podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pomoc !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 21, 2012 11:37 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Salah Ad-Din pisze:czyli jest sens robić posiew i antybiogram , bo wtedy wyjdzie jakie bakterie przeżyły dotychczasowe leczenie ?

ile się czeka za wynikami ??

około tygodnia, 10 dni, zalezy od labu.
Mimo wszystko ja bym teraz nie robiła i bardziej skonsultowała z wetem potrzebę zrobienia badań wziernikowych zamiast szukania nowego antybiotyku.
Ale to wszystko to są netowe gdybania.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35342
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Śro lis 21, 2012 11:44 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

najbliżej do dużego miasta mamy do Wrocławia [ 120 km ],ale nie wiemy jaki jest tam dobry wet co by mógł sprawdzić gardełko.


ps posiew moczu chyba warto i tak zrobic bo to wcale kociaka nie stresuje jedynie kupić fiolkę w aptece i zanieść do weta ? ,a on musi wysłać to do laboratorium ?


Dwa oblicza KAZARA :kotek:

Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Śro lis 21, 2012 13:03 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Tu są opinie nt wetów we Wrocławiu, co prawda dla psów :) http://www.dogomania.pl/forum/threads/1 ... %C5%82awiu
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Śro lis 21, 2012 13:11 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Wychodzi na to, że ja jestem lobbystką Derawetu.
Akurat Filowi pomogli. Są dni, kiedy nie kaszle i nie lecą mu gluty z nosa! :lol:

A rok temu schodził.
Jestem kotem

Soseki Natsume

lamiglowka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1133
Od: Pt paź 08, 2010 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro lis 21, 2012 13:50 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Salah Ad-Din pisze:najbliżej do dużego miasta mamy do Wrocławia [ 120 km ],ale nie wiemy jaki jest tam dobry wet co by mógł sprawdzić gardełko.


ps posiew moczu chyba warto i tak zrobic bo to wcale kociaka nie stresuje jedynie kupić fiolkę w aptece i zanieść do weta ? ,a on musi wysłać to do laboratorium ?



a jak pobierzecie mocz? :roll: jak z kuwety to bedzie posiew z kuwety, jesli moczu nie pobierze sie przez nakłucie pęcherza, to wyniki posiewu będą mało wiarygodne
jeśli kociak coś ma osłuchowo nad płucami, to można by mu zrobic rtg płuc, na dobrym zdjęciu można ocenic miąższ płuc, badanie nieinwazyjne, nie trzeba kota usypiac, prawie każdy wet ma aparat rtg (no tylko jeszcze musi umie oceniac zdjęcia)

Ivette

 
Posty: 3716
Od: Sob lis 19, 2005 17:05
Lokalizacja: warszawa

Post » Śro lis 21, 2012 15:47 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

To chyba o wymaz z gardła chodziło, nie o mocz :oops: , jemu w tchawicy charczy... U nas to jest tak zorganizowane, ze albo wet sam pobiera albo daje specjalną próbówkę-wymazówkę i trzy razy w tygodniu do miasta przyjeżdża kurier i zbiera wymazy (ludzkie i zwierzęce chyba razem) dalej do laboratorium. U Was pewnie tak samo, albo wet o tym wie, albo w ludzkim laboratorium zapytajcie :mrgreen:
Ktoś wspomniał zapadanie się tchawicy, niestety taki wariant też może być, że to wcale nie zapalenie tchawicy tylko jej zapadanie się. I przy niektórych problemach z sercem też bywa kaszel i dziwny oddech, widziałam psa z czymś takim, co ciekawe, zaczynał kaszleć nie po wysiłku, tylko jak się kładł, w niektórych pozycjach.
Fajny kocurro, życzę zdrowia!
Ps. U mnie wetka osłuchowo stwierdziła zapalenie górnych dróg oddechowych, a kotka zwyczajnie mruczała podczas badania, tyle, ze mruczenie ma dziwne po nicieniach w dzieciństwie... :oops:
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Czw lis 22, 2012 12:13 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

http://www.121doc.pl/famvir.html



Famvir ® jest silnym antybiotykiem na receptę używanym w leczeniu opryszczki narządów płciowych. Zastosowany w pierwszych 24 godzinach od zaobserwowania objawów, może zapobiec rozwojowi infekcji.

Łagodzi uciążliwe objawy opryszczki narządów płciowych
Skraca czas trwania infekcji
W początkowych objawach w jeden dzień zatrzymuje infekcję
Długotrwała inaktywacja wirusa opryszczki

Mniejsza dawka leku przyjmowana codziennie, zapobiega częstym i uciążliwym nawrotom opryszczki. Może być stosowana do 12 miesięcy.
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Sob lis 24, 2012 16:42 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Przedstawię dalszy ciąg leczenia Kazara u Pani Joanny Karaś [ DERMAWET ] :evil:

- 15-16 [ czwartek -Piątek ] listopada dzwoniliśmy do Pani Joanny Karaś [ DERMAWET ] i informowaliśmy ją iż dotychczasowe leczenie nie przyniosło skutku. Po konsultacji powiedziała ,że mamy jej podać adres na jaki ma wysłać lek lub receptę i że odpowie na @ wysłanego do niej.

