podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pomoc !

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 15, 2012 13:19 podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pomoc !

Witam

mamy kociaka Kazara ma 1.5 roku. Jest znajdą , choruje na symblefaron i koci katar.
Rok temu jeździliśmy z nim do Pana garncarza aby leczyć oczka ,a ponad to walczyliśmy z kocim katarem. Od lutego wszystko było ok aż do października.
Znowu mu zbiera się w nosku czarna wydzielina :/ i bardzo rzęzi chyba w jego płuckach jak wykonuje jakieś ruchy.
………………………………………….
Po wizycie u Pani Joanny Karaś [ DERMAWET ] zapadła DIAGNOZA – „ Odsłuchowo zapalenie tchawicy”. leki jakie Kaziu dostał to :
- convenię 2 razy co 2 tygodnie.
- przez 5 dni podawać p/zapalnie tolfedinę w tabl ¼ tabletki dziennie
- codziennie przez 4 tygodnie podajemy po 1 kaps brocho-vaxom
- 1 kaps dziennie veto-mune
Przez pierwszy tydzień było wszystko ok ,ale po tym czasie Kazar znowu zaczął „rzęzić” [ przy ruchach nagłych , jak myje się ,a teraz podczas spania ] jednak nie ma już nic w nosku . Dodam iż nigdy nie kaszlał i nie kichał , ma masę energii i biega jak zwariowany. Gdzieś tam wyczytaliśmy że może to być suche powietrze ,ale w mieszkaniu mamy wilgotność na poziomie 35-55% , temperatura stała 22-23’C ,i nasza pociecha nie wychodzi na dwór.
Kaziu jest dalej w trakcie leczenia ,ale po 2 tygodniach widzimy mizerne jego skutki. Mamy więc pytanie co dalej mamy zrobić ,czy dalej podążać drogą Pani Joanny Karaś [ DERMAWET ] czy szukać innego weta który specjalizuje się w takich przypadkach. Może zbytnio się przejmujemy ,ale wolimy dmuchać na zimne.


MOŻECIE COŚ PORADZIĆ ??
Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA POMOC !!
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Czw lis 15, 2012 22:40 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Polecam dobrego specjaliste od takich rzężeń-drNiziołek.Dobrze kota zbadaja,sprawdza,czy astmy nie ma,wszystko na miejscu,My mielismy kota jaki nam rzeził kilka dni-kupa lekarzy go ogladała,diagnoz było 3,a skończyło się tragicznie-kocia nam umarła kilka godzin przed operacja serca...miała robaki w worku osierdziowym :roll:
BOZENAZWISNIEWA
 

Post » Czw lis 15, 2012 22:57 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

U mnie jest epidemia bakteriologiczno-wirusowa. Tzn kk w pomieszaniu z bakterią ktora wywołuje obrzęk łuków tchawicy, czyli obrzęk krtani, a osłuchowo to są szmery nad tchawicą, w badaniu palpacyjnym : tkliwa tchawica. zachorowały dwie kotki, pełnoobjawowo tzn chrypka (utrata mozliwości miauczenia, głosu), własnie zmiany w tchawicy, trzecia od poniedziałku ma zdiagnozowaną tkliwą tchawicę. Zanim rozpoczęto podawanie antybiotyku zrobiłam dwóm kotkom posiew i antybiogram, wyszła bakteria Pastereulla. Druga kotka dodatkowo zachorowała na kk więc włączyłam jej unidox. Okazało się, ze na tym unidoksie wyleczyła się lepiej i szybciej niż p[ierwsza kotka ktora dostawała antybiotyk zgodnie z antybiogramem. Stąd przypuszczenie że jest jeszcze jakaś inna bakteria tak naprawdę odpowiedzialna za chorobsko - czekam na konsultację mykologiczną i wskazówki co do dalszego postępowania. Narazie hipoteza dotyczy bartonelli. Zapraszam do wątku Miki - banerek w mopim podpisie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35362
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt lis 16, 2012 9:48 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Dr Niziołek nie ma najlepszych opinii :( i jest daleko od nas. Nie zna nikt innego, lepszego specjalisty ??
http://www.znanylekarz.pl/rafal-niziole ... arszawa/2#

Zauważyliśmy że Kaziu czasami się drapie w okolicy gardła , tchawicy.
Zachowanie dalej normalne czyli się "kokoci" tzn biega sam ze sobą. Wbiega na meble robi jakieś obroty i wdrapuje się po kwiatkach po czym zlatuje i tak w kółko [ czyli zachowanie normalne] , a przy tym wszystkim sam do siebie mówi :)
Ostatnio edytowano Pt lis 16, 2012 10:08 przez Salah Ad-Din, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Pt lis 16, 2012 9:57 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Salah Ad-Din pisze:Dr Niziołek nie ma najlepszych opinii :( i jest daleko od nas. Nie zna nikt innego, lepszego specjalisty ??
http://www.znanylekarz.pl/rafal-niziole ... arszawa/2#

Zauważyliśmy że Kaziu czasami się drapie w okolicy gardła , tchawicy.

