jest to badanie?
Odczyn moczu jest zbyt alkaliczny. Zakwaszać musisz kota mocniej. Koniecznie kup karmę Urinary High Dilution i zacznij kotu podawać Shi Ling Tona lub Cystone.
Dopajaj go mocno. Może polubi 'zupkę' z musów Gourmeta (do nabycia w większości marketów), albo już masz na to jakiś swój patent. Powinien dużo sikać. Moja Mela, gdy trafiła do mnie z mocno zadawnionym problemem takim samym jak u Twojego kota, przez ok. 5-6 m-cy pozbywała się kryształów. Objawiało się to często krwiomoczem. Ale Shi Lin Tong (zmieniony na Cystone), zakwaszanie, dopajanie i karma Urinary (na początku High Dilution) pomogły.
Co kot jadł do tej pory? Po wyleczeniu będziesz musiała pomyśleć nad zmianą diety, obecna zdaje się ma za dużo składników pochodzenia roślinnego - stąd zbyt wysokie, zasadowe pH moczu.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto gru 04, 2012 23:40 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

Badania są z wczoraj. jutro kupie mu te tabletki chińskie i spróbujemy podawać z tym ze co ziołowe to dla niego nie dobre(on sobie tak myśli).
Kubuś dużo pije w szczególności mleka bo niestety ale wody rzadko sie tyka
nawet ta maść uropet jest wcierana w łapkę bo inaczej jej nie tknie a jak ją widzi to musze czekać aż wyjdzie ze skrytki żeby mu podać

ewuka1993

 
Posty: 24
Od: Pon gru 03, 2012 20:50

Post » Wto gru 04, 2012 23:44 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

Watek o podstepnym wmuszaniu wody w kota : viewtopic.php?f=36&t=137650&hilit=program+pojenia
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Wto gru 04, 2012 23:49 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

POwiem tak. kapiącową wode to on zna i łapką w nią celuje, ryb niestety nie je. wszytko co jest dodane do karmy typu sam wyleje miseczke z wodą przez przypadek idzie na śmieci teraz podaje mu 2 razy dziennie (na siłę) strzykawką rozpuszczony z wodą antybiotyk

ewuka1993

 
Posty: 24
Od: Pon gru 03, 2012 20:50

Post » Wto gru 04, 2012 23:58 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

No z podawaniem tabletek to jest droga przez mękę, ale musisz wymyślić jakiś sposób. Owijaj w mięsko, pakuj w pasztet, najlepiej jak jest głodny - większe prawdopodobieństwo, że łyknie. Ostatecznie pacyfikacja i wciskanie w paszczę. W ABC znajdziesz info o różnych sposobach na tabletki.
Wiesz, jak po 2 m-cach podawania Uropetu mocz w dalszym ciągu ma takie wysokie pH, to zdecydowanie mocniej musisz zakwaszać. I koniecznie karma Urinary High Dilution, w sklepach internetowych kupisz dużo taniej, niż u weta.
Moja Melisa przez ok. 2 m-ce jechała na 2 łyżeczkach uropetu dziennie, plus karma i chińskie tablety.
Dopajanie to też bardzo ważna rzecz - im częściej będzie sikał, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że się zatka. U mnie najlepiej wchodzi zupa z gourmeta.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro gru 05, 2012 0:00 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

Dzięki wielkie za pomoc:) im więcej lekarzy pytałam co mam zrobić tym większy mętlik miałam w głowie bo każdy radził coś innego:)

ewuka1993

 
Posty: 24
Od: Pon gru 03, 2012 20:50

Post » Śro gru 05, 2012 10:37 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

No i są struwity. I jest w miarę OK, bo ze szczawianami jest dużo gorzej. Jest też stan zapalny, jest dużo krwinek czerwonych, z których powstaje białko, które oczywiście w takiej sytuacji w moczu jest. Tutaj potrzebny antybiotyk.
Przestawić na karmę dla struwitowców (RC Urinary na początku tę wersję HD), pilnować pojenia i sikania, żeby wypłukać co się da. Jeżeli będziesz podawała ten chiński lek - to uważaj z Uropetem - żeby nie przesadzić (nie przekwasić!).
Jeśli kot sam nie chce pić - ja bym podała ciut kroplówki z Furosemidem, ale to bardzo, bardzo ostrożnie (wykorzystałabym moment, kiedy jest założony cewnik) i pod kontrolą lekarza. Wydaje mi się, że karma Urinary zawiera większą ilość soli, która potęguje pragnienie.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Czw gru 06, 2012 19:15 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

Jak sobie radzicie?

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Czw gru 06, 2012 20:10 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

Ewa musiała wyjechać na parę dni, z netem kiepsko.
Na razie Kuba siusia sam, gdyby były problemy, natychmiast wsiada w pociąg i wraca.
ObrazekObrazekObrazek

phantasmagori

 
Posty: 10170
Od: Czw sty 08, 2009 21:22
Lokalizacja: Katowice

Post » Czw gru 06, 2012 21:42 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

Mama daje mi informacje o kubusiu 2 razy dziennie. Kupila tabletki i je podaje rozpuszczone z woda w strzykawce. Ale kot to wypluwa. Nic nie polyka...

ewuka1993

 
Posty: 24
Od: Pon gru 03, 2012 20:50

Post » Czw gru 06, 2012 21:47 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

To włącz Uropet. I odpowiednią karmę.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Czw gru 06, 2012 21:52 Re: PILNE! zatkanie cewki u kocura. Pytanie do doświadczonyc

Może lepiej spróbować podać w kawałku mięsa, albo rozgnieść tabletkę i posypać nią mokre jedzenie (mięso, albo puszkę), oczywiście malutka porcja, żeby była pewność, że wszystko zjedzone. Na każdego kota trzeba znaleźć patent. Ja mam w domu takie cudo, któremu wystarczy włożyć tabletkę do miseczki i zje, a drugiemu najprościej bezpośrednio do pysia. Za to wodą ze strzykawki plują na wszystko w około ;)

Alyss

 
Posty: 536
Od: Czw wrz 06, 2012 19:01

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 248 gości