- 20 Listopada [ wtorek ] :evil: Z powodu braku zainteresowania i nie wypełnienia obietnicy zadzwoniliśmy powtórnie. Powiedziała iż mamy kupić u siebie na miejscu lek Famvir . Na pytanie czy nie będzie wpływał on na nerki i wątrobę kociaka odpowiedziała że absolutnie nie gdyż nie jest to antybiotyk !! ,a Ona sam go często stosuje gdy leczy koty z wystaw gdzie często dochodzi do takich sytuacji. Powiedziała iż jest ogólnie dostępny w aptekach.

- 21 Listopada [ środa] byliśmy we wszystkich aptekach w Wieluniu i okazało się iż jest to lek nie osiągalny generalnie w Polsce lecz można go sprowadzić za około 600 zł. :evil: . Dzwonimy kolejny raz do szanownej Pani Karaś :evil: . Jak zwykle ma mało czasu aby rozmawiać przez telefon i jest wielce zaskoczona ,że nie kupiliśmy tego leku. Mamy zadzwonić w kolejny dzień bo Powiedziała że nam go wyśle i wcale tyle nie kosztuje.

- 22 Listopada [ czwartek ] . Telefon do DERMAWET - Pani Karaś powiedziała że faktycznie jest nie osiągalny i że nie wyśle nam go i że jutro poszuka zamiennika i do nas oddzwoni w poniedziałek :evil: :evil: :evil:

TERAZ NASZE WNIOSKI :

- Leczenie po około miesiącu czasu w DERMAWET nic kompletnie nie dało.
- PRZEZ TYDZIEŃ CZASU Kazar czekał na to aż Pani Karaś powie że mamy czekać kolejny tydzień.
- LEK miał nie być ANTYBIOTYKIEM , a okazało się że jest SILNYM ANTYBIOTYKIEM :evil: :evil: :evil: http://www.121doc.pl/famvir.html 10 TABLETEK 570 zł.
- Pani KARAŚ miała niby go używać często i zna go dobrze , a okazało się że nie ma pojęcia o tym że jest NIE OSIĄGALNY i że jest to antybiotyk silny :evil: generalnie nie wie nic o nim :evil:
- Inny weterynarz [ dzwoniliśmy dziś ] powiedział iż jest to totalnie dziwne że wet przypisuje takie leki nie robiąc choćby zwykłego zdjęcia nie mówiąc o ren. cyfrowym. Przypisywanie takich leków też poddał krytyce.

Nie chcemy nikogo krytykować ,ale Kazar to nasz skarb i nie pozwolimy aby wet przepisywał mu lekarstwa nie wiedząc nic o nim a przy tym kłamiąc że jest często stosowany.
Zobaczymy czy Pani Karaś w poniedziałek wyjdzie z "twarzą" z tego nie udolnego leczenia.
Ostatnio edytowano Sob lis 24, 2012 17:10 przez Salah Ad-Din, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Sob lis 24, 2012 16:55 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Ten lek to nie antybiotyk, tylko lek przeciwwirusowy (zapobiegający namnażaniu się wirusów) W Polsce podobne działanie ma acyklovir (np. Zovirax), ale ja na Waszym miejscu najpierw poszukałabym innego weta, choćby we Wrocławiu. Zanim zacznie się dawac leki, warto wyeliminowac zapadnięcie się tchawicy czy inne przyczyny pozawirusowe. Czy kot ma podwyzszoną temperaturę? Bo jeśli nie, to infekcja staje się trochę mniej prawdopodobna
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Sob lis 24, 2012 17:28 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

właśnie sprawdzałem temperaturę, ma 38.2 - 38.4' C
ja mam 36.2-36.4
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Sob lis 24, 2012 17:50 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Salah Ad-Din pisze:właśnie sprawdzałem temperaturę, ma 38.2 - 38.4' C
ja mam 36.2-36.4

U kota to szczyt normy :) http://pl.wikipedia.org/wiki/Kot_domowy
Czyli niekoniecznie infekcja...
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16114
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Sob lis 24, 2012 18:32 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Nie wiem co poradzić,ale moja kotka z astma charczała zawsze,teraz mój kotek bialaczkowy Czarnuszek ma stwierdzone"zakaźne zapalenie krtani i tchawicy",przeszlo mu juz po pierwszej dawce leków,teraz dostał 3 dzień zastrzyk i jest wizualnie ok,tzn nie charcze już...
Obrazek[/quote]
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Sob lis 24, 2012 18:58 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

a kicia ma temperaturę ??
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Sob lis 24, 2012 19:24 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Salah Ad-Din pisze:a kicia ma temperaturę ??

nie,38,2 w trakcie badania
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Nie lis 25, 2012 0:27 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Moja kotka rzęzi prawie od początku.Zbiera się płyn za oskrzelami.Zrobiłam posiew (wymaz) z gardła i proszę gronkowiec złocisty,tylko on nie daje takich objawów.Leczona dwa tygodnie według antybiogramu i nic,dalej rzęzi.W planach jest płukanie oskrzeli by pobrać do cytologii i obejrzeć wszystko od środka koszt 200zł. :( Mam nieraz wrażenie że się udusi.Niestety badanie jest w pełnej narkozie.
Obrazek ,

vailet

 
Posty: 12680
Od: Śro sty 05, 2011 22:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Robertliexy i 512 gości