zapraszam do dr Ady Uznańskiej - Kaczmarskiej
www.animal-center.pl
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35362
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt lis 16, 2012 10:14 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

nie ma nic bliżej Wielunia :(
Kaziu po takiej wyprawie [ około 450 km ] cały zestresowany jest :/
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Pt lis 16, 2012 10:17 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Salah Ad-Din pisze:nie ma nic bliżej Wielunia :(
Kaziu po takiej wyprawie [ około 450 km ] cały zestresowany jest :/

a to nie wiem, bo ja jestem w Warszawie a skoro ktoś polecał Niziołka to myślałam ze Warszawa wchodzi w grę. Faktycznie ogrom kilometrów. :roll:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35362
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pt lis 16, 2012 10:56 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Marzeniu zadzwoniliśmy jednak do Pani Joanny Karaś [ DERMAWET ] powiedzieliśmy co i jak. Ma nam przesłać pocztą lek lub receptę. Mówi że skoro ten dźwięk jest tylko przy jakiś okolicznościach [ spanie,mycie się w trudnych miejscach na ciele, jak stoi na 2 łapkach i przednie podnosi nagle do góry] nie ciągle to dobry to jest znak.
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Nie lis 18, 2012 17:20 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Walczylam o Fila rok.

To trwa. Derawet też pomógł po paru miesiącach. Filowi chlupie w płucach, czasem kaszle i wykaszle coś.
Wszędzie stoją otwarte kaetoniki z chusteczkami, wycieram nos. Ale jest lepiej i to dużo i nie ma zagrożenia życia. Antybiotyk nie wchodzi w grę.
Nam Dermawet pomógł, ale nikt i nic nie zwalnia z obowiązku myślenia.

Zylexis też Filowi pomógł ,ale chyba dopiero czwarty.

zdrówka, Kaziu!
Jestem kotem

Soseki Natsume

lamiglowka

Avatar użytkownika
 
Posty: 1133
Od: Pt paź 08, 2010 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 20, 2012 10:10 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Po rozmowie telefonicznej z DERMAWETem mam troszkę mieszane uczucia [ może mylnie ]
Dostaliśmy wytyczne na odległość :
- Famvir 1/2 tabletki 2 razy na dobę przez 3 tygodnie
- Potem przez 5 dni znowu Tolfedinę 1/4 tabletki dziennie

Zapytaliśmy czy nie będą te tabletki działać na wątrobę i nerki kazara , odpowiedź "NIE"
Pytamy bo Kaziu już przez 3 tygodnie jest faszerowany innymi tabletkami.

DERMAWET ma tutaj dobrą opinię więc dlatego tam postanowiliśmy się udać 3 tygodnie.

Sami jesteśmy teraz w kropce :/ może jednak nie potrzebnie się przejmujemy :(
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Wto lis 20, 2012 10:14 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Wiesz, każde leczenie na odległośc ma swoje wady i ryzyka. Ja nie znam tych lekow, ale generalnie leki obciążają wątrobę, jakie by nie były. Dlatego gdy moje koty teraz więcej chorują zaczynam popierac osoby twierdzące, zę należy od razu robic posiew i antybiogram zamiast w ciemno faszerowac kota antybiotykiem, zwłaszcza w sytuacji nietypowej.
Moje koty są leczone i prowadzone zupełnie inaczej, trudno mi powiedziec czy Kaziu jest prowadzony dobrze, czy źle. Odpowiedź przychodzi z czasem gdy sam stwierdzasz czy leczenie jest skuteczne.

zdrowiej kocurku :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35362
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lis 20, 2012 10:26 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

posiew i antybiogram mogę zrobić u każdego weta ?? ma to wpływ gdzie to zrobię ?

Czy podawanie wcześniejszych leków może wpłynąć na te badania ??
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Wto lis 20, 2012 10:30 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

Salah Ad-Din pisze:posiew i antybiogram mogę zrobić u każdego weta ?? ma to wpływ gdzie to zrobię ?

Czy podawanie wcześniejszych leków może wpłynąć na te badania ??

na logikę możesz zrobic wszędzie choc trzeba miec przyrządy do pobrania wymazu i płytki do zrobienia probki i przewiezienia do labu, więc nie wiem czy wszyscy to mają. Z tego co pamiętam to min tydzień, jak nie dwa od zakończenia antybiotyku można zropbic posiew aby wynik był miarodajny. Podawanie antybiotyku tłucze bakterie i gdy zrobisz w trakcie leczenia bądź tuż po to wynik będzie niemiarodajny czyli jałowy.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35362
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto lis 20, 2012 10:35 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

"Po wizycie u Pani Joanny Karaś [ DERMAWET ] zapadła DIAGNOZA – „ Odsłuchowo zapalenie tchawicy”. leki jakie Kaziu dostał to :
- convenię 2 razy co 2 tygodnie.
- przez 5 dni podawać p/zapalnie tolfedinę w tabl ¼ tabletki dziennie
- codziennie przez 4 tygodnie podajemy po 1 kaps brocho-vaxom
- 1 kaps dziennie veto-mune "

Pierwszy zastrzyk Kazar dostał w dniu 29/10/2012 kolejny po 2 tygodniach . Convenia ponoc działa 2 tygodnie więc dopiero za 2-3 tygodnie będzie można robić badania :/ bardzo odległy czas :/
ObrazekObrazek
NASZE UKOCHANE ZNAJDY
Wsparliśmy : Koko, Koteczka 10 letnia, Elf, Lucky[*], Antoś , Hania, Szczoch, Hasan1

Salah Ad-Din

 
Posty: 212
Od: Nie paź 02, 2011 20:22

Post » Wto lis 20, 2012 10:43 Re: podejrzenie "osłuchowo ZAPALENIE TCHAWICY" Prosimy o pom

tak, convenia jest antybiotyliem o powolnym uwalnianiu i działa 2 tygodnie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35362
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: smoki1960 i 136 gości