Szkolny 'bazarek' dla zwierząt

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lis 06, 2012 16:59 Szkolny 'bazarek' dla zwierząt

Planuję w moim byłym liceum zorganizować akcję- taki kiermasz, bazarek, z którego pieniądze zostaną przekazane na Schronisko i Kocią Chatkę w Sosnowcu :)
Chciałabym postawić puszkę zbiórkową i przygotować:
kawę, herbatę, jakieś ciasteczka lub wafelki (cokolwiek) :)
może jakieś książki ze streszczeniami :D które mi się już raczej nigdy nie przydadzą :) uff :D i żeby pieniądze wrzucali za dane rzeczy do puszki :)
Powiedzcie mi, co jeszcze może się sprzedać w liceum ??
Jakieś pomysły? :)

edisza

 
Posty: 772
Od: Sob gru 03, 2011 9:02

Post » Śro lis 07, 2012 9:25 Re: Szkolny 'bazarek' dla zwierząt

nikt nie ma pomysłu ? :?

edisza

 
Posty: 772
Od: Sob gru 03, 2011 9:02

Post » Śro lis 07, 2012 9:36 Re: Szkolny 'bazarek' dla zwierząt

U mnie w szkole, organizowało się kramiki z jedzeniem, były tosty, kanapki, napoje, ciasta, galaretki i wiele innych, ale w takim przedsięwzięciu brała udział cała klasa, każdy był za coś do sprzedawania odpowiedzialny. Można z tego było uzbierać naprawdę sensowną kwotę. Powodzenia ;D

Alyss

 
Posty: 536
Od: Czw wrz 06, 2012 19:01

Post » Śro lis 07, 2012 12:57 Re: Szkolny 'bazarek' dla zwierząt

zależy jaka szkoła bo pieniądze to często śliski temat, wiem z doświadczenia, że lepiej sprawdzają się zbiórki karm/koców/zabawek dla zwierzaków niż kasa.
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Śro lis 07, 2012 15:10 Re: Szkolny 'bazarek' dla zwierząt

girlonthebridge pisze:zależy jaka szkoła bo pieniądze to często śliski temat, wiem z doświadczenia, że lepiej sprawdzają się zbiórki karm/koców/zabawek dla zwierzaków niż kasa.


Taką zbiórkę też robię, choć ostatnim razem uzbierały się 2 worki makaronu i jakaś niby kasza... NA CAŁĄ SZKOŁĘ.
Ale tłumaczę sobie to tak, że wybrałam zły termin (przed wakacjami) oni pewnie już myśleli gdzie pojadą a nie zwierzaki...
Teraz jest plakat o zbiórce świątecznej, więc może będzie inaczej...

edisza

 
Posty: 772
Od: Sob gru 03, 2011 9:02

Post » Śro lis 07, 2012 22:31 Re: Szkolny 'bazarek' dla zwierząt

edisza pisze:
girlonthebridge pisze:zależy jaka szkoła bo pieniądze to często śliski temat, wiem z doświadczenia, że lepiej sprawdzają się zbiórki karm/koców/zabawek dla zwierzaków niż kasa.


Taką zbiórkę też robię, choć ostatnim razem uzbierały się 2 worki makaronu i jakaś niby kasza... NA CAŁĄ SZKOŁĘ.
Ale tłumaczę sobie to tak, że wybrałam zły termin (przed wakacjami) oni pewnie już myśleli gdzie pojadą a nie zwierzaki...
Teraz jest plakat o zbiórce świątecznej, więc może będzie inaczej...




wiadomo to wszystko zależy od "człowieków" i ich nastawienia ja na ogół np. jak są jakieś akcje wolę dać "produkt" niż kasę bo zawsze się zastanawiam nad tym, co z tą kasą się stanie (różne są przypadki wierzcie mi), sama np. ostatnio wysłałam kilka puszek jedzenia dla schroniska, widziałam miliony zbiórek cieszących się powodzeniem ale właśnie takich typowo jedzenie/koce. O takich pieniężnych spontanicznych w szkołach czy miejscach pracy zawsze słyszałam same najstraszniejsze rzeczy. Ale trzymam kciuki mocno za powodzenie akcji :ok:
Puszek ciuła do swojej skarbonki na nerki https://pomagam.pl/chorenerkipuszka

girlonthebridge

 
Posty: 1528
Od: Sob wrz 22, 2012 1:24
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post » Czw lis 08, 2012 22:43 Re: Szkolny 'bazarek' dla zwierząt

No w sumie racja, ale jak nie spróbuję to się nie dowiem :)
Najwyżej będą patrzeć z politowaniem i komentować na boku- i tak się tam już nie uczę :)
A lepiej jest (moim zdaniem) wydać 2 zł za kubek kawy (i do tego dostać ciasteczko) i wrzucić pieniążki do puszki, niż płacić w szkolnym sklepiku... :) bo tak masz przyjemne z pożytecznym :)

edisza

 
Posty: 772
Od: Sob gru 03, 2011 9:02




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 520 gości