Odżywka dla kota długowłosego

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 28, 2012 19:53 Odżywka dla kota długowłosego

Nie znalazłam takiego tematu, mam nadzieję, że dobrze umieszczam swój.
Poszukuję dobrej i sprawdzonej odżywki dla kota długowłosego do użytku w trakcie lub między jednym a drugim czesaniem (spray, pianka??). Najlepiej zapobiegającej kołtunieniu się sierści i wzmacniającej kondycję włosów.
Czy ktoś używa czegoś takiego?

Delph

 
Posty: 53
Od: Nie lut 01, 2009 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 28, 2012 21:24 Re: Odżywka dla kota długowłosego

Jakaś rasa, czy mieszaniec?
Pytam, bo rasy długowłose mają różny rodzaj włosa - persy delikatny i bardziej jedwabisty, a np MCO czy norwegi sztywniejszy, przez co mniej podatny na kołtuny.

Co chcesz osiągnąć przez użycie odżywki?
Żeby się nie kołtuniło futro, czy żeby lepiej rosło i nie było wysuszone?

Kąpiesz kota?
Bo odżywki sa najczęściej do użycia podczas kąpieli, większość trzeba porządnie (ważne!) spłukać, w przeciwnym razie futro będzie wyglądało gorzej jak przed praniem.


Temat bardziej na podforum hodowców, tam sa koty wystawowe, przez częściej kosmetyki w użyciu ;)
Ja jestem od persów i w temacie tej rasy mogę doradzić.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro lis 28, 2012 23:34 Re: Odżywka dla kota długowłosego

Maine Coon, ale w kwestia persów też mnie interesuje, bo znajoma ma dwa i ten sam dylemat ;) Zdarzyło się ostatnio po wakacjach, że musiała ostrzyc swoje koty z powodu kołtunów (jednego tylko na brzuchu, drugiego prawie całego).
Oczywiście zauważyłam, że mają zupełnie inny rodzaj sierści od maine coon'a. Ale jemu też robią się takie kulki, pod pachami, na brzuchu, portkach.
Jasne, że podstawa to czesanie i nie dopuszczanie do takich zjawisk, odpowiednie żywienie (suplementy na sierść?), ale może są jakieś kosmetyki ułatwiające dodatkowo sprawę? Np. dla psów jest tego mnóstwo, spray'e do rozczesywania itp. Czy można je stosować u kotów?
Kąpania wolałabym unikać, ale jeżeli jest jakiś mega cudowny środek, to rozważę ;)

Delph

 
Posty: 53
Od: Nie lut 01, 2009 19:47
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 267 gości

cron