Zaparcie u 2-mies. kociaka

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 25, 2012 18:49 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

i teraz nie wiem co dalej, bo mam kroplowe na w razie czego, ale jak tu podac jak nie ma siku ?i jak jej dac nawet piciu strzykawa jak siku nie ma ? czytam, czytam i nic madrego wyczytac nie potrafie....a lekarze tez srednio wiedzieli, moze cos ktos takiego miał ? Kicia była odrobaczana, nic nie wyszło, nawet dzisiaj dostała do pycha profilaktycznie jeszcze raz.....na rtg nic oprocz pełnych kich nie wyszło......

anulalula

 
Posty: 88
Od: Sob mar 24, 2012 7:53

Post » Nie lis 25, 2012 18:57 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

Cholera, nie wiem, może ona się czymś przytruła? Jest taka możliwość?
Jak gorączka się będzie utrzymywać, to chyba trzeba badanie krwi zrobić jutro.
Nie wiem, jak ten espumisan się podaje, może by pomógł na te gazy...

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 25, 2012 19:04 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

OKI tez sie zastanawiamy i nic nie mozemy wymyslec.....ona domkowa tylko, kurcze no sama nie wiem, w zasadzie nic takiego na wierzchu nie trzymamy, jak to w domu, ale to kocie małe jest, no nie wiem sama.......z racji posiadania szczeniora to z zasiegu zniknely wszelkie dziwne rzeczy w domu-pochowane, ale ....no własnie ale.....kocie to kocie wlezie wszedzie......teraz jest w jednym pomieszczeniu tylko zeby widziec czy kuweta ruszana czy nie, tak zeby inne koty nam nie zaburzyły obrazu.....ale niestety, zeby tak siku zrobiła.....

anulalula

 
Posty: 88
Od: Sob mar 24, 2012 7:53

Post » Nie lis 25, 2012 19:07 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

teraz po tolfine temp nie ma, działac bedzie do jutra rana, zobaczymy rano czy podskoczy.....teraz sie ruszyła i puscilam ja pod kontrola po domu, to sie pieronek do psiego miesa zamierzał...ale zabrałam, bez przesady.....ale brzuch ma jak sala koncertowa wielki ale miekki.....

anulalula

 
Posty: 88
Od: Sob mar 24, 2012 7:53

Post » Nie lis 25, 2012 19:10 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

No nie umiem pomóc :(
Sama gorączka może być spowodowana zaparciem, ale może to objaw czego innego.
Zwłaszcza, że skoro, jak piszesz zrobiła juz 2 spore kupy, to powinna się od razu lepiej poczuć.
Może się pojawi ktoś z większym doświadczeniem.

OKI

Avatar użytkownika
 
Posty: 42584
Od: Śro gru 23, 2009 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 25, 2012 19:28 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

jeszcze tak mysle, ze moze te gazy od lactulosy, działałam na zaparcia, ale moze i sie zgazowała od tego, jakos wtórnie ?no lezy bida u M na klacie, widac ze ja brzuch boli przy kazdym poruszaniu.....no jasna.......nie wiem co i nie wiem jak jej pomoc..... nie mam tego espumisanu, najwczesniej rano moge probowac to kupic.....tylko ile dac jak ona wazy 1 kg ?

anulalula

 
Posty: 88
Od: Sob mar 24, 2012 7:53

Post » Nie lis 25, 2012 21:51 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

Espumisanu to chyba nie powinnaś się bać, poczytaj, jak się podaje dzieciom. Powiem tak, ja mam zespół jelita drażliwego i nieraz tak cierpiałam, że z desperacji zjadłam tego espumisanu 10 razy tyle co zalecana dawka. I... nic.
Mnie się w każdym razie wydaje, że musiał być jakiś powód tego, co się przydarzyło, a nie po prostu zaparcie..
Co do siusiu - mnie się wydaje, że kot, który nie może się wysiusiać przynajmniej jakoś próbuje, tzn widać, że ma problem. Koty potrafią strasznie długo trzymać - po prostu.

sheridan

 
Posty: 1036
Od: Śro wrz 02, 2009 12:58
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lis 25, 2012 22:10 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

podałam jej dzieciecy probiotyk poki co, ona nie probuje sikac, ostatnio wysikała sie duuuzo po pierwszej lewatywie czyli przed południem, i do teraz nic.Ma dosyc ciepła pupe, za ciepła, ja mysle ze to ja tam wszystko boli i moze dlatego nie sika.....jutro mysle, ze antybiotyk, plus cos rozkurczowego, badania z krwi .....sama nie wiem co jeszcze, słaba jest.....cholera, cholera, cholera.....jest nawodniona, cos tam znowu zjadła, nie wiem co ja moge jeszcze zrobic .........
te zaparcia to widac ze chyba efekt zagazowania, a zagazowanie ??????

anulalula

 
Posty: 88
Od: Sob mar 24, 2012 7:53

Post » Pon lis 26, 2012 7:29 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

i co kociem?
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Pon lis 26, 2012 10:12 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

no Kocio znowu dzisiaj miało temp ponad 39....dostała pyralgine ( na tolfine wczoraj zareagowala zbyt gwałtownie) i nospe, łazi nie chce byc zamykna, ale musze zeby kontrolowac jej wyproznienia, dostala antybiotyk, bo teraz dla odmiane mamy za luzne, wciskalam w nia płyny w nocy ( wiec odwodniona nie jest), ogolnie patrzac na nia nie jest tak zle jak wczoraj...ale....wolalabym, zeby ten brzuszek nie byl taki zagazowany, dostała espumisan w kroplach, kupiłam saszetki gastro intestinal, cos tam zjadla i to sama bez strzykawki, nie byal to jej normalna porcja ale nie narzekam, wazne, ze sama, dupka nam sie odparzyła, wiec przemywam i smaruje mascia dla dzieci.....no te zaparcia to raczej objaw niz przyczyna były, albo cos zjadła nie tak i nie mogla strawic, albo namnozyły sie jakies bakterie w przewodzie i ta fermentacja......nie wiem, wet dzisiaj okreslił ze nie wyglada źle, ale ja jestem ostrożna, bo na razie ciagle jakos po omacku działamy.....antybiotyk dostala biovetalgin, no zbaczymy, chcialabym zeby siku zrobiła....bo jak nie to znowu nas bedzie czekalo oproznianie pecherza......ehhhh....oby sie załatwiła normalnie i ten brzuch zeby nie byl taki wielki......

anulalula

 
Posty: 88
Od: Sob mar 24, 2012 7:53

Post » Pon lis 26, 2012 10:13 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

Miał robione USG?
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Pon lis 26, 2012 10:44 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

usg nie, rtg miała....

anulalula

 
Posty: 88
Od: Sob mar 24, 2012 7:53

Post » Pon lis 26, 2012 11:47 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

to może pokusić się na usg?
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Pon lis 26, 2012 12:04 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

tak, własnie szukam, bo podejrzewam, ze nie ominie nas równiez oproznianie pecherza, wiec szukam miejsca w Wawie lub okolicach, gdzie bedzie dobry diagnosta głownie.....licze na wszelkie podpowiedzi....

anulalula

 
Posty: 88
Od: Sob mar 24, 2012 7:53

Post » Pon lis 26, 2012 12:05 Re: Zaparcie u 2-mies. kociaka

nie jestem z Twojego regionu. nie pomogę :(
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: ewar, Google [Bot], Silverblue i 261 gości