Kotka wydrapuje siersc do krwi...co robic?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lis 04, 2012 13:39 Kotka wydrapuje siersc do krwi...co robic?

Witam

Pisalam juz kiedys o tym ale nie dostalam z byt duzo odpowiedzi..Mam 2 letnia kotke i co kilka miesiecy wydrapuje ona sobie miedzy lopatkami wielki place az do krwi..przedtem zrobila to jak pojechalam do Polski a teraz jak wyszlam na kilka godzin wieczorem..wczesniej dostala sterydy w tabletkach i po kilku dniach przeszlo..tym razem caly czas sie drapie i rozdrapuje coraz wiecej miejsc w oolicach glowy..pchel nie widac a nawet nie moge jej podac kropel bo ma rany..nie wiem juz co robic :/
mieszkam w Anglii i za ostatnio wizyte tzn 4 tabletki sterydowe ktore nie pomogly zaplacilam 80 funtow ..pewnie i tak bede musiala jutro sie wybrac i znow zaplacic tyle :/ ale pomyslalam ze moze tutaj ktos mi podpowie co to moze byc bo oni nie maja pojecia :/ dodam ze kotka jest bardzo plochliwa..Pozdrawiam

Aniczka

 
Posty: 24
Od: Nie lut 20, 2011 20:09

Post » Nie lis 04, 2012 13:48 Re: Kotka wydrapuje siersc do krwi...co robic?

Może to na tle nerwowym? W gabinetach powinna być dostępna opcja konsultacji z kocim behawiorystą. Może Kalm Aid byłby pomocny. Może to uczulenie na składnik w pokarmie?

issey32

 
Posty: 3621
Od: Śro maja 18, 2011 9:39

Post » Nie lis 04, 2012 14:02 Re: Kotka wydrapuje siersc do krwi...co robic?

Aniczka pisze:
mieszkam w Anglii i za ostatnio wizyte tzn 4 tabletki sterydowe ktore nie pomogly zaplacilam 80 funtow ..pewnie i tak bede musiala jutro sie wybrac i znow zaplacic tyle :/ ale pomyslalam ze moze tutaj ktos mi podpowie co to moze byc bo oni nie maja pojecia :/ dodam ze kotka jest bardzo plochliwa..Pozdrawiam


Pamiętam, że ktoś na forum pisał o ubezpieczeniu kosztów leczenia zwierząt w Anglii.
Może warto się tym zainteresować.
Obrazek
Obrazek Czesio 6.04.2015 [*]

Mulesia

Avatar użytkownika
 
Posty: 6440
Od: Czw cze 03, 2010 9:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Nie lis 04, 2012 16:14 Re: Kotka wydrapuje siersc do krwi...co robic?

Jest na forum kot, który wydrapywał sobie futro. Był miejscami łysy. Potem zaczęły się napady wyglądające jak padaczkowe. Nikt nie wiedział co się dzieje, dopóki ktoś nie wpadł na pomysł, aby sprawdzić kotu przytarczyce (parathormon). Okazało się, że kot nie przyswajał wapnia i po rozpoczęciu suplementacji wszystko wróciło do normy.
Ten przykład podaję tylko jako jeden z wielu powodów, które może być wynikiem takiego, jak napisałaś, zachowania.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Nie lis 04, 2012 16:53 Re: Kotka wydrapuje siersc do krwi...co robic?

A może to alergia pokarmowa? Uczulenie na zboża w karmie?

Wima

 
Posty: 4102
Od: Pon sty 17, 2005 12:50
Lokalizacja: Wrocław




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, kotcsg i 136 gości