jaka przestrzeń dla 2 kotów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lis 05, 2012 20:01 jaka przestrzeń dla 2 kotów?

hej mam pytanie do tych co się znają na kotach, czy 2 pokojowe mieszkanie 48m jest za małe na 2 koty, plus królik i 3 świnki morskie? dzisiaj dzwoniłam do schroniska bo chcieliśmy adoptować małego kotka i z góry gość powiedział że nie ma mowy na taki metraż 2 koty plus inne zwierzaki, normalnie nie zatkało, już sama nie wiem czy my oszaleliśmy i mamy za dużo zwierząt czy gość przesadził
(mieszkam we francji więc nie pytajcie które schronisko) bardzo proszę o jakieś opinie
wydaje nam się że nasza kotka się nudzi i byłoby jej lepiej z towarzyszem ale teraz już sama nie wiem

bubu1984

 
Posty: 42
Od: Wto lut 28, 2012 18:27

Post » Pon lis 05, 2012 20:07 Re: jaka przestrzeń dla 2 kotów?

Kawalerka 26m2 i 3 koty;] To zależy od kotów, nie od metrów, czy powierzchnia jest za mała.
Wyśrubowane standardy mają we Francji. Ważniejsze niż powierzchnia jest zabezpieczenie okien i balkonu ;)
ObrazekObrazek

Hikiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 1075
Od: Sob paź 30, 2010 22:27
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 05, 2012 20:48 Re: jaka przestrzeń dla 2 kotów?

dodam że taki kotek jest oczywiście za darmo plus jedyne 130 euro za bon na sterylizację (co tutaj wcale nie jest mało) w innych schroniskach 150, 180 dorosłe koty to samo
a potem mówą że nikt nie chce ze schroniska brać zwierzaków, jak takie warunki są
żeby nie było nasza kotka jest wysterylizowana (i to taniej niż "promocyjne sterylki schroniskowe") i jestem za
tylko że normalnie chciałabym mieć czas żeby uzbierać na sterylkę jak biorę kotka

jeszcze ten Pan powiedział że bez ogrodu to średnio, ciekawa jestem jakie warunki im zapewnia
to schronisko skoro wszystkie są przepełnione...

bubu1984

 
Posty: 42
Od: Wto lut 28, 2012 18:27

Post » Pon lis 05, 2012 20:50 Re: jaka przestrzeń dla 2 kotów?

Tak jak napisała Hikiko - to zależy od kotów.
Czasem dwa koty w wielkim mieszkaniu to za dużo, bo się nie lubią i nie dogadują, a czasem małe mieszkanie jest wystarczającą przestrzenią do życia dla gromadki kotów. U nas w mieszkaniu niespełna 40-metrowym jest siódemka. Super się dogadują, lubią się, bawią, śpią ze sobą, wylizują etc. czasem się pogonią, ale to raczej w konwencji zabawy. Mają wielki drapak do sufitu, mnóstwo posłanek w różnych miejscach, każdy może w dowolnej chwili znaleźć sobie spokojny kącik jak potrzebuje. Wg mnie - Twoje mieszkanie jest w zupełności wystarczające. Na pewno masz ze dwa pokoje, więc każdy kot znajdzie sobie miejsce odosobnienia, gdy będzie tego chciał.
Królik i świnki morskie to małe zwierzaczki, poza tym pewnie mieszkają w klatce, więc przestrzeni życiowej kotom nie zabiorą.
A zabezpieczenie balkonu i okien to faktycznie podstawa :ok:
Obrazek

pisiokot

 
Posty: 13011
Od: Śro maja 03, 2006 15:37
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 05, 2012 20:54 Re: jaka przestrzeń dla 2 kotów?

Zapytaj na podforum hodowców, jakie oni muszą zapewnić warunki bytowe.

Gdzieś czytałam o 6m2 na kota ( z tym, że dodatkowo muszą być różne poziomy tzn. np. półki drapaki itp )
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon lis 05, 2012 21:30 Re: jaka przestrzeń dla 2 kotów?

Mulesia pisze:Zapytaj na podforum hodowców, jakie oni muszą zapewnić warunki bytowe.

Gdzieś czytałam o 6m2 na kota ( z tym, że dodatkowo muszą być różne poziomy tzn. np. półki drapaki itp )

Ale to pomieszczeniach "oddzielonych od życia domowego" czy jakoś tak.
Ale ogólnie 48 m dla dwóch kotów to nie jest zły standard. A półki i drapaki zawsze warto zapewnić :)

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon lis 05, 2012 21:47 Re: jaka przestrzeń dla 2 kotów?

dzięki za odpowiedzi, mam 2 pokoje
a co do płci to wszystko jedno czy może lepiej kota wziąć do kotki?
z drugiej strony boję się trochę kota bo są terytorialne a u nas królisia jest na wolności
i to ona rządzi w domu, i jeśli czegokolwiek się spodziewam z przybyciem nowego kota
to agresji ze strony królika, w każdym razie muszę mieć drugiego kota który będzie tolerował
królika, świnki są w klatce ale bardzo często wychodzą na spacery po domu (tyle że tylko jak jestem w domu) i z naszą kotką żyją w zgodzie, przydałby mi się drugi taki zgodny kot, myślicie że maluch się wychowa z gryzniami i będzie ok czy może być zle?
skąd wiedzieliście że wasze koty się polubią czy może nie wiedzieliście? czy jeśli drugi kot to maluch to jest większa szansa na polubienie czy nie ma znaczenia wiek?

bubu1984

 
Posty: 42
Od: Wto lut 28, 2012 18:27




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 313 